Antidepresiva - účinek?

Od: Datum: 09.03.14 16:52 odpovědí: 18 změna: 30.11.15 13:08

Ahoj,

mám teď už delší dobu velmi špatné období a dostala jsem od lékaře antidepresiva. Nevím však, co od nich mám očekávat. Jak poznám, že zabraly? Beru je už víc než tři týdny a prý by mělo nastat zlepšení. Nic ale nepozoruji. Máte s tím někdo zkušenosti?

Díky

N.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 09.03.14 16:58
avatar

AhojPokud do tří neděl nezabraly,tak budete zřejmě nucena zajít za psychiatrem a říci mu to.Změní Vám medikaci.Teď by jste měla být již dávno zklidněná,píšete,že nejste.Tak šup,tam *hej*

doplněno 10.03.14 13:13:

Mohla byste nám prosím napsat název těch antidepresiv?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.14 19:58

Prášky se jmenují ELICEA, prý jsou dobré, byla jsem u lékaře a napsal mi jich ještě jedno balení a tak uvidím.

N.

Od: wamp®
Datum: 12.03.14 20:12
avatar

Je to skvělý lék a to především na úzkostné stavy spojené s agorafobií.Pokud je berete poprvé/antidepresiva/trvá to delší dobu,než začnou působit.Viz příbalový leták: http://www.psychoweb.cz/leky-…y-nezadouci-ucinky-davkovani/ A zde si pročtěte diskuzi ;) http://www.zpovednice.cz/detail.php?statusik=415173 Samá pozitiva ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jancak
Datum: 09.03.14 17:17

někdy AD zaberou až za 5-6 týdnů...ještě tak 14 dní počkejte, konzultaci s lékařem můžete mít hned nebo až za 14 dní...záleží jak vám je

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.14 18:07

Pokud si vezmete tabletku,tak vás otupí a to je snad ono..Berete věci jinak tak trochu. Třeba máte strach z něčeho a lék vám ho zmírní...To je o tom..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jm*
Datum: 09.03.14 20:38

Nejspíše berete AD, které nejsou návykovové. U těchto léku je běžné,že nástup učinku je mezi 6-8 týdny. Ještě bych chvilku počkal.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alenaaaa*
Datum: 09.03.14 22:05

Dobrý večer,

antidepresiva zabírají až za cca měsíc, někdy i za delší dobu. Vím o čem mluvím, brala jsem je tři roky. Strašně moc mi to pomohlo, antidepresiva neotupí, ale dodají do mozku potřebnou "látku", která tam chybí, a navozuje to pohodu, dobrou náladu, klid. Před tím jsem brala jen otupující prášky na nervy (neurol, lexaurin) a ty neléčí, jen otupí, člověku se chce pořád spát. Antidepresiva mají úplně opačný účinek. Hodně štěstí, ať se brzy uzdravíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.14 23:04
avatar

No nevím, znám víc lidí, kteří jsou na moderních antidepresivech. Sice se jim zlepšila nálada, zdají se v pohodě, ale všichni mají citelné sklony k naivitě a ztrátě soudnosti. Neověřují si prezentované skutečnosti, věří každému všechno, velmi lehce je lze manipulovat a obelhat. Jsou nedůslední, ztratili schopnost asertivního jednání. Nejhorší na tom je, že si díky psychofarmakům tento posun ve svém chování neuvědomují. Potom je otázka co je lepší - mít dobrou náladu a chovat se jako idiot, nebo mít občas náladu horší ale zachovat si zdravé myšlení?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alenaaaa*
Datum: 09.03.14 23:35

Já jsem tedy zdravé myšlení neztratila. Začla jsem je brát v tu dobu, kdy jsem jednoho dne prostě nemohla ráno kvůli psychice a svým problémům vstát z postele, doslova. Takže mi antidepresiva pomohla vrátit se do normálního života. Dobrá náladu jsem samozřejmě neměla pořád, to by nebylo normální, myslela jsem to tak celkově, že jsem se nehroutila při sebemenším problému a uměla je řešit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.03.14 10:57
avatar

magacruiser, myslím si, že nemáte pravdu. Deprese a spousta jiných záležitostí je zapříčiněno špatnou chemii mozku. Lék který na určitý stav platí, musí určit lékař. Nejsou antid. jako antid. Některé léky tlumí okamžitě (Neurol) a některé, až když vytvoří určitou hladinu účinné látky v krvi, pak teprve začnou být účelné, bez útlumu. ;) Když jsem se vyhrabala z rakoviny, asi po roce jsem začala mít šílené sny. Noční děsy. Na tohle mi dal obvoďák Neurol. Byla jsem jako zpomalená a bylo mi všecko lhostejné. Vysadila jsem to a sny pokračovaly. Pak mi revmatoložka, která se nestará jen o artritidu, ale dobře ví, že vše souvisí se vším, napsala Tritico. Varovala mě, že začne působit až po 2-3 týdnu. A byla to pravda. Později jsem měla debatu s psycholožkou, ne jako pacientka, ale jen známá, a ta mi říkala, že jsem tu rakovinu a léčbu v hlavě nezpracovala, jen jsem tvrdě postavila obranu, vedoucí k tomu, abych přežila. Přežila, ale nesrovnala jsem se s tím vším. Někde to v silážní jámě, jakou v podstatě mozek je, zůstalo a mozek si to začal řešit a zbavovat se toho ve spaní. Tritico pomohlo vysvětlit mozku, ať se na to vykašle. ;)

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 09.03.14 23:21

prosím Vás jaké to jsou? Že bych je vyzkoušela ...pokud to navozuje dobrou náladu,,tak pak bez nich ji nebudete si ji schopna vytvořit. Jaká je ta potřebná látka? Antidepresiva jsou ten Neurol a jemu podobné,,Diazepan atd..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alenaaaa*
Datum: 09.03.14 23:42

Vhodná antidepresiva vám po vyšetření předepíše psychiatr. Já brala Asentru. Důležité je, aby se antidepresiva brala pouze a jen pod dohledem lékaře a důležité je pomalé vysazování. Pak jste v pohodě, i když je neberete. Já jsem pět let po vysazení a jsem naprosto v pořádku, žádné psychické problémy jako dřív.

Neurol atd. neberu jako antidepresiva, ale návykové léky na tlumení, ty nikdy víc.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.03.14 23:46

zavinac. Jedná se například o Citalec. Tam opravdu trvá třeba měsíc i déle, než se dostaví nějaké výsledky. Narozdíl od Vámi jmenovaného Neurolu apod. Tam si vezmete prášek a ten do cca 10ti minut začne působit.

doplněno 09.03.14 23:49:

megacruiser. Ano, máš pravdu. Léčba antidepresivy může vést až k rozpadu osobnosti. Ale nemůžu s Tebou souhlasit v tom, že je lepší mít občas "blbou" náladu ... Tyto stavy (myslím tím deprese apod.) jsou bez léčby (bez prášku) velice těžko zvládatelné. Vyřadí člověka z normálního života.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.11.15 13:08

antidepresiva ,,tě jakoby zbaví ze strachu,který máš. Žádnou potřbnou látku ti nedodají,,navykneš si a budeš je preventivně pak brát co kdyby. Chce to děsně pevnou vůli,ale vyčerpává to,pro případ si vezmi do kabelky tabletku a i ona ti pomůže ke klidu...Zkušenost...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: alenaaaa*
Datum: 09.03.14 23:44

Ono je ještě spousta lidí, co si myslí, že blbá nálada = deprese, ale to fakt není pravda. Depresi nevyběháte, na tu platí jen antidepresiva.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.03.14 12:44

,,Ano,,depresi člověk nezažene ani kdyby vyhrál milion ,,jsou to neutěšitelné stavy ,,kdo to nezažil nepochopí.Ta prostě přijde a je ve vás a nejde ji ničím zničit,bere vám život,,,radost,,,vše

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.03.14 20:14

Děkuji všem za odpovědi. Prášky typu Neurol a lexaurin nejsou fakt k ničemu, uklidnění mi nepřinesly, akorát jsem se nemohla soustředit na práci a dělal chyby. Půjdu k lékaři si nechat předepsat další balení antidepresiva a raději se zeptám, jestli mám mít ty stejné a nebo je změnit. Jen blbá nálada to fakt není, a že každý den nebudu veselá je mi také jasné, ale abych probrečela večery smutkem a neměla chuť do dalšího žití také nechci. Jen budu muset ještě najít nějakého psychologa nebo někoho podobného, protože prášky taktéž nechci svůj stav dlouhodobě řešit.

N.

Datum: 29.11.15 15:41

Také jsem dostala tyto AD Elicea a bojím se vedlejších účinků. Jak jste s nimi spokojená?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.