Prášky na uklidnění

Od: Datum: 10.05.14 21:08 odpovědí: 8 změna: 11.05.14 15:28

Dobrý den. Zajímaly by mě Vaše zkušenosti s práškami na uklidnění. Dost často trpím neklidem, nervozitou, atp. Brala jsem Persen, ten mi však nijak zvlášť nepomohl. Takže se ptám Vás, který lék je podle Vás nejlepší? Díky za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: salazar3333
Datum: 10.05.14 23:38

Xanax. Ale ideální je domluvit se s doktorem. Stejně většina léků, co za něco stojí, tak je na recept.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.14 07:30
avatar

Jak jste stará? Jakou práci děláte?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.14 10:01

Z volně prodejných léků na nervozitu jsou nejlepší ty, které obsahují třezalku. Třezalku někdy doporučují i psychologové. Účinek je individuální, takže se nedá zaručit, že zrovna na vás bude fungovat. Akorát si dejte pozor, třezalka se nemá užívat dohromady s některými léky (hormonální antikoncepce)

například -- GS Anxiolan (tablety), NovoPassit (tekutý), různé bylinkové čaje na nervy (příjemné vůni a chuti - "Teekanne Spánek a nervy")

Ještě doporučím koupit Magnesium - nejlepší v rozpustné formě Magnosolv, nebo alespoň pít Magnesii. Hořčík je dobrý na nervy

doplněno 11.05.14 10:06:

choďte hodně do přírody za slunečného počasí (v těle se vytváří nějaké dobré látky na nervy -- informaci mám od lékaře)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.14 13:15

pokud paní nebo slečna bere tablety,tak jí nepomohou bylinky..je to jen takový slabý odvar na větší problém.Záleží při jaké příležitosti jde o její stavy,,to nejde paušalizovat,každý jsme jiní

Chce to více rozvést ,

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.05.14 13:56

Persen je přírodní volně prodejný přípravek

O třezalce (viz odkaz v komentáři Jak si poradit s úzkostným stavem? píše psycholog Špok): "Třezalka je na úzkosti i deprese účinná, dokonce se z ní vyrábějí preparáty řazené do kategorie antidepresiv pro mírné-středně těžké depresivní poruchy"

Taky píše, což je všeobecně známo, že benzodiazepinová anxiolytika (Neurol, Lexaurin, Xanax apod.) jsou velmi návyková. Podle mě je lepší vyzkoušet nějaké s třezalkou + třeba pohovory u psychologa. V případě, že by to nezabíralo ---psychiatr napíše silnější "chemické" léky

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moula*
Datum: 11.05.14 13:33

Normálně jíst, občas čokoládu a chlapa !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.14 14:27
avatar

Zdravím. Nejdříve je třeba zjistit příčinu problémů, tudíž se obraťte na lékaře a nechte se vyšetřit... Podle mne je nejlepší takový lék, který doporučí, či předepíše odborník. Každý jsme jiný a každému i léky zabírají jinak. Je to Vaše zdraví, nedejte na doporučení léčiv přes net...Někdy to může spíše uškodit, než pomoci. Pokud se jedná o zdraví, já bych se takovýmto experimentům raději vyhnula.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.14 15:28
avatar

Persen není lék, to je doplněk stravy.

Neklid a nervozita, to přece není nemoc, to je fyziologická reakce těla na nějaký problém. A ten problém musíte vyřešit, a to třeba u lékaře nebo psychologa. Žádné "pořádné" léky bez předpisu nedostanete. Navíc rychle účinkující léky (např. Neurol - benzodiazepiny) jsou opravdu moc moc návykové a není radno si s nimi zahrávat.

S magneziem, jak zmiňoval někdo předemnou, také souhlasím.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.