Obrovské hnusné červené skvrny okolo očí

Od: Datum: 23.03.14 10:44 odpovědí: 9 změna: 27.03.14 21:17
Ahoj, potřebuji akutně poradit. Mám obrovské (!) červené skvrny na očích a okolo očích, je to opradu ošklivé, vypadám jak panda, jsem holka a opravdu tak nechci vypadat. Úplně zezačátku, když jsem to měla jen na horním víčku malinko, tak jsem na to použila francovku, šílená bolest, od té doby ne, no normálně jsem používala make-up z avonu, celou dobu docela v pohodě, jen na tom víčku jsem to malinko měla, pak se mi to postupně začalo rozlejzat, že jsem to měla vtipně okolo očích, tak jsem si řekla takhle ne a přestala se pár dní úplně malovat, i do školy jsem chodila nenamalovaná, vypadala jsem hrozně, alez draví je důležitější, ale nepomohlo tomu vůbec, používala jsem něco jako indulonu a pak jsem používala krém z konopí, nic, mysleli jsme že je to z odličování, nejdřív jsem se odličovala ubrouskama navlhčenýma jako vždycky, poté odličovací vodou, poté už jenom vodou ale to nešlo tak jsem přidala mýdlo, možná to byla chyba. No, včera a předevčírem jsem si na to zkoušela dávat Dermacol na suchou pleť, a dneska jsem se probudila, no ty oči v zrcadle skoro nevidím, mám je tak nateklé a červené to je až na zadku, kdyžto tak řeknu, postupně už mi to splaskává, ale je to červené furt hodně, a ten Dermacol mě pálil, když jsem to nanesla, ted to svědí a pálí když projedu prstem. Chci upozornit, že žijeme c čistotě, prach tu nemáme, mám jenom rybu a psa, ale ze psa to nebude, doufám, je to malý jorkšírek, mysleli jsme že je to z malování a z odličování, ale ono se to stále zhoršuje a zhoršuje, za chvíli to budu mít po celým těle a nikdo to ani nepozná. Poradili byste mi? :(((( Vypadá to, jako bych 3 dny v kuse hystericky brečela...:(
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.03.14 10:46

1) prášek na alergii (možná to bude skutečně alergie, tak pomůže, ale minimálně to trochu splaskne)

2) no a mazat k doktorovi, na co vlastně čekáte?

Ohodnoceno: 4x

Datum: 23.03.14 10:50

Btw, na zklidnění by mohly pomoct sáčky vylouhovaného černého čaje - už studené - na chvíli přiložit, nebo kolečka okurky. Ale k tomu doktorovi běžte rozhodně.

doplněno 23.03.14 10:58:

Tak klidně začněte u obvoďáka - dost možná si s tím poradí. Nevynechávat školu je sice chválihodné, ale i když vezmu v úvahu, že popis dramatizujete, pořád to zní dost ošemetně. Napuchnout náhle - stane se, to je reakce na něco. Ale flíček, který roste - jestli je to nějaká plíseň, asi si nedobré pěstovat, a ještě kolem očí; nebo cokoli dalšího, nezní to, že by to chtělo rychle zmizet. Z kosmetiky by to klidně mohlo být, já bych třeba Avon taky nemohla používat. Do pololetí daleko, pár hodin holt oželíte Až začne víc sluníčko, mohlo by se vám to ještě zhoršit.

doplněno 23.03.14 11:08:

A ještě jedna věc: až na to dostanete kortikoidy, tak prosím neplašte a poctivě dle návodu mazejte, při krátkodobém jednorázovém používání rozhodně ničemu neublíží. )

Ohodnoceno: 2x

Od: mata97*
Datum: 23.03.14 10:51
Chtěla jsem jít k doktorovi, ale jsem na Gymplu, kde si nemůžu nechávat moc volna od školy, potřebuju tam být co nejvíckrát, je čtvrtletí a já bych pak dostávala zabrat, že jsem nepsala písemky...:( Navíc prý je na kožníí vždycky plno lidí..:(
Datum: 23.03.14 13:16

Vypadá to na ekzém vyprovokovaný nějakou látkou, kterou obsahuje to líčení. Dezinfekce už v tomto stádiu asi moc nepomůže, akorát místo vysuší, začne praskat a možná i krvácet. Základní problém je v tom, že lidé si neuvědomují, že kůže není nepropustná vrstva. Když si na sebe něco nevhodného napatláme, skrz kůži se to dostane do organizmu a játra potom mají hodně práce s odstraněním této látky. Když už to přestanou zvládat, objeví se kožní problémy. Klasická medicína se zaměřuje jen na důsledek - maže postižené místo mastmi, ale mnohem důležitější je ulehčit játrům a posílit je. Potom často ekzém spontánně zmizí. Objevuje se třeba hodně případů, kdy ekzémy začnou trpět těhotné ženy, i když předtím ekzémy netrpěly. To je způsobeno tím, že jim "tvorba" dítěte odebírá z organizmu mimo jiného velké množství železa. Důsledkem nedostatku železa je oslabení jater. A ony místo aby upravily stravu a odstranily příčinu problému, patlají na sebe masti s kortikoidy.

V tomto případě doporučuji pro rychlou úlevu zajít na kožní, pokud jsi už ekzém rozdráždila, je tu riziko infekce. Dále si sežeň čaj zeměžluč, možná i potírat měsíčkem. Skoncuj s chemií a cukrem ve stravě ať odlehčíš játrům. Omez mléko a mléčné výrobky. Dodej do těla více železa v přirozené formě, tabetky jsou nanic.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 23.03.14 13:34
Děkuji za reakci. No, zarazila mě ta předposlední věta, poslední dobou si dávám tak dvě sklenice teplého a jednu sklenici studeného mléka denně, mám potřebu ho pořád pít, ale dám na vaši radu, děkuji. :)
Datum: 23.03.14 21:02

Hned zítra si zajdi k lékaři. Pokud máš pocit, že ti schází mléko (to je také reakce na něco), dej přednost bílému jogurtu (bez všech příchutí), kefíru, tvarohu a tvrdým sýrům (ne taveným).

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.03.14 21:53
Dobrá, tak já tedy k tomu lékaři zajdu...:) Děkuji...a ano, neustále musím myslet na mléko, zvláštní, děkuji. :)
Datum: 25.03.14 00:56

S tím mlékem si nedělám srandu, dokáže zcela odbourat v organizmu železo (lze zjistit i z jiných zdrojů). Většina lidí to neví a nevědomky si způsobují přílišnou pravidelnou konzumací mléka zdravotní problémy, často anemii, problémy se srdcem, játry. Lepší než kravské je kozí mléko, ale to je podstatně dražší a špatně se shání. Pro rychlé doplnění železa každému doporučuji koupit jáhly a vařit si z nich kaši - je to jednoduché a stačí třeba malá miska denně. Nejíst je dohromady s ničím, co obsahuje vápník - železo a vápník se moc dobře nesnáší.

Ještě bych si dovolil jeden tip - pokud máš neustále chuť na mléko, pravděpodobně máš hodně překyselený organizmus. Tělo většinou na omezení kyselosti používá vápník, který se snaží vytáhnout z kostí, zubů, často při překyselení máme chuť na vše co obsahuje více vápníku a tedy působí v organizmu zásaditě. Nejíš třeba i hodně sladkostí, nepiješ slazené nápoje, jako je třeba cola? Cukr je většinou hlavním zdrojem překyselení, dále potom vše chemické, obsahující konzervanty, barviva, dochucovadla, stabilizátory. Co cigarety a alkohol, různé léky? Pokud se těmto silně překyselujícím potravinám vyhneš, nebude tě tělo nutit dodávat tolik vápníku.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 27.03.14 21:17
Jsem ráda, že jsou tu ještě rádci, kteří se opravdu snaží pomoci. :) Jáhly jsem ještě nikdy nezkoušela, tak to tedy zkusím. :) No, poslední dobou hodně jím sladké, spíše sušenky, protože jsem od doktorky dostala za úkol přibrat tuky, nikoliv svaly. Colu moc nepiju, ale hodně piju minerálky. Jinak, léky beru, ale jenom na štítnou žlázu. (cigarety, alkhol V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ! :) :D) Ale mooooooc děkuju, snad to zabere, mléko přeci jenom není z nejlevnějších. :D

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.