Soudní exekuce

Od: Datum: 19.04.14 01:02 odpovědí: 15 změna: 23.04.14 16:19

Dobrý den,prosím o radu a malinko nasměrování na jaké dávky od ossz budu mít nárok,nebo zda si koupit provaz a jít se zhoupnout na strom do parku...Od června 2013 pracuji jako prodavačka,před tím půl roku na úp a před úp 2 roky prodavačka.Žiji sama s 10letým synem na kterého beru pouze výživné 2100,bydlíme v pronajatém bytě,kde platíme nájem 6500 bez smlouvy tak zvaně na černo.Ted jsem otěhotněla a zatím jsem na neschopence,ještě není potvrzené rizikové těhotenství.Otec dítě nechce,já jsem se rozhodla pro i když to pro mě bude asi těžké,já vim.Nechci ho uvést v rodném listě,ale slíbil že se bude snažit nějak pomoci,to dáme na papír a formou dohody..z bývalého vztahu mi zůstaly dluhy a ty mi stravají exekuci z platu..poradíte mi co by v mé situaci bylo asi nejlepší.....děkuji moc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.04.14 01:14
avatar

Dobrý den. ve Vaší situaci si nedovedu představit, že bych přivedla na svět další dítě. Ono to chce opravdu i tu zodpovědnost. Vy nechcete uvést otce v rodném listě...On slíbil...Ale dítě má právo na oba dva rodiče. A otec si ta svá dokáže zajistit, když bude chtít...Jednu exekuci již máte, dítě též...Neberte to ve zlém, ale další dítě bych za takových podmínek na svět nepřivedla. Na stát nespoléhejte...Opravdu to budete mít těžké a Vaše děti to mají těžké již nyní...Nemyslím to ve zlém. Přeji Vám naopak, abyste svého rozhodnutí nikdy nelitovala.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 19.04.14 01:47
avatar

Nejsem žena,ale souhlásím s -kapkounadeje- odpověděla velmi dobře v dnešní době je zodpovědnost víc než duležitá!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.04.14 02:03

dávky od OSSZ jsou ve vaší situaci nemocenská - tu předpokládám dostáváte, když jste na neschopence. pak je peněžitá pomoc v mateřství, tak orientačně z toho, co jste uveda, na ni taky nárok mít budete. pak už OSSZ vyplácí jedině důchod a na ten těhotenství nárok nezakládá :-D

od úřadu práce budete mít nárok na rodčovký příspěvek, po skončení peněžité pomoci v mateřství. jestli budete mít nárok na přídavek na dítě, to záleží na vašich příjmech, ty neuvádíte.

nárok na příspěvek na bydlení nemáte, protože v bytě nemáte trvalé bydliště.

pak už jsou akorát dávky v hmotné nouzi a tam se posuzuje kromě příjmů i majetek a taky vlastní snaha přijít k penězům. tedy pokud budete mít malé dítě, tak pokud neuvedete otce dítěte, bere se to tak, že se dobrovolně vzdáváte výživného na dítě i na sebe, tedy že neprojevujete snahu přijít k penězům.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jarii
Datum: 19.04.14 02:15

...děkuji za odpověd i podporu...

Datum: 19.04.14 09:52

Pozor! Ze mzdy, důchodu, nemocenské, peněžité pomoci v mateřství, podpory v nezaměstnanosti a dávek státní podpory, které se nevyplácejí jednorázově (tedy například z přídavku na dítě nebo rodičovského příspěvku) vám exekutor musí ponechat pouze nezabavitelné minimum na živobytí

http://www.penize.cz/exekuce/…pocita-kam-uz-exekutor-nemuze

téma se řešilo na poradně zde

doplněno 19.04.14 09:59:

otce dítěte do rodného listu při vaší situaci uveďte, přemýšlejte o budoucnosti ----když neuvedete ----dítě po otci nedědí, nemá nárok na sirotčí důchod po otci. Vy zase nebudete mít v budoucnu nárok na dávky hmotné nouze

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.04.14 09:59
avatar
Jen se zeptám, proč nejdete bydlet do "legálního" pronájmu? Pak dostanete dávky na bydlení a v případě ztráty práce, vám to zaplatí celé. Co se týká toho zbytku - některým chlapům nejde věřit! Ale to platí i o ženských ;)
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.04.14 14:03
avatar

Já bych začala tím, co máte možnost ovlivnit, a to je bydlení. Za bydlení bez smlouvy platíte zbytečně moc. Seženete-li si byt s nájemní smlouvou na své jméno, budete si v něm moci zřídit trvalý pobyt a požádat o příspěvek na bydlení.

I kdyby byl "legálně" obývaný byt o něco dražší, můžete za něj s příspěvkem na bydlení platit méně.

------- Přestože jste v nelehké situaci, rozhodla jste se pro dítě. Do toho Vám nikdo nemůže mluvit. Ale co Vám dává právo upírat svému nenarozenému dítěti právo na otce?

------- Máte-li dluhy z předešlého vztahu, jste na jejich úhradu pravděpodobně dva. Proč dluhy hradíte sama? Co dělá bývalý partner? Proč dluhy nechal Vám?

Měla byste se za sebe i za své děti začít bít, tj. vyžadovat od bývalých partnerů to, nač mají děti i Vy právo.

Výživné 2.100 Kč na desetiletého syna není nijak moc. Můžete navrhnout zvýšení výživného, na něž má Váš syn nárok. A co přídavek na dítě?

------- O o státní sociální podporu (příspěvek na bydlení) a o pomoc v hmotné nouzi bych se zajímala, až vyřešíte splácení dluhů i ze strany bývalého partnera, bydlení, výživného na syna, a získání příspěvku na náklady spojené s těhotenstvím, na který máte nárok od otce dítěte, jež nyní čekáte.

Pozor: Pokud se nezmění legislativa, vyplácí se příspěvek na bydlení maximálně po dobu 7 let.

Uvádím to, abyste věděla, s čím můžete počítat a požadavky na nový byt tomu přizpůsobila.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.04.14 21:25

jarii. Kapkanaděje Vám to řekla velice zaobaleně. Já Vám to povím trošku tvrději. Přivést dítě v této situaci na svět je obrovská nezodpovědnost. Navíc bez otce. Budete žít na hranici bídy. Dětem nebudete mít za co nakoupit základní potraviny, nebudete mít na to, aby děti mohly chodit do kroužků, občas jet na výlet.

Já Vám něco povím. Podobným maminkám jako jste Vy se snažím dost pomáhat. Ale abych pravdu řekla, nedělám to až tak kvůli nim, jako kvůli jejich dětem. Těch mi je obrovsky líto. A přiznám se, že sice to na sobě nedám znát, ale těm matkám mám hodně moc za zlé, že ty děti do těchto podmínek porodily.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 20.04.14 02:11
avatar
Ivzez jen technická, sezene-li tazatelka legální byt(příp.dum) s nájemní smlouvou na své jmeno tak i tak ma smůlu s trv.pobytem- jeho získaní je podmíněno souhlasem majitele bytu(nemovitosti) a ten dá v Čechách pouzeblázen jjelikož díky pokrivene realitě s "právy" exekutoru je reálná obava přijít o všechno jen díky institutu trh.pobytu nájemníka... Ale i nájemní smlouva již umožňuje nárokovat příspěvek na bydlení od státu...
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.04.14 07:34
avatar
Tak tak...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarii
Datum: 20.04.14 08:41

Ještě jednou děkuji všem za odpovědi,vyjadřovat se k nim ale raději nebudu,z některých je asi zřejmé proč.

Každý z nás vyrůstal v jiném prostředí,každý z nás má jiný pohled na rodinné vazby,na svět,na chování lidí a jak se říká

100 lidí,100 názorů....Jen bych chtěla říct,že i přes to,že převážně ve svém životě žiji sama bez hlavy rodiny nepřijde mi,že by mé dítko nějak strádalo,ba naopak mám pocit,že je štastý a spokojený..a to mám ještě syna kterému je 22 a je z něho slušný mladý muž! Hezké velikonoce vám všem přeji..

Datum: 20.04.14 12:30

jarii. Nejhorší je, když člověk lže sám sobě. Ve Vaší otázce se ptáte na jaké dávky budete mít nárok. V případě že na žádné, tak zda se máte jít "zhoupnout". Vím, že jste to psala s nadsázkou... Ale vím, že maminky samoživitelky, jako jste Vy, toho všeho mají někdy až nad hlavu. Je toho na ně opravdu hodně moc. S těmi všemi možnými dávkami to také není tak jednoduché. Někdy to je obrovský boj (tabulky, netabulky - tím myslím ty, podle kterých se vše počítá). Víte, existuje staré přísloví : "Je lepší vychovat jedno dítě dobře, než dvě špatně". I ty maličké děti jsou velice vnímavé. Vše se na nich podepisuje. Hlavně na jejich dušičce. I když jsou maličké, vycítí z Vás Vaši nervozitu, obavy. Mnoho takových maminek někdy pod tíhou toho všeho , jedná neadekvátně. To jsou potom ty případy, o kterých čteme a divíme se, jak to matka mohla udělat. Třeba že skočí s dítětem z okna apod. Já se nedivím. Vzhledem k tomu, že mám tyhle mamky na telefonu, tak někdy vedeme dlouhé noční hovory, kdy ony nevědí kudy kam. Vím, jak jim ujíždí nervy a občas to odnesou děti pořádným výpraskem.

Ano, i v těchto podmínkách jste schopna vychovat z dětí slušného člověka. To Vám neberu. Nakonec nikde není psáno, že děti z těch velice bohatých rodin jsou ty nejlepší. Někdy z nich vyrostou ..*zed*

Jen se mi zdá od Vás a podobných maminek naprosto nezodpovědné pořídit si děti a pak se ptát, KDO je bude živit. Ano, já osobně mám velmi vysoké sociální cítění (až možná moc). Chápu, že se ženská s dětmi může dostat do NEPŘEDVÍDATELNÉ svízelné finanční situaci. Potom se domnívám, že je naprosto v pořádku, že se projeví solidarita ať státu či jednotlivců a ti jí pomůžou. Ale ve Vašem případě to je jinak. Práci máte jen občas, na děti berete minimum, tatínky k dětem nemáte.A přesto přivedete na svět další dítě. A pak natahujete ruku a chcete, aby Vaše problémy řešil stát. To je to, co mi na Vás a podobných matkách vadí. Ale jak už jsem napsala. Je mi obrovsky líto podobných dětí. Takže jim budu pomáhat dál.

Ony jsou tady i další problémy takových rodin. Co když se Vám něco stane? Úraz a měsíc v nemocnici. Ano, jistě, dítě se pak umístí do domova. Vezla jste tam někdy takové děti? Byla jste s nimi potom v kontaktu a snažila se jim nějak vysvětlit, kdy se vrátí domů, nebo kde mají maminku?

Omlouvám se všem, že jsem se tak rozepsala, ale jsou věci, které mě nenechávají lhostejnou.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: sara111*
Datum: 23.04.14 16:19

jarii nedej se! jednou prislo dite ikdyz za techto podminek, je urcite zodpovedne zit s cistym svedomim, ze jsi ho nemusela zbavit zivota. Vis co? nikdy nevis co bude za rok za dva. Ano, dite nebude mit v 6 ti letech playstation, ale zase bude mit tvoji lasku a dobrotu. Otce uved, za rok rekne ze ti nic neda a budes mit problem. Planuejs s nim zustat v kontaktu? Nasi taky nemeli penize a naucili nas se o vse delit a to ze jsme nemeli drahe barbiny a auticka a nebyli jsme rozmazleni jako me vrstevnici vidim az ted s ostupem casu a me matky si naopak velice vazim. Udelala pro nas vse. Ostatno deti meli vse, darky, drahe obleceni ale nejsou tak stastni jako my dnes. Lasku a cas nicim diteti nenajradis. Nelituj niceho co jsi udelala. Uz jsi se rohodla a ted to musis vybojovat. Plno matek daruje na netu obleceni, hracky, plno lidi ma prebytek veci. Neni to nic spatneho a neni treba o tom basnit jak nekdo pomaha detem a ne tem matkam, to je odporny. Aspon pro me. Je to take dobre pro recyklaci aspon se to vyuzije. Kdyby byli vsichni zodpovedny pak bychom nemeli zadne deti...protoze dite si nyni nemuze dovolit skoro nikdo...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.04.14 09:10

trvalý pobyt u nájemních bytů je vázán na existenci nájemní smlouvy s majitelem nebo při neexistenci takové smlouvy na souhlas na majitele. není potřeba oboje dohromady.

doplněno 20.04.14 09:14:

jinak s exekutory trvalý pobyt nemá nic společného, ti nejsou trvalým pobytem nijak vázaní a mohou nejenom všude tam, kde dlužník fyzicky bydlí (ať už na smlouvu nebo bez), ale i tam, kde se oprávněně domnívají, že by mohl mít dlužník uložené nějaké svoje věci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.04.14 15:52
avatar

Ke zřízení trvalého pobytu není potřebný souhlas majitele nemovitosti. Stačí zajít na ohlašovnu s platnou nájemní smlouvou.

doplněno 20.04.14 17:06:

Lesi2311, díky za doplnění. Já ještě přidám odkaz, abych předešla zbytečnému dohadování.

Ohlášení trvalého pobytu (zákon 133/2000 Sb., § 10, odst. 6)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.