Holit se v podpaží nebo ne?

Od: Datum: 24.02.14 21:30 odpovědí: 27 změna: 07.05.14 16:21

Promiňte mi tenhle spam nevím jestli se tady něčím takovým zabýváte ale zkusím to :) Dneska byl za mnou můj mladší brácha (je mu 13 let) a zeptal se mě jestli by se měl holit v podpaží když mu už rostou chlupy :D Naší mámy se na to asi stydí zeptat tak přišel rovnou za starší ségrou které stejně říká všechno :) Někteří jeho spolužáci si prý podpaží holí (tedy ty co tam alespoň něco mají :D ) Podle mě je to pro kluky poněkud lepší. Chtěla bych stejně vědět i názor někoho jiného. Je to podle vás ok aby se v podpaží holil nebo mu to mám raději vymluvit? děkuji moc za pomoc i jakýkoliv názor :) markéta


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.02.14 21:32
avatar

Ahoj, ve 13 mi to u kluka přijde ještě trochu zbytečné, ale později určitě upravovat, není nutné přímo holit, stačí třeba zastřihovat. Upocený chumáč chlupů není sexy pro žádnou holku:)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.02.14 21:33

Dnes je taková doba. Pokud chce, kupte mu žiletku a pěnu (za mámou asi nepůjde). Není to podle mě nic špatného.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.14 21:35
avatar

Za mě určitě oholit. Obzvlášť pokud chodí na bazén, do tělocviku atd.

doplněno 24.02.14 21:36:

hope, taky jsem jiná generace a holím se. Už bych si to ani jinak neuměl představit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 24.02.14 21:35
avatar

Můj názor jsem zde několikrát říkal, je to zbytečné, a hlavně v tomhle mladším věku je to asi nesmysl. Ale jsem trošku jiná generace a pravděpodobně budu opět přehlasován mladšími, nu což...

doplněno 24.02.14 22:15:

@ringo, po mně jeden můj sexuálně velmi atraktivní protějšek měl jako podmínku "něčeho" dalšího radikální úpravu mých intimních partií. Když jsem si sám sebe představil po požadovaném zásahu, raději jsem si našel "přírodnější" sexuální objekt, s menšími nároky...

Ohodnoceno: 3x
 
Od: vlasatec*
Datum: 24.02.14 21:36
Nevyměknem
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 24.02.14 22:04
avatar

Nic tím nevylepší ale ani nepokazí. Tak ať si to zkusí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: joule*
Datum: 24.02.14 22:15

Řekněte mu, že pokud nechce a nestydí se, ať se neholí, a pokud by se cítil líp oholený, kupte mu na to všechno potřebné :)

Nemá smysl mu to vymlouvat, pokud se třeba bojí, že by se mu kluci za to smáli, ale pokud ne, nikomu to nevadí :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 25.02.14 08:02

Hloupost dnešní doby. Chlapi se nikdy neholili, pouze si zkracovali fousy, aby je ze ně v boji nemohl chytit nepřítel a přemoci ho. Teprve až kováři uměli vyrobit levné a kvalitní břitvy, tak si chlapi začali holit tváře, nebo spíš chodili jednou týdně k holiči. Ani ženské se až do roku 2000 neholily, nebo jen vyjímky. To je jen divná móda dnešní doby, která taky přejde. Stejně jako tetování, náušnice, nalepované gelové nehty, silikonová ňadra a další zdobení. Přejde to, stejně jako přešla móda paruk z doby baroka, která se probudila někdy v 60. letech minulého století výrobou silonových barevných příčesků a paruk, které nosily zpěvačky populárních písní a občas k posměchu národa i někteří chlapi (televizní hlasatel apod.). Chlapi si holí fousy. Když chtějí vypadat mužně, tak si nechávají i některé narůst: třídenní strniště, bradku, knír, plnovous a pod. Neholit. Jen se pravidelně pořádně mýt a koupat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.14 14:02
avatar

Doba tetování, naušnice... a další zdobení? Pokud jste si nevšiml, tak tahle "doba" trvá už asi 10 000 let... A "mužnost" chlapa opravdu není definovaná tím, jak dlouhé má chlupy (nebo něco jiného).

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 25.02.14 14:05
avatar

*palec* To víte, to jsou ti samozvaní odborníci na to, co je a není moderní *smich*, těm nevysvětlíte, že se tetuje už tisíce let..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.14 09:21
avatar

Za me ne :) Ale chapu dnesni dobu. Takze zalezi stejne na bratrovi . Kazdopadne vyholeny dospely chlap by u me neprosel *stop*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: monoi
Datum: 25.02.14 09:50

ach bože..*zed*

můj názor teda jasné NE, ať se neholí. ... aspoň několik mužů by v této době plné vyholených a nagelovaných buzíků mohlo zůstat...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.14 10:04
avatar

Můj přítel se holí, je tedy buzík? Dost odvážné tvrzení o někom, koho jsi v životě neviděl/a.

doplněno 25.02.14 13:21:

Taky znám pár kluků, co si holí nohy, ale to jsou cyklisti, takže oni musí:) Souhlasím, že poloholky a buzny odporného typu Jutin Bieber a podobně jsou hnus, ae ze svého sportu znám dost chlapů, ze kterých testosteron tryská a jsou obletováni ženami, a přitom si podpaží holí:)

doplněno 25.02.14 14:22:

Xyz - vysvětlím polopaticky. Nelze zobecňovat, že všichni chlapi, co se holí, jsou buzíci, proto ona reakce. Nicméně tu máme novou éru oněch chlapečků, co si depilují kdeco, trhají obočí, používají mejkap a nosí cool oblečky - právě typ JB, upřímně, ten vypadá jako pravá buzna. Už chápeme?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: monoi
Datum: 25.02.14 13:18

slovo "buzík" jsem použila jako metaforu, nechtěla jsem tím nikoho konkrétně urazit. chtěla jsem tím jen vyjádřit to, že kluci jsou pořád zženštilejší, což se mi nelíbí. (např. spolubydlící mého přítele na kolejích soutěží v tom kdo bude mít lépe oholené nohy a půjčují si krém proti zarůstání chloupků a nemají-kupodivu- homosexuální orientaci, docela mě to děsí...)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.14 14:07
avatar

Mě tohle urazilo. Jsem žena, ale velmi pro LGBT a takovéto "kecy" se mne dotýkají. Neexistuje žádný styl "pro buzny" nebo "vypadá jak buzna". Možná to tak v očích některých lidí vypadá, ale to je chyba očí, ne nositele dané módy. Vyholený obyčejný chlap je "buzík", ale naolejovaný vyholený svalovec v tělocvičně je "sexy chlap"? Nebo chcete říct, že vyholený muž, je méně muž, než ten nevyholený? Jak jsem psala výše - muže nedělá mužem nějaké hloupé ochlupení. Stejně jako žena, která má vlasy blonďaté není "pitomá tupka" (jak by stereotyp kázal), tak vyholený muž není "zženštilý". A ano... ani vyholený gay není zženštilý. Stejně jako holka, která se neholí, není lesba a mužatka, že ano?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.14 14:36
avatar

Ono hodně záleží, jak dotyčný vyholený vypadá. Jinak vypadá dvoumetrový chlap s rameny zápasníka v normálním oblečení a jinak nagelovaný klučík s mejkapem, dírkovaným tričkem, ofinkou a náušnicí. V tomto případě nelze zobecňovat, kdo je a není buzna, každopádně je zde diametrální rozdíl ve vnímání lidí.

doplněno 25.02.14 16:05:

Jak jsem řekla, je rozdíl ve vnímání lidí. Vám na tom nezáleží, mně ano. A jen aby nenastala chyba v komunikaci - tyto výrazy si nechávám pouze ve svém myšlení. Ale celé komplexnější vyjáření to by vydalo na půl strany:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.14 14:43
avatar

Ne, nezáleží na ničem. Slovo "buzna" je hnusná urážka pro skupinu lidí, která byla po staletí utlačována. Je to stejné jako říkat černochovi "negře" (samozřejmě, pokud se dva znají a říkají si tak, no problem, ale označovat takto někoho, koho ani neznám/všeobně). Pokaždé když někde vidím/slyšim slova jako "buzna" nebo "teplouš" a podobně, tak mě to zabolí u srdce. A to myslím naprosto upřímně. A je jedno, jak daný člověk vypadá nebo se chová.

doplněno 25.02.14 14:43:

*všeobecně

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rhodskyobr
Datum: 07.05.14 10:21

nedávno jsem slyšel nějaký záznam, kde byl i záběr na akci gayů a leseb...a ti gayové si normálně říkali buzíček, buzík, bukvice... a strašně se u toho smáli a brali to jako takovou roztomilou přezdívku, kterou prý používají i při intimních hrách... tak nevím teda, musíte jít toto řešit se samotnýma bukvicema, že se Vám to nelíbí a že maji změnit repertoár. Možná uspějete možná ne. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xyz
Datum: 25.02.14 14:10

" buzny"?

a slovo buzík se vás dotýká? u těch co se holí?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xyz
Datum: 25.02.14 14:31

ne

"buzík" byl autorkou o holících se mužích použit jako metafora, ne jako tvrzení, že všichni tací mají homosexuální orientaci .tak jsem to pochopila. vy se ohražujete proti metafoře buzík a sama jiné šmahem zevšobecníte a označíte za buzny.. v tom si neporozumíme, možná proto , že já vlastně ani nevím, jak vypadá JB.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.05.14 16:44
avatar

To že cHlap dbá o svůj zevnějšek a nesmrdí potem, koněm a semenem přece ještě neznamená, že je buzík. Vlezte si někdy do MHD a potom přiznejte, co je vám milejší. Jestli navoněný " buzík", nebo upocené idividum, z jehož odéru se ostatním cestujícím obrací žaludek. A bohužel nejsou to jenom muži, kdo dovedou takhle otrávit vzduch...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.05.14 20:53
avatar

Proč hned odér? Jako by neexistovalo něco mezi tím vyholeným chlapečkem (chlapečkoholčičkou) a mužem-prasetem. Chlap může být chlap a přesto nesmrdět na sto honů a zároveň nebýt zženštilý. Či ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xyz
Datum: 25.02.14 13:24

v poslední době váhám, zda se holit nebo ne - v podpaží. jsem teda ženská, a holím se už roky. ale v poslední době uvažuju, jestli to ochlupení tam nemá svou funkci. dokud jse se " zamlada " neholila - tehdy to ještě nefrčelo-, tak jsem neměla pořád na tričku mokré fleky Jasně, v létě asi budu muset holit, to by v současné době neprošlo, neoholená ženská, ale aspoň ted v zimě zkouším jen zkracovat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: hm®
Datum: 25.02.14 14:49
avatar

Za mě tedy neholit. Je to blbost, je to blbost, je to blbost. Ale ve dnešní plastové a "převyspělé" době lidi nějak nevědí, co trapného by ještě mohli udělat, takže brzy přijdou určitě ještě s něčím uhozenějším. Asi nemá cenu se už podobnými tématy zabývat, už to tu bylo zodpovídáno mnohokrát.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: holda
Datum: 27.02.14 13:42

Tak muze se holit i kdyz dle toho kolik toho ma je vseobecne znamo, ze kdyz se zacne holit tak chloupky pak zhrubnou je to takovy neprijemny pocit pak , to by musel uz jedine pak asi depilovat? no ale v 13 ti to se mi zda takovy moc brzo.

Jinak bejvalka po me chtela take oholit kde co i hlavu a to jsem mel pak jak koleno ji se to libilo ale ja vypadal jak blbec to ostatni mi ale nevadilo a buzna taky nejsem.

Jeste, ze nejsme jak v tom jednom africkem state, kde za prvni prohresek je ted nevim deset let? a druhy dozivoti to by u nas bylo hodne zavrenych lidi ze by zustali fakt jen ti tunelari? za to, ze nekdo ma jinou sexualni orientaci? pry prasata a psi vi co je opacne pohlavi, no to si nemyslim, uz jsem videl homosexualy i mezi zviraty treba dve fenky jedna obskakovala druhou, lesbicky jak z praku *houpy* *placni* *afro*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rhodskyobr
Datum: 07.05.14 10:28

pokud to není medvěd tak nevidím důvod se holit. Zapomínáte na to říct dotyčnému i to B, a to je to, že to ochlupení znovu vyroste, bude to pěkně škrábat, a chloupky budou tvrdší a tvrdší každým oholením. A ten věk? Je ještě dost mladý na holení. Neřeknu až bude starší...a spíše než k úplnému holení bych se spíše přikláněl k zastřižení...Jak pak vypadá chlap když vidíte na bazénu oholené nohy...nad plavkama vyholený pruh až na kůži na hrudi pak chlupy...a na zádech taky... Chlap ma více chlupů než žena, a holení je složitější. A je otázka, kdo Vás bude holit v padesáti letech když se Vám budou třepat ruce? Vaše kočka či pes? V ošetřovatelském domě určitě nikdo. A až se přestanete holit, tak teprv zarosnete a budete mít kožich jako medvědi. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 07.05.14 16:21
avatar

Mám známého,který když si sundá tričko,tak vypadá,jako by měl na sobě ,,chlupatý svetr,,ale kdyby se celý oholil,tak by vypadal příšerně! U chlapů jsem pro -neholit ! Přihmouřím oko u podpaždí,ale v intimních místech? Bože ne,na nějaké ,,holátko,, opravdu nejsem zvědavá. :--))

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.