H. antikoncepce, která je šetrná k játrům?

Od: Datum: 08.09.14 10:57 odpovědí: 14 změna: 09.09.14 11:39

Zdravím vás, existuje hormonální antikoncepce, která by nebyla takovým drijákem pro játra, popř. celý organismu?

Po matce mám nadměrné ochlupení a zároveň mám problém s lysinou na temeni, což je mi nepříjemné a ráda bych to řešila... nejsem kuřák ("pouze" pasivní, bohužel mám kolem sebe samé kuřáky), loni jsem byla na předopračním vyš. a jaterní testy byly v pořádku, z krevního obrazu jsem měla pouze mírně zvýšený cholesterol a kys. močovou, což je přisuzováno obezitě.

Je tu někdo s podobnými "parametry", který řeši podobnou situaci? Je mi 26 let, přítele mám, děti zatím neplánujeme, MS pravidelná, s doktorkou o tomhle bohužel řeč není, protože "nemá čas"...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ivik®
Datum: 08.09.14 11:01
avatar

Změňte v první řadě doktorku.Jinak je rada těžká,k zátěži a vlivu na tělo má každá HA.Poradí vám jen lékař, tady jsou na poradně vesměs jen amatéři, tohle je hodně odborná věc.Ta HA, která sedí jedné ženě, nemusí vůbec vyhovovat jiné...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.14 11:05
avatar
Zrovna jsem četl o tělísku které uvolňuje hormony přímo v děložním čípku takže se nedostanou do celého těla ale fungují jen na místě určení. Jediné minus je, že je to dlouhodobé řešení ( myslím na pět let ) a tomu odpovídá i cena. V případě že byste sí to nechala vyndat dřív tak o část investice nenávratně přijdete.
doplněno 08.09.14 13:34: No Ivik@ pěkně jsi mě sjela ale píšu to tak jak to v tom článku bylo napsaný. Že je tělísko až v děloze a né v krčku to je akademická debata o centimetru. Vím, že jsem ho manželce na čípku prstem nahmatal když ho mívala. Pravda je že dřív se uvádělo že se nedává ženám které ještě nerodily. Možná ale že dneska už to se změnou technologií není pravda. A vzhledem k tomu jaká se tu rozjela hysterická kampaň proti veškeré HA ( většinou s argumenty platnými z dob kdy pilule obsahovaly i víc jak desetinásobné dávky hormonů než dneska ) ještě doplním že existuje i tělísko které pracuje na principu uvolňování aktivních iontů mědi, čili úplně bez hormonů. Otázka je teda už jen jestli se může dávat i ženám které ještě nerodily.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 08.09.14 11:12
avatar

Tělísko uvolňuje hormony v čípku?Tělísko se vkládá do dělohy,tak nevím, co jste to četl.A že hormony nejdou do celého těla je omyl.Jdou.

doplněno 08.09.14 11:13:

Bylo by dobré uvést už konečně do praxe taky něco pro pány.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.14 11:18
avatar

Omyl. Jsou i tělíska, která se do dělohy nevkládají a hormony uvolňují pouze lokálně.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kutululu
Datum: 08.09.14 11:18

Myslíte něco jako je Mirena? Tak ta má zase úplně jiné mínusy a to například vznik cyst apod. A také možná mladým ženám, které ještě nemají děti se nedává. Bylo by to zbytečné vyhození peněz...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.14 11:25
avatar

Evito, píšete, že jste obézní (pokud jsem pochopila?) a máte kolem sebe samé kuřáky. To už jsou dva poměrně dos rizikové faktory pro jakoukoli hormonální antikoncepci. Už sama o sobě je svinstvo. Každá HA zatěžuje játra, zatěžuje celý organismus. To, co ženy beroucí HA nazývají menstruací, je pseudomenstruace, protože normální cyklus je potlačen antikoncepcí. Před dvěma měsíci jsem HA (prášky, poté kroužek), po delší době vysadila a mám docela potíže. Musela jsem navštívit i nemocnici, kde jsem dostala velmi zajímavou přednášku - doktor kroutil hlavou, že jen ten týden vyjížděli saniťáci ke dvěma ženám pod 40 let, obě náhlá embolie, obě zemřely, dlouhodobé uživatelky HA. Říkal, že nechápe tenhle trend, že ženský snad jakoby ani nechtěly vidět všechny ty rakoviny prsu, vaječníků apod. Že jim nedochází, že hormony, obažené v moči, žádná čistička nevyčistí a tak to do sebe cpeme dál a dál.

Přemýšlela jste třeba nad spermicidním Pharmatexem?

doplněno 08.09.14 14:29:

Kutululu - ano, je to trošku nepraktické, i když je to o cviku. Gel zabírá hned, čípky se musí nechat 5 min. působit. To je velmi malá daň za mé zdraví :).

Paw - každá HA obsahuje nepřirozené hormony, i kdyby v té nejnižší míře. To, že je nízkohormonální, ještě nevylučuje problémy a komplikace. Vidím to až teď, kdy jsem HA po letech vysadila. Jak říkal doktor - holky berou HA od 15 na pleť, po deseti letech vysadí a za dva roky se léčí na neplodnost. To není hysterie, to jsou smutná fakta, kterým muži budou těžko rozumět.

A to Vaše slavné tělísko s mědí (před časem jsem o něm uvažovala)... víte, na jakém principu funguje? Působí v těle falešný zánět, pře který spermie neprojdou. Plus se někdy napichuje do čípku, což taky není zrovna nejšetrnější řešení. Díky, nechci.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.09.14 11:54

@martinaa to vystihla *palec* , souhlas se vším. HA svinstvo

doplněno 08.09.14 12:55:

a co třeba kombinace kondomu a antispermicidních přípravků?

Umřít na embolii nehodlám

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kutululu
Datum: 08.09.14 12:00

To je sice hezké, že je HA svinstvo, ale to ji radši nemáme brát a všechny být těhotné? O těch spermicidech jsem nikdy neslyšela, ale zní to docela zajímavě. Akorát v tom vidím spoustu nedostatků, určitě né z hlediska zdraví, ale nepraktičnosti atp.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.14 01:46
avatar

Existuje také toto http://www.naturcomp.cz/ :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 09.09.14 05:49
Nenechte se vysmát, je to jen poměrně nespolehlivé měření bazální teploty, akorát prodávané za 12tis. To si z nás dělá výrobce srandu? Stejného výsledku lze dosáhnout s rtuťovým teploměrem, papírem a tužkou. Tento způsob antikoncepce lze doporučit pouze harmonickému páru, kterému je jedno, jestli bude mít dítě hned nebo za dva roky. Určitě ne 15ti leté slečně s nepravidelnou menstruací.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.09.14 11:39
avatar

Měření bazální teploty je hodně spolehlivé (stejně jako antikoncepce). Teploměrem se toho dosáhnout dá také, akorát tam bych měla větší strach, že se přehlédnu apod. 12 000 je hodně, ale ten jednodušší přístroj, který i méně stojí, je podle mě dobrá investice.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzas
Datum: 08.09.14 11:52

tak vážená Evito, jeli ti tvé zdraví milé, HA se vyhejbej jako čert kříži a nevěříš li mi, nespěchej a ptej se tobě osobně známých zdravotníků a zjišťuj na netu další info, nejde jen o játra, ale fůru dalších vlivů, jen namátkou krevní sraženinx - jen z mýho okolí známe pár žen věku mladšího středního co na tohle dojelo navždy!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 08.09.14 12:58
Mrknete se na Nuvaring. Krouzek, ktery je vcelku setrny. Pritelkyne ho ma a je s nim nadmiru spokojena. Konzultovala jej s nekolika magistrama v lekarne a vsichni se shodli, ze je to nejmensi zahul pro telo ( mlada dela sama.v lekafne ).
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.14 01:43
avatar

Pokud potřebujete upravit hladinu hormonů, je dobré užívat kontryhel. Známé to od podobných potíží pomohlo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.