Jakou koupit sekačku

Od: Datum: 07.05.14 15:00 odpovědí: 5 změna: 07.05.14 20:27

Koupila jsem zahradu o vel. 225m,je to rovný terén.K sekání bude asi tak 150m.Nevyznám se v zahradní technice.Potřebovala bych sekačku na trávu, která je skoro bezúdržbová, lehce se s ní jezdí .Nevím také zde motorovou, nebo benzínovou.Nevím jaký objem,zkrátka nevím o tom nic.Pokud tento příspěvek čtou ženy, které mají zkušennosti, prosím je o radu. Děkuji.zana

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.05.14 15:13

150m není moc a třeba moje máma benzínovou nedokáže sama ani nastartovat. Popřemýšlejte o elektrické . Nedoporučuju koukat v mountfieldu ale spíše v normálních obchodech já jsem zakoupil husquarnu a výchází mnohem levněji než právě mountfield při větším výkonu. je to o velikosti sekačky vám stačí menší . a hlavně o ceně kterou chcete investovat čím výce je na sekačce plastu tím dřív něco odejde

doplněno 07.05.14 15:16:

http://sekacky.heureka.cz/al-ko-lady-34-e-comfort/ tipuju jí tak na 3-4roky provozu

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.05.14 19:39

jo ta alko lady je ok (akorat jestli mate manzela apod, tak vam s tim sekat asi nebude :) ), nahodou tyhle elektriky vydrzi dlouho a jsou lehoucke, clovek oblita zahradu razdva, staci pak casem nabrousit nebo vymenit nuz, sekam s elektrikou i klidne 20-30cm prales a mam pozemek 700m, predevcirem jsem tak 200m2 sekal a mel jsem to za 10 minut i s uklizenim sekacky a vysypanim travy slepicim :) A pojezd je k nicemu, prodluzuje jenom sekani, s elektrikou muzete i doslova behat tam a zpatky sviznym krokem...
Kupte si gumovou prodluzku, nemota se ;)

Od: paw®
Datum: 07.05.14 15:25

ja sem zase zastancem benzinove. nemusite tahat za sebou kabel.

Ale jinak jak pise kolega. Jeste doplnim, ze je dobre, aby sekacka mela vlastni pojezd.

Datum: 07.05.14 20:27

225 m2 je čtverec o straně 15m, to není moc. Pokud terén není moc členitý(stavby, stromy, keře, záhony...) tak stačí ta nejmenší elektrická sekačka. Za ní to bude asi 3/4 km chůze, do 15min musíte mít osečené. Samozřejmě se šířkou aspoň 55cm, benzínovým motorem a pojezdem se bude pracovat líp, ale je to mnohem dražší řešení. Najdi si vhodný kompromis mezi tím co potřebuješ, co chceš a na co máš. Benzínová je mobilnější a výkonnější, zato vyžaduje údržbu a je dražší. Elektrická je pohotovější a téměř bez údržby, ale překáží kabel. Pokud se ale s el. naučíš jezdit tak, že kabel skládáš mimo příští cestu, pak na takový plácek postačí. A na rovině si vystačíš i bez pojezdu, je to lehčí než kočárek s dítětem. Pojezd je fajn, ale je to další možný zdroj problémů.

Datum: 07.05.14 20:27

Takže jako žena se pokusím poradit. Shrnout své zkušenosti. Mám pozemek 999 metrů, když odečtu dům, garáž, dvůr, tak zbývá tak 650 metrů. Třista až 400 metrů jsem si vždy posekala sama elektrickou sekačkou. Byly to úseky okolo domu, u okrasných záhonků, pod sušákem na prádlo, u relaxační zóny pod houpačkou, okolo zeleninových záhonků. Vše jsem sekala co mi dal kabel sekačky + el. kabel, nevím kolik metrů prodlužovák 25 - 30 m. Sekám sedm let bez jediné poruchy, nůž se brousil pouze dvakrát. Tak jsem toho zneužívala až jsem milou sekačku v sobotu zavařila na vysoké trávě. Zadní část zahrady sekal syn motorovou sekačkou, bez pojezdu. Nynější motorové sekačky nejsou již tak náročné na sílu na startovací táhlo, a jsou i jiné možnosti viz Hecht. Ale na tak malou zahrádku, co máte Vy Jano, tak motorová sekačka bude jak slon v porcelánu. Vy si sekáním zarelaxujete, pocvičíte pažní svaly, ubyde tam tuk. Elektrická sekačka má tišší, čistý provoz. Motorová je trochu hlučnější a mě teda smrdí. Kupujete do ní benzín, kontrolujete a doléváte olej. Prostě není to relax. S elektrickou menší budete spokojená. Já jsem koupila Dolmar 1300W, objem koše 35l, šíře záběru 37 cm, váha 14 kg, tři polohy sekání, v letáčku uvádějí do 500 m čtverečních. Toto jsou ale údaje již staršího typu EM-3713. Nyní by to byla asi sekačka EM-37. Podívejte na Sefa, Újezd nad Lesy, mají ji tam za 2090 Kč. Mají i menší a mají slevy. Já tedy do ní jdu znova, protože jsem s ní byla velmi spokojená. Též si můžete vybrat ze sekaček již uváděných a to Al-ko, též jsem o nich slyšela dobré reference. Jinak jsem též zkoušela s tou motorovou, ale to je spíše pro muže a větší plochy vcelku.

doplněno 07.05.14 20:31:

Kabel mě nikdy nepřekážel, pouze se musí vést na jedné straně, kam nesekáš, prostě trochu dávat pozor, ale to u té benzínky jsou myslím horší věci - hluk a smrad.

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.