Kdy se líčit

Od: Datum: 19.04.14 22:26 odpovědí: 8 změna: 24.04.14 08:22

Ahoj, zajímalo by mě, kdy jste se tak přibližně začaly líčit. Mně je 17, myslím, že to nepotřebuji (nebo to alespoň 99% lidí říká). No a to zbylé 1% je můj přítel, který mi řiká že mi to sluší, ale mohla bych si namalovat aspoň řasy. Docela mě to štve, protože já se k líčidlům moc nemám a on to ví. Furt mi řiká kdy se začnu malovat atd., ale mě se do toho pořád nechce. Když mám pupínek tak jasně že ho zakryju korektorem, ale třeba prostě zvírazňovat si oči.. Nevím, nechce se mi do toho, ale zas si říkám, že každá holka se už v 17ti letech maluje. Samozřejmě že když nechci, malovat se nebudu, ale tak zajímalo by mě, v kolika letech jste se začaly malovat Vy a vůbec, jaký je Váš názor na líčení:) Díky za odpovědi:)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.04.14 22:48
Tak za mě určitě to nepřehánět, stačí trochu řasy, a schovávat pupínky. Přemalovaných holek chodí hodně a je to hnus. Ale nejvíce se mi líbí holky, které nepoužívají nic - originály jsou nejlepší.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.04.14 22:49

Můj otec byl "tyran" aspoň já si to tehdy myslela, než jsem opustila dům, zavelel umýt ksicht a pak běž, bylo mi 15 let. Pozděj jsem se moc nelíčila a dnes to nedělám už téměř vůbec, pravděpodobně bych si řasenku nanesla jinam než na řasy a tužkou si vypíchla oko.

Ohodnoceno: 0x

Od: piskvor*
Datum: 19.04.14 23:01

Buďto s někým chodím, protože má namalované řasy, nebo vyznávám ve vztahu jiné hodnoty. Moje manželka se nemaluje, nikdy jsem to nepožadoval, sem tam si udělá do společnosti jen ty řasy, které oči zvýrazní, ale trávit každý den desítky minut před zrcadlem... když nemusíte, tak bych se moc nesnažil. Často je to dokonce kontraproduktivní.

Od: popelka595*
Datum: 20.04.14 00:19

Ahoj, já koketovala s líčením už na základní škole, cca v 5. třídě. Pamatuji si, jakoby to bylo včera, jak jsem si do školy udělala modré oční stíny - poprvé a naposled :)), za nás to bylo na základce ještě celkem přísné. Celou střední i vošku jsem prošla také prakticky bez líčení. Opravdu malovat, aby to k něčemu vypadalo, mě naučila až kamarádka kosmetička cca před třemi roky, to mi bylo 25 a do té doby jsem také žila :)).

Jinak se svým přítelem mi připomínáš jednoho mého bývalého přítele, kterému se také líbilo, když jsem si dělala - on tomu řikal - "přetažené linky" (chlapské názvy ženských záležitostí mě nikdy nepřestanou bavit :D) - což mně zabralo vždy min. dvacet minut a já si tedy umím představit lépe strávených 20 minut jak u zrcadla, ale že mě by nikdy nenapadlo říkat mu například, ať si ostříhá dredy, že by se mi tak líbil víc (což bych tenkrát asi obrečela, protože jemu to v nich seklo, ale to není důležité :D).. Jednoduše tenhle "nátlak" podle mě do vztahu nepatří, nevim, jak to máš ty, ale já když jsem pod tlakem, chovám se uplně opačně..

Teď mi je 28 a stále se maluji velmi omezeně, spíš bych řekla příležitostně (a když už - tak podle hesla, že v jednoduchosti je krása).

Básník tím vším chtěl říct, že to, že se ti nechce do líčení, naprosto chápu a mám to uplně stejně (mně je prostě líto toho ztraceného času) a na přítele bych se vykašlala, jestli je to ten pravej, tak to pochopí :)

Datum: 20.04.14 00:46

Kdy se líčit? Až Vy sama budete mít chuť se líčit. Nenechte si do toho nikým mluvit. Ani přítelem.

Od: sara111*
Datum: 23.04.14 23:45

mas cas a hlavne pokud pritelovi neco vadi je to divny...zadny z mych partneru kdyz jsem byla v tvem veku po me nevyzadoval se namalovat nebo zmalovat :)

Datum: 24.04.14 08:22

Každá holka se v 17 fakt nemaluje, na střední se v tomhle věku nemalovala půlka třídy. Druhá půlka experimentovala a lecky to vypadalo dost směšně - výrazné stíny, žmolkovaté řasy s pěti vrstvami, nepovedené linky. Spíše trapné, než pěkné.

Nicméně v 17 jsem začala i já, bohužel jsem hodně světlý typ, takže řasenka je nutností, jinak mé dlouhé a přirozeně natočené řasy nejsou moc vidět. Stíny a podobné pouze pro lepší příležitosti. Pokud tím holka a žena zvýrazní přirozenou krásu, tak proč ne. Zmalované Marfušky jsou ale k smíchu;).

doplněno 24.04.14 08:23:

A přítelovo neustálé omílání ignoruj, pak by ho to mělo přestat bavit. Anebo mu jednou jasně a natvrdo oznam, že se budeš líčit tehdy, když chceš ty, a tečka.

Datum: 24.04.14 08:22
Je to na vás. Já jsem se začínala líčit už asi na 2. stupni základní školy. A můj přítel mi spíše říká ať se nemaluju, i když to nějak nepřehanim,proste se mu libim tak jaka přirozeně jsem. A tak už by to asi mělo být hlavně do budoucna

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.