Oplatí se gelové nehty?

Od: Datum: 13.05.14 16:26 odpovědí: 18 změna: 15.02.15 12:35

Ahoj Dámy, nemáte někdo zkušenosti s tvorbou gelových nehtů doma? Je to finančně výhodnější? Jak to vypadá, když budu úplný začátečník? Děkuji za rady!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ivetka*
Datum: 13.05.14 17:44

Nevím, jestli Vám poradím, sice jsem si je nedělala, ale myslím si, že když si vezmete lak, že se to více vyplatí než když si vezmete gelové nehty.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.14 13:30
avatar

Gelovky si dělám sama doma už řadu let a finančně se mi to určitě vyplatí.Prvotní investice je větší, do UV lampy, gelu, desinfekce, pilníků apod.Materiál jezdím dokupovat tak jednou za půl roku až rok.Pak už to je otázka jen 300-500 Kč.Podle náročnosti, já třeba nosím nejvíc "francii", nebo červenou.Finančně bych si nemohla dovolit chodit na nehty někam do salónu.

Školení mi dala ségra, má na nehty rekvalifikaci a svou provozovnu.

Je to hodně o zručnosti, ale nic, co by se těžko učilo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.14 13:33

Ahoj, já se právě dívám po nějaké té sadě a jedna se mi zamlouvá, ale nechci do toho zbytečně investovat, když nevím zda to vůbec zvládnu. Hlavně jsem četla, že levá ruka se ještě dá, ale že když si budu dělat tu pravou, tak že to nedopadne, tak dobře, je to pravda?

Datum: 18.05.14 09:39
avatar

Já nakupuji zde www.cosmetic-lada.cz jsem tam spokojená.Obě ruce zvládnu úplně nastejno, né jednu hůře, druhou lépe.Možná, když si nejste jista, zda to zvládnete, tak si vyzkoušejte nejdřív akrylové-pryskyřicové http://www.kamoska.cz/styl-a-moda/akrylove-nehty.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.14 11:06

Já si vybrala sadu ze stránky galerienehtu.cz, jsou tam ty sady fakt levné. Ty akrylové vypadají taky velice hezky!

Od: tamara*
Datum: 06.06.14 11:56

Sandram a jak jsi s ní spokojená? :) Slouží ti dobře? Není jeden pilník málo? :) Chtěla jsem si podobnou pořídit, ale nikde nemůžu najít zda se to fakt oplatí :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.06.14 17:51

No hele já si teda zatím dělala nehty doma jednou. Zatím se to učím, ale nedopadlo to nejhůře. Jinak sada obsahuje všechno co potřebuješ, jediné teda co jsem si ještě koupila, byl jemnější pilník na nehty.

Od: tamara*
Datum: 23.06.14 10:23

Říká se, že pravá ruka se dělá hůře, je to pravda? :) Na co potřebuješ tolik pilníků? :) Výjde to teda levněji než u kosmetičky? :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.06.14 00:33

No je pravda, že ta pravá dopadává hůře, ale zasejc chce to cvik. Jako bez cviku to nemá cenu, poprvé mi to taky nedopadlo nijak úchvatně, ale nevzdala jsem to. Levněji to výjde rozhodně. Nevím kolik tedka stojí teda kosmetička, ale jako určitě je to levnější. A pilníky potřebuješ podle hrubosti.

Od: tamara*
Datum: 14.07.14 15:47

Kosmetička není moc levná co vím :) Pořád přemýšlím zda to zkusit a risknout to, nebo raději chodit k té kosmetičce :) Jak dlouho ti ty nehty drží? :) Nemáš nějaké problémy potom s nima? :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.14 13:23

Zdravím :) Já gelové nehty dělám občas, už na to není čas, je to krásná věc, ale musím zdůraznit že se na tom tvoří psychická závislost :) k tomu omácímu tvoření, ze začátku to bude hrůza! :D to vám dopředu říkám, ale časem se vám to dostane do ruky, hlavní je mít dobrý gel a štětce, nezačínat se třpytkama ani s lakama, začnšše s konečkama, je to cennově výhdnější, ale lampu nekupujte u vietnamců, zbytek můžete, v tomto jsou kvalitní, pokud budete chtít pošlu vám adresu na obchod s tímto levným zbožím :) hodně štěstí! :)

PS: pár dní trvá než si na ně zvyknete :P :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.14 16:01

Já bych to teda riskla, přece jen ty sady jsou poměrně levná záležitost! Vydrží mi stejně dlouho jako když jsem chodila ke kosmetičce. Těmi problémy myslíš odlamování nebo tak něco? Ne, to opravdu nemám.

Od: tassinka*
Datum: 19.08.14 12:41

Já jsem kdysi byla párkrát u manikérky na gelové nehty, pak jsem si spočítala finance a zjistila jsem, že vlastne koupení domácí sady, nějakého kurzu a TRPĚLIVOSTI vyjde levněji, nebo stejně, ale máte to na více použití :D Zezačátku jsem se proklínala, že jsem vůbec něco takového zkusila, ty nehty se mi vůbec nevedly jak by měly... ale po čase už to šlo samo :) Takže určitě bych raději doporučila koupit sadu :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vosberka*
Datum: 21.08.14 09:56

Podle mého je to taky výhodnější doma :P Já jsem teda závislost jěště nikdy neměla :D ale je pravda, že kdykoliv je škaredé počasí a není co dělat, tak sednu a dělám nehty :) Jak se tak dívám ven a na své nehty, myslím že mám plán na dnešní odpoledne :D

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 22.08.14 13:22
avatar

Zdravím, omlouvám se předem, že přímo neodpovím na otázku, ale od gelových nehtů po jistých zkušenostech odrazuji. Delší nošení poměrně dost pšokozuje vlastní nehty, hlavně to hrubé broušení. Pod nehty, s kterými třeba umyjete nádobí, vytřete podlahu (osobně nenosím na nádobí rukavice), se může tvořit plíseň. A v poslední řadě, pokud nehty nebudou kvalitní, může dojít k zánětu nehtu a poté celého prstu, případné otravě krve apod. Kamarádka nedávno varovala na fb fotkou, kde měla ruku ovázanou - následek opakovaných gelových nehtů, troje antibiotika a ve vzduchu visela možná amputace celého zasaženého prstu.

Ale to už "nehtařky" neřeknou, že.

doplněno 24.08.14 13:24:

Nemyslím. Zničení nehtu jeho hrubým broušením mě odrazuje už ze začátku. Nedávno mi říkala známá, vyučená kosmetička, že ženský vůbec netuší, co se jim s nehty stane, když nějakou dobu pravidelně chodí na gelové nehty.

doplněno 24.08.14 17:17:

Pavli, to máte určitě pravdu, kdo jde na gelovky k Vietnamcům, tak riskuje zdraví. Ovšem i normální nehtařky upozorňují na problémy při častém mytí nádobí a tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.14 15:19
avatar

Nehty si dělám cca 15let a ani jednou jsem neměla žádný zánět,plíseň, ani žádný jiný problém.Jde o to dodržovat správný postup, což obnáší před aplikací gelu, nehet řádně desinfikovat přípravkem k tomu určeném, který zároveň nehet připraví pro nanesení gelu.

Nicméně získání různých plísní a zdravotních problémů, se dá získat ve vietnamských salonech, kde se s nějakou sterilizací pracovních nástrojů příliš nezaobírají.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.14 11:33

Já jsem se teda s tímto průběhem vůbec ani nesetkala, ani od známých a kamarádek, to musela být nějaká reakce nebo něco takového, ne?

Od: pinetka*
Datum: 15.02.15 12:35

Myslíte si, že jsou pořád gelové nehtíky v módě? Chtějla bych si je zkusit začít dělat doma samotná, myslíte si, že je lepší si půjčit první třeba od někoho sadu a až potom si ji kupovat?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.