Maska na vlasy z vajec

Od: Datum: 05.05.14 19:03 odpovědí: 9 změna: 07.05.14 19:41

Dobrý den, četla jsem, že pro krásné vlasy je dobré si na hlavu dát vejce a nechat působit 15 min. Po té smýt.. má se dávat jen bílek nebo žloutek? Máte nějaké zkušenosti? Vidím i hodně stížností že je to zbytečné a hlavně že to nejde smýt tak se bojím..děkuju za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: petrat
Datum: 05.05.14 19:32

Já bych to nedělala, v syrových vejcích může být salmonela, a taková bakteriální infekce nikomu na kráse nepřidá.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.05.14 19:37

Podívejte se do této diskuze: http://www.omlazeni.cz/maska-na-vlasy-71-19889-0.html Většinou tam používají žloutek. Problém je nejen s umytím vlasů, ale i se zápachem z vajíčka. Výsledky nejsou přesvědčivém, někdo říká ano, někdo ne. Já bych to raději nezkoušel !

Datum: 05.05.14 19:53

Já mám zkušenosti dobré. Funguje částečně i jako šampon. Přímo místo šamponu jsem ho nepoužívala, ale všimla jsem si, že odstraňuje z vlasů mastnotu. Ovšem používat pouze žloutek! Tedy alespoň pokud si nemyjete vlasy ve vyloženě chladné vodě - v teplé vodě se bílek sráží a následně byste měla v hlavě bílé kousky. Jednou jsem to z nevědomosti udělala a potom jsem vyčesávala vařený bílek z vlasů ještě dva dni. :-D

doplněno 05.05.14 19:55:

Osobně to dělám tak, že si nejprve dám žloutkovou masku a poté ji opláchnu šamponem. Problémy s mytím nebo vaječným zápachem jsem nezaznamenala.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 05.05.14 21:22

Rozšlehaný žloutek vidličkou v hrnku s kapkou oleje. Vmasírovat do vlasů a nechat působit 15 min, opláchnout a umýt šamponem. Fungije skvěle, aplikovat 1x měsíčně.

Datum: 05.05.14 22:52

Vlasy potřebují spíš železo, doporučují se oplachy nálevem z kopřiv. Ale nejdůležitější pro kvalitu vlasů je výživa "zevnitř". Kdo má překyselený organizmus, ten má vždy vlasy slabé, lámavé, vypadávající a žloutek ani bílek mu nepomůže. Takže hlavně mít dost železa a necpat se jen cukrem, kořeněným jídlem a mléčnými produkty, pomáhá i konzumace třeba dýňových semen - obsahují zinek.

Wiki: z chemického hlediska vlasy obsahují uhlík, vodík, kyslík, dusík, železo, měď, zinek, jód, 20 různých druhů aminokyselin, proteiny, lipidy (např. cholesterin) a vodu (asi 12 % hmotnosti vlasu).

Když výše uvedený "stavební materiál" nebude v organizmu scházet, budou vlasy kvalitní.

Datum: 06.05.14 07:54

Jednoduchý zábal, který funguje, je z majonézy. Rozmíchat v mističce samotnou, nebo přidat ještě jeden žloutek, nanést na vlasy, zabalit igelitem a potom ručníkem. Nechat 20 - 30 minut na hlavě. Potom důkladně smýt, nejdříve teplou vodou a alespoň 2 krát šamponem. Dobře vymýt. Dát balsám, opláchnout a vysušit. Je to léta ověřená metoda na zlepšení kvality vlasů, ale dříve ta majonéza byla lepší, dnes v ní moc vajec není, proto je dobré žloutek přidat.

Datum: 07.05.14 06:59

Kolik vlasových masek z drogerie jste už vyzkoušela? A neříkejte mi, že nefunguje ani jedna! Že se raději budete patlat se žloutkama, než použijete to, co pro tento úček bylo vymyšleno a vytvořeno. Podívala jste se alespoň na jednu? A na její složení?*hej* Ať použijete cokoliv, dejte vědět, zda to fungovalo.

Datum: 07.05.14 17:00

Udělejte si na hlavu výluh s kopřiv a nepotřebujete nějaké předražené utrejchy z drogerií..Dříve také nebylo nic ,dneska toho je všeho plné regály a lidé jsou více bez vlasů než dřív.

Datum: 07.05.14 19:41

Já mám vlastní velmi dobrou zkušenost. Žloutek jsem ve skleničce smíchala se šampónem a polovinou jsem si umyla vlasy - první várku (tedy čtvrtinu směsi) jsem nechala na hlavě aspoň chvíli působit a druhou čtvrtinu jsem použila jako normálně. Zbylou polovinu směsi jsem uložila do ledničky a použila za tři dny, kdy si normálně myju vlasy, takže jeden žloutek na týden... Dělala jsem to tak asi půl roku a vlasy jsem měla nádherné, husté a lesklé. Ono je to jako se vším: kdybych o sebe měla pečovat tak usilovně, jak radí módní časopisy, buď bych nechodila spát, nebo bych nechodila do práce, protože bych to nemohla stíhat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.