Anorektička - zdraví

Od: Datum: 16.03.14 11:27 odpovědí: 4 změna: 16.03.14 19:26

Když je holka, která se rozhodne vůbec nejíst, no prostě anorektička, tak jí pravděpodobně zmizí menstruace. No dobrý, ale nejí dál, ale paksi uvědomí, že je něco špatně, začne jíst a nabírat na váze a zůstane jí to, má normální váhu, objeví se jí menstruace, nebo je možný, že když předtím měla opravdu velkou podváhu, že už je to tělo zničené a už se jí menstruace prostě neobjeví, jak to je? Nebo je to individuální? :O díky...:)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.03.14 11:36

Je to individuální. Něco jako s alkoholikem, který se dá na léčení. Nikdy se neví, zda se toho zlozvyku zbaví. A především se neví, jaké všechny možné zdravotní problémy se mohou objevit. Třeba až po letech. Tělo si pamatuje, kdy se k němu chováme hrozným způsobem. No a holt nám to jednou spočítá.

Jinak anorektička může zhuntovat své tělo tak dokonale, že i když se dostane do rukou lékařů, tak Ti ji nedokáží pomoci a ona umírá.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: wamp®
Datum: 16.03.14 12:22
avatar

Těžko říci..Ale,když opět začne normálně jíst,čímž do těla začne dostávat veškeré vitamíny,minerály,atd.,tak by se menzes měl opět normálně vrátit ;)

doplněno 16.03.14 12:28:

http://nemoci.vitalion.cz/anorexie/

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.03.14 12:45
Zdravím. Ve Vámi popsaném modelu, je pravděpodobné, že se vše může vrátit k normálu. Ale je důležité si uvědomit, že ačkoli anorektici odmítají jídlo zcela dobrovolně jedná se o psychický problém, který čím déle trvá, tím těžší je léčba. Zásadní kámen úrazu je v tom, že nemocná si většinou neuvědomuje, že je něco špatně! A když už je sebedestrukce tak zřejmá, že ji dostanou do rukou lékaři, může být pozdě! M
Ohodnoceno: 3x
 
Od: pb®
Datum: 16.03.14 19:26
Ztráta menstruace je asi to poslední, co by mělo anorektičku trápit, po nabrání váhy a dostatečné tukové zásoby se zase obnoví. Takové vypadlé zuby, ty už nové nenarostou nikdy, stejně tak rozleptaná žaludeční sliznice a následně vředy se nemusí uzdravit už nikdy. Odvápněné kosti v období růstu také nic moc, střeva i oběhová soustava je narušená. Absence menstruace je proti tomu nic.
Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.