Spánek jogínů - účinek?

Od: Datum: 05.04.14 10:56 odpovědí: 3 změna: 05.05.14 19:27

Ahoj chtěla bych se zeptat na spánek jogínů . Vím jaký vliv má na tělo meditace , ale nevím jaký vlic má spánek jogínů ...?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.04.14 12:27
avatar

Dobře si všiměte, jak napnuté svaly máte, i když ležíte zdánlivě úplně klidně. Spánek joginů není spánek, ale úplné uvolnění celého těla, právě za účelem odstranění těchto předepnutí. Prý toto úplné uvolnění umí všechny malé děti, s přibývajícím věkem se tato schopnost vytrácí, ale prý se dá zase nacvičit.

Mě se to nikdy moc nedařilo, tak vám aspoň popřeji mnoho zdaru.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.04.14 13:46
avatar

Vidíte, ani jsem netušila, že se tomu tak říká. Trénoval mě to fyzioterapeut, díky němu jsem přišla na to, že i při zdánlivém uvolnění mám plno svalů napnutých. A i mimo to "uvolnění" spousta zdánlivě neškodných poloh vyvolává různá napětí, např. pokrčené nohy v leže napětí v kyčlích. Bylo to tehdy dost "výživné", vůbec jsem si tehdy tyto věci neuvědomovala.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.05.14 19:27
avatar

Pár let jsem se józe věnoval a hodně relaxaci a dechovým cvičením pro uvolnění. Ta ostatně občas používám dodnes. Mám dojem že autor té publikace byl André Van Lisebeth. Ta dechová cvičení jsou důležitá pro zklidnění organismu, zpomalení dechu a krevního oběhu a tím hodně laicky řečeno se dostáváte do "meditačního" stavu. Účelem tohoto konání je odpočinek a tak když při tom usnete, nic se neděje. Spánek = odpočinek. Takže takový je spánek u jogínů. Je to hodně zkráceně řečeno, podívejte se po internetu, určitě se něco dá od Lisebetha sehnat.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.