Jak se smířit se svou výškou?

Od: Datum: 03.03.14 21:09 odpovědí: 9 změna: 04.03.14 08:54

Dobrý den, měřím skoro 178 centimetrů a jako holce mi to přijde moc a vadí mi to. Já mám kolem sebe hlavně malé lidi, takže o to si připadám hůř. Já bych to hrozně ráda neřešila a smířila se s tím, ale jak to mám udělat? Já vím, že se říká, že bych měla vystupovat sebevědomě, aby ostatní moji nejistotu nepoznali, jenže mí spolužáci už ví, že kvůli tomu mám komplexy, takže kdyby mi to z ničeho nic přestalo vadit, těžko bych ostatní přesvědčila, že mi to už nevadí. :D Vždycky na fotkách se snažím být co nejvíc skrčená a ve společnosti si spíš sedám. Zjistila jsem taky (někteří tomu nebudou věřit, ale je to tak), že moje kamarádka, která je drobounká má více nabídek na rande a také kamarádů. Když se jde bavit do klubu, tak protože je roztomilá, všichni na ní letí, ale mě by menší kluci nikdy jen tak neoslovili. A také příštích pár měsíců jed do Peru, kde mají všichni tak 150cm.. Jak se tam mám asi cítit, nad všema se tyčit? :D Jak říkám, já bych se s tím strašně ráda srovnala, ale když mi pořád někdo říká "Ježiš kam ty ještě rosteš?" nebo "Páni ty seš vysoká!".. to je fakt hrozný.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.03.14 21:15
avatar
Vidíš, a zrovna u mě je to naopak, vždycky se mi líbili spíše vysoké holky. :)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.14 21:20

Ahoj, vysoké ženy jsou úžasné a okouzlující, ale i malé ženy, i střední, je to o duši, ne o výšce. Buď na svojí výšku hrdá...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.14 21:25
avatar
Prosímtě. . 178 je úžasná výška. Mít pod 170 budeš sem zas psát že ti pár centimetrů chybí ke štěstí. Dneska jsou kluci vyšší než dřív takže ani na jehlách nebudeš mít problém. Vidím to kolem sebe. Před dvaceti lety jsem se svými 186 cm všude vyčníval a dneska když mi dcery vodí své nápadníky tak jsou všichni velcí jako já a ve svém okolí už za vysoké považováni nejsou.
Užívej si svoji výšku a hlavně se nehrb jen proto abys zapadla. Není nic hezčího než pěkná vysoká a sebevědomá holka
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.14 21:29
avatar

Nehrb se! Jen si zkřivíš záda a nebude to pěkné. :) Proč komplex? Z jakého důvodu v tom vidíš handicap? Nejde spíš jen o to, že nechceš být středem pozornosti a výška se zdá být jako záminka pro to, proč by se na tebe lidi mohli dívat "divně"? :) Věř mi, nedívají. Je ji to šumák a ty poznámky ke konci myslí spíše lichotivě - vysoká postava má i výhody, vysocí kluci k sobě zase nikoho se 150c moc nehledají, všude dosáhneš a spousta oblečení je také spíš pro vyšší postavy než nižší. Udělej z toho přednost, ale musíš to chtít odbourat v hlavě. ;) Kámoška nebude mít víc nabídek proto, že je nižší, ale protože se tím netrápí a je více v pohodě. ;)

A v Peru budeš větší exot mnoha jinými věcmi, než svou výškou. Uvidíš! :D

doplněno 03.03.14 21:30:

Navíc 178 není nijak extra hodně... já mám 175 a když se rozhlédnu, tak jsem tak nějak v normě. ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.03.14 21:33
avatar

Podívej se na svůj problém z jiného hlediska - můžeš ho změnit? Nemůžeš. V tvých silách není, abys měřila míň, pokud se nechceš uřezat nohy. Takže to neber jako problém, ale jako holý fakt. A hodně klukům se líbí vyšší holky, než jsou oni sami. Pravděpodobně nikdy nebudeš vypadat roztomile, ale věř, že to není na závadu. Umíš si představit roztomilou šedesátiletou "žábu"? Ne, viď. Každě děvče je roztomilé, když je mladé. Věřím, že jsi hezká holka, proto se nikde nekrč, určitě to nemáš zapotřebí. Ještě budeš mít pak kulatá záda. A v Peru na tebe stejně budou hledět jako na exota z Evropy, tam se svojí výškou možná zaboduješ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.14 21:50
avatar

Řeknu to asi takhle - nemá cenu se deptat kvůli něčemu, s čím nelze nic udělat. Menší už prostě nebudete, hrbením a podobným pitvořením si přivodíte tak možná permanentku na ortopedii a rehabilitaci. Trochu optimismu to chce.

Navíc 178cm není vůbec nějak závratná výška. Není co řešit. Vím o čem píšu - má manželka měří 193cm, navíc z její rodiny mají všechny sestřenice a pod přes 185.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 03.03.14 21:59
avatar

Pokud ses stihla a mas pekne nohy, vem si kozacky na vysokem podpadku, tesnou minisukni, tricko pod prsa, prestan se hrbit, naopak se vysponuj a pusob sebevedome a uvidis, jak se na Tebe kluci v tom Tvem klubu budou lepit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.03.14 07:25
avatar

Já mám 173 cm a v době, kdy jsem byla mladá, všichni muži byli kolem 170cm a ženy 160. Všude jsem čněla. Na 1.máje jsem přehlédla temena hlav celého náměstí s přehledem. Jednou mě naštval kluk, který se mi líbil a od té doby jsem chodila na podpatcích. Mám dceru 182cm, vnučku 192cm.;) A víš co ti řeknu? Mnohem škaredější, než kdokoliv jiný, je mladá žena, která se hrbí. Svěsí ramena, skloní hlavu, podsune pánev a vystrčí bříško, mírně se rozkročí a pokrčí kolena. Fuj, to je ale ošklivý pohled! Zvláště pak, když dnešní mladí muži jsou krásně vysocí. Manekýnky jsou všechny přes 180cm. Nesou se jako koně. Nádhera! ;) Ty se zklidni a přestaň si všímat, jak je kdo vysoký a přestaň se porovnávat! Krása života není v tom, kolik měříš centimetrů! Věř mi, vím to!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vis*
Datum: 04.03.14 08:54

Nerozumím...většinou jsou holky zralé na sebevraždu, poněvadž jsou příliš malé. 178 cm je O.K. Údajně jsme třetím nejvyšším národem Evropy (po NL a DK), takže není co řešit. Nicméně, jak už předeslali kolegové, včetně otravného axuse - hlavně se nehrbit. Cheers!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.