Nejlepší kamarádka

Od: Datum: 01.03.14 18:43 odpovědí: 6 změna: 02.03.14 06:57
avatar

Dobrý den, potřebuji radu, dnes jsem se setkala s nejlepší kamarádkou, od začátku prosince jsme se neviděly, já ji dala vánoční dárek, a ona ho odmítla s tím,. že žádný pro mne nemá. Nakonec si ho vzala, řekla jsem, že je určený jen pro ni..(byl to stříbrný řezízek s D - a ona je Dana).Teď mám z toho depku , protože zatím můj dárek nikdo neodmítl... Doteď jsme si dávaly dárky jak k svátku, k narozkám, i k vánocům. Díky za názory.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 01.03.14 18:49
avatar

ZdravíčkoV prvé řadě je divné,že když je to Vaše nejlepší kamarádka,tak jak to,že jste se od Vánoc neviděly...Bylo to z jejího nezájmu,či Vašeho?Myslím,že z jejího,proto to divné chování.Zeptala bych se jí přímo.Zřejmě si našla jinou kamarádku,zřejmě je na Vás nazlobená,zřejmě...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.03.14 18:52
avatar

Dobrý den. Třeba jí bylo opravdu jen hloupé přijmout dárek, když ho nemohla oplatit. Nepočítala s tím, že byste si v únoru dávaly ještě dárek k Vánocům...Ona Vám žádný nekoupila, tak ji to třeba jen opravdu zaskočilo. Limoško, nemějte depku k vůli takové věci. Je důležité, že dárek si nakonec vzala a že jste udělala jistě radost. Není třeba za vším hledat hned nějaký vážný problém.

doplněno 01.03.14 19:12:

Pokud jste opravdu nejlepší kamarádky, hoďte to za hlavu. A při nejbližší příležitosti se sejděte a zajděte spolu na kávu, či vínko, abyste se obě přesvědčily o tom, že tato příhoda vaše kamarádství rozhodně nijak nepoškodila. Přátelství přece není o dárcích, ať již přijmutých, či odmítnutých. Vím, že Vás to třeba hodně mrzí, ale takové věci se prostě stávají. Povzneste se nad to, alespoň to zkuste..Vždyť víte, že jsou horší věci na světě.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 01.03.14 19:01
avatar

Já vím, že je 1. března. ale opravdu nám pracovní povinnosti nedovolily se sejít dříve, a já pro ni dárek měla... Ona zřejmě nepočítala s tím, že ji dnes dám dárek... Ale co s tím? Já jsem frustrovaná z toho, že odmítla dárek, který já pečlivě vybírala, a ona je frustrovaná z toho, že už s žádným dárkem nepočítala...

Od: cuca®
Datum: 01.03.14 20:59
avatar

Ono je vzdy neprijemne, kdyz dostanete darek k vanocum od nekoho, od koho to necekate, vy pro nej nic nemate a je vam trapne.

Ja bych si darek sice vzala hned, ale mela bych takový spatny pocit, ze pro vas nic nemam.a bylo by mi trapne vam darek oplatit, kdyz vy vite, ze jsem pro vas puvodne nic nekoupila.

Takze myslim, ze hure je na tom vase kamaradka, ta se citi trapneji a nevi jak to vyresit.

Ja vim, ze darky clovek dava, aby udelal radost, a treba neocekava, ze to druhy oplati..

Az s ni budete mluvit, treba na to dojde rec, ona vam sdeli, ze ji bylo trapne a vy ji na oplatku reknete, ze to nemusi, ze jste ji chtela udelat radost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 01.03.14 21:01

Není povinností dar přijmout.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.03.14 06:57
avatar

Když jste pro ni měla pečlivě vybraný a hezký dárek, měla jste k ní zaskočit aspoň na chvilku před Vánoci. Já vím, je to hektické období, ženy mají mnoho práce, ale ta půlhodina ještě nikoho nezabila. Pokud snad nejste z jednoho místa, dárek jí poslat s velikou omluvou, proč tak nemůžete učinit osobně.

Takhle je ona z toho kapku vedle, dárek už nečekala a pro Vás žádný nemá. Je to trochu divné. Dáváte si dárečky celý život, bylo by snad logičtější říct - já mám ale pro Tebe dárek také schovaný, když jsme se doteď neviděly.

Asi bych ty dárky už odbourala. Vím, je to smutné, ale víc, než sebedražší dárek je setkání, kontakt. A když na něj ani jedna z vás nemá čas, dárek setkání a kamarádské popovídání nenahradí. Tak to asi brala.

Ale nechápu,proč se aspoň ona nechtěla před Vánoci setkat. Chvíle času by se snad určitě našla.

Zkuste to hodit za hlavu, myslela jste to dobře a že to nedobře vyznělo, to se nedá nic dělat. Až se setkáte příště a budete mít obě na sebe dostatek času, třeba si to všechno rozumně vyříkáte a zdůvodníte. To by bylo nejlepší. Přeji Vám, ať kamarádku neztratíte, dobrých lidí kolem sebe si musí člověk vážit, i když někdy třeba nechtěně vzniknou situace, jako byla ta vaše. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.