Kousající svetr z ovčí vlny

Od: Datum: 25.04.14 10:14 odpovědí: 9 změna: 27.04.14 10:26

Koupila jsem si svetr z přírodní ovčí vlny, který když si vezmu na sebe, tak mě kouše, což je nepříjemné a nedá se nosit. Co s tím, jak to odstrnit, abych ho mohla nosit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.04.14 10:15

vyzkoušeno je dát na den do mrazáku a pak nebude kousat

Ohodnoceno: 0x
 
Od: myse®
Datum: 25.04.14 10:58
avatar

mne vlněný svetr kouše pořád. I přes triko...

Takže já můžu jenom akryl nebo bavlnu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.04.14 12:00
avatar

Asi má hlad. Dávejte mu do skříně špagety, nají se a pak dá pokoj. Viz Macourek:

O Kateřince a tlustém červeném svetru

Byla jedna malá holčička, jmenovala se Kateřinka a ta dostala k Vánocům krásný červený svetr, ale nechtěla ho nosit, ani když byl ten největší mráz.

Pročpak si nevezmeš ten červený svetr, Kateřinko, ptala se maminka a Kateřinka řekla, nechci ho, protože kouše.

To snad není možné, řekla maminka a šla a otevřela skříň, ale svetr udělal raf a kousl ji do prstu. Ale podívejme se, řekla maminka, ten svetr kouše jako pejsek, až nebude mráz, dáme ho na dvůr hlídat a tobě upletu nový svetr z něčeho, co máš ráda.

Tak mi upleť svetr ze špaget, řekla Kateřinka, ty já mám nejraději, a maminka řekla, proč ne, a upletla Kateřince svetr z teplých špaget.

A Kateřinka šla bruslit a každý se divil, jaký to má zvláštní svetr, kdekdo chtěl ochutnat, ale Kateřinka řekla, to tak, abyste mi snědli rukáv, už takhle je v něm zima, a opravdu, špagety brzy vystydnou. Kateřinka dostala rýmu, doma si vypila horký čaj, dala svetr do skříně a šla spát.

Ale představte si, ráno nemohla svetr najít, ve skříni byl jen ten červený a Kateřinka na něj spustila, kde je můj nový svetr ze špaget.

A maminka řekla, to je ale tvoje chyba, Kateřinko, neměla jsi ho dávat do skříně, když jsi věděla o červeném svetru, co je zač, a šla ke skříni a řekla, to se dělá, co?

A červený svetr se začervenal a řek, promiňte, ale měl jsem už takový hlad, že mi přišly vhod i studené špagety, ale mohu vás potěšit sdělením, že když se najím, nekoušu, račte mě pohladit a uvidíte.

Jenom jestli nelžeš, řekla Kateřinka a zkusila ho pohladit, ale červený svetr opravdu nekousal, byl měkounký a huňatý a Kateřinka si jej oblékla a bylo ji krásně. A tak každý den u snídaně krmila Kateřinka červený svetr drobečky z rohlíků a červený svetr byl tlustší a tlustší, a čím byl tlustší, tím víc hřál a Kateřinka v něm mohla bruslit od rána do večera.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: moula*
Datum: 25.04.14 13:42

Kousání vlny je mechanické píchání konci vláken do pokožky. Někdo je na to citlivější, někdo víc snese. Citlivost kůže na píchání se zvyšuje s teplotou a vlhkostí kůže. Ničím to neodstraníte. Koupila jste blbě(možná na tržišti). Obecně řečeno nekouše merinová vlna, to je vlna stejnoměrná v jemnosti vláken do 24 mikronů. Na d 24 mikronů už začínají vlny píchat a zhoršuje se to s hrubostí vláken. Jak poznáte merinovou vlnu do 24 mikronů? Jako laik nepoznáte ! Já s pomocí mikroskopu ano. Rači na tržištích vlněné svetry nekupujte, jen od renomovaných firem, kde deklarují merinovou vlnu. Ale pak se za takový svetr nedoplatíte !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 25.04.14 13:48
avatar

A neni jednodussi si svetr pred koupi proste vyzkouset, nez zkoumat typ vlny nebo velikost vlaken? A klidne pak muze byt i z trziste.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.04.14 14:18

moula *palec*. Pro tazatelku nic s ním neuděláte. Bude kousat pořád. Rozloučit se s ním a vyhodit...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.04.14 14:51
avatar

Přesně tak vyhodit, i já mám jeden takový, v třeskutém mrazu nekouše a jak sednu do auta tak bych se zbláznila. V mrazáku byl tři dny a vůbec to nepomohlo, vyprání v lanolínu také ne. Moje sestra na něj sáhla a řekla toto bych na sebe nevzala, tu kouše i to co mě nevadí.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: dako®
Datum: 25.04.14 21:42
avatar

Mám taky kousavý svetr, zkusila jsem i mrazák, ale kouše stále. Tak ho nosím jen když je velká zima, abych pod něj mohla vzít triko s dlouhým rukávem, nebo rolák.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.04.14 10:26
avatar

V živé paměti mám svetry svého mládí. A rukavice, šály a ponožky. Pááááni, to bylo! A všichni se tvářili, jakože luxus. Jen si na to vzpomenu, osypu se. *ee* Neuděláte nic. Vůbec! Možná, snad, vypárat, přadena na několika místech svázat, aby se nezacuchala, pak smotat do klubek a uplést vestu, kterou budete nosit na trička s dlouhým rukávem. Ale i to je zbytečná práce. *plac*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.