Kamarádka-už mi leze na nervy!

Od: Datum: 04.05.14 23:23 odpovědí: 9 změna: 05.05.14 18:12

Mám ve třídě jednu "kamarádku". Ale myslím, že to není opravdové přátelství... Když se směju, je všechno v pohodě. Blbneme spolu atd... Ale někdy třeba přijdu do školy jenom unavená a nemam náladu se smát a bavit. A ona se nejdřív zeptá tak hnusnym tónem: Co ti zase je? Já řeknu, že nic, že jsem unavená. A ona: Hmm...no jasně!... A hned se naštve a jde se bavit s někým jiným. Prostě když se směju-všechno OK. Nemám náladu-jako bych nebyla. Ale někdy jí i třeba řeknu že mě něco trápí. Ale ona se pak se mnou stejně nebaví!...Když jsem smutná-prostě nejsem!... Nebo ještě vždycky...já přijdu do třídy a ona hned spustí: Včera jsem byla s kámoškou venku, to bylo skvělí, potkali jsme Lukáše a on se na mě tak hezky podíval atd... Nikdy mě nepustí ke slovu! A když něco chci říct, začne povídat dál!.. Už mě to fakt nebaví! Minule mi napsala na facebook: Ahoj, píšu si s Lukášem <3 ... Jako už mě štve!.. A já jsem jí neodpověděla a ona hned: Se se mnou nebavíš?...
Když se směju, a posloucham ty její "kraviny", to se baví... ale když nemám náladu, nebo se něco děje-jsem najednou vzduch!...
Mám se s ní přestat bavit? Mám jí to říct? ... takhle to už fakt dál nechci!... Co mám dělat?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: michaelar7*
Datum: 04.05.14 23:33

Být tebou,tak jí to řeknu.. Nejspíš se opět urazí a bude se bavit s někým jiným,ale aspoň vidíš,že jí zajímáš jen,když máš náladu a to není teda zrovna pravá kamarádka. Máš určitě na lepší kamarádky,které vyslechnou i tebe a nebude je to otravovat tak,jako jí.. :)

Ohodnoceno: 0x

Od: rexona*
Datum: 04.05.14 23:50

Ale ono to tak s postizenymi je, co jsou problematicky, co se neraduji a stale nemaji naladu...Tak se ji nediv, ona se chce s tebou bavit a ty ne, nejde, nemuzu...To se lidem nelibi, a i v budoucnu se priprav na takove reakce okoli...Co to je - prijdu domu, nemam naladu? Neznam. Jsi mirne depresivni, a normalnimu zivotu nestacis...

Datum: 04.05.14 23:57

Lenko, to není kamarádka. Ignoruj ji a najdi si kamarádku opravdovou...Která bude rozumět tomu, že člověk není vždy jen veselý, ale má i někdy smutné dny. A právě tehdy potřebuje pochopení od kamaráda..Řekni jí to narovinu a pak ji prostě ignoruj. Jen se tímto dětinským chováním nedej rozhodit!

Od: ererr
Datum: 05.05.14 01:26

Nic si z toho nedělej ... to jsou ty náctiletý děcka...předsudky, posměšky...vytahovačky apod...Každý z toho vyroste...Ty jí při nějaké rozumné příležistosti řekni co se ti nelíbí a už to s ní neřeš...

Akorát mě trošku zaráží, že být unavený, čí nemít náladu se dá najít v náctiletým slovníku...tedy myslím pokud se to netýká školy

Datum: 05.05.14 08:44

Velkou výhodou je, že přátele a kamarády si můžeme sami vybírat. Mám tu zkušennost, že s opravdovými kamarády se nemusíme ani často stýkat. Stačí, že o sobě víme a když se potřebujeme, stačí se ozvat. Je to možná trochu paradoxní, ale je to tak. Je to o důvěře. Tvoje "kamarádka" s tebou nekamarádí. Ona tě používá. Je na tobě, jestli si to necháš líbit, nebo jestli si za kamarádku zvolíš někoho, kdy si tvého přátelství bude vážit a bude ho opětovat.

Datum: 05.05.14 11:21

Jo, máš pravdu, není to opravdové přátelství. Až se zase ta nanynka jednou urazí, tak si jí nevšímej, ať je uražená třeba týden. A až se zeptá, jestli se s ní nebavíš, tak jí ve zkratce řekni to, cos nám tady napsala.

doplněno 05.05.14 11:21:

Jo, a dodala bych, že pokud se vztah mezi vámi výrazně nezmění, tak to dobré kamarádtví nebude nikdy.

Datum: 05.05.14 16:15

Lenko, já mám kapku jiný názor, než ostatní. Jestli jsi často bez nálady a unavená, co bys chtěla? Aby kamarádka seděla tiše vedle tebe? A táhala z tebe důvody, proč jsi naštvaná, bez nálady. A pak byste tam seděly vedle sebe jako dva papuče. "Směj se a bude se s tebou smát celý svět. Plakej a budeš plakat sama." ;) Kdyby tvoje kamarádka tady napsala, tak by psala asi takto: Mám kamarádku a té vadí, když jsem veselá a mám dobrou náladu. Když se směju a bavím se i s někým jiným, naštve se a tváří se hnusně. ;) Může to být i tak, že respektuje tvoji náladu a někde jinde počká, až tě to přejde. Zvláště pak, když se to stává často.

doplněno 05.05.14 16:35:

Joe, neplatí to oběma směry? Od pisatelky ke kamarádce a také od kamarádky k pisatelce. ;) Zažila jsem takovou, s odpuštěním, manipulátorku, která strhávala pozornost na sebe za každou cenu. Od té doby říkám, že nejpůvabněji pláčí ti, kteří chtějí pozornost. Čím větší a pozornější obecenstvo, tím krásnější pláč. A ten plačtivý, ten se vůbec o toho druhého nezajímal. Vůbec. Jen chtěl pozornost pro sebe.

Datum: 05.05.14 16:22
od toho snad ale kamarádi a kamarádky jsou. aby pomohli nestastnemu nebo smutnemu kamarádovi, aby ho utesili. takže za mě tohle prave kamarádství moc daleko nedojde. slečna si asi myslí že svět se točí kolem ní. sama má spoustu zážitků ale od kamarádky ji to nezajímá...škoda.

Datum: 05.05.14 18:12

Buď ráda za chvíle, kdy se směješ a je ti s ní fajn. Takových chvílí je v životě jak šafránu. Když tě něco trápí, jen někdy ji to řekneš. Třeba ji mrzí to, že jen někdy. Ono se říká: svěřená starost, poloviční starost. Ale tak to v životě nefunguje a může se stát, že svěření se obrátí proti tobě a přinese jen další bolest. Za svůj život jsem potkala jen 2 kamarádky, se kterými jsem se od srdce nasmála, mohla se s důvěrou podělit o starosti a bylo to oboustranné.

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.