Mám ráda pocit hladu - jsem anorektička?!

Od: Datum: 03.03.14 22:22 odpovědí: 3 změna: 04.03.14 19:41

Dobrý večer, je mi 14 let.

Žádnou dietu nedržím, kdysi sice hodně, ale teď jsem se svou postavou smířená/spokojená a neřešim to, radši bych byla baculatější než se vyhýbala jídlu...

Na noc ale už nejím. Nějako mi to zůstalo z těch diet, prostě... po sedmý večer už nešáhnu na nic, jen na pití. A protože usínám kolem 11 (do pelechu lezu dřív, ale prostě mně nějako ten spánek nevoní), někdy (vždy) se ten pocit hladu dostaví a já s ním i usínám. Mně to nevadí, naopak je mi i docela příjemnej, ale co se jen tak občas zeptám kamarádek - nenápadně samozřejmě - většinou jim hlad moc sympa není a některé dokonce bolí.. :O

Nejsem anorektička nebo nějaká divná nebo tak něco? Ani při těch dietách mi hlad nevadil, spíš jsem měla nonstop na něco chuť, hlad nehrál roli...

Děkuju...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.03.14 23:37

Máš rozum?!? Čtrnáctiletá dívka kdysi hodně držela diety? Kdy kdysi? Jak hodně? A co tomu říkali rodiče?

Chceš-li být zdravá, nauč se správně stravovat i dostatečně spát. Cca sedm hodin spánku se mi u dítěte zdá málo.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.03.14 00:34

Pokud správně a dostatečně jíš a postavu zbytečně neřešíš, tak anorektička nejsi. Večeřet v 7 a usínat v 11 hodin je celkem dobré, možná by bylo fajn večeři posunout o půl hodiny nebo hodinu déle. Na druhou stranu pokud jdeš do postele dřív a do těch 11 jen ležíš (nebo čteš, koukáš na TV), tak bych večeři nechala tak, jak jsi zvyklá. Najíst se moc před spaním je chyba, protože tělo pak vynakládá moc energie na trávení a zpracování jídla a spánek pak není dost hluboký a osvěžující. Hlad bys ale cítit neměla. Co zkusit sklenici mléka před spaním? Teplé kakao a budeš spát úplně nebesky ;)

Ohodnoceno: 2x

Od: lotus*
Datum: 04.03.14 19:41

Mě se to tedy nějaké divné jeví.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.