Kde koupit suroviny na sushi

Od: Datum: 16.02.14 15:43 odpovědí: 9 změna: 24.02.14 07:53

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda se dají koupit suroviny na sushi běžně v obchodě typu Kaufland, Albert, Peny, Lídl? Třeba rýži a rybu tam koupím. Ale to ostatní (rýžový ocet, řasa nori atd..)? Nebo je lepší objednávat z internetu? Nemám ani podložku na které se to připravuje (roluje). Děkuji za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.02.14 15:53

Třeba ty zelené řasy apodobně jsem viděl v Bille.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.02.14 21:25

Udělejte světu a gastronomii velkou službu a v Kauflandu, Albertu, Penny a Lídlu už žádnou rýži, natož rybu, NIKDY nenakupujte.

V Praze, ulice Korunní, je skvělý japonský obchůdek Arirang. Tam mají všechno. Případně si zajeďte do Sapy, tam mají také všechno... ale já se tam vždycky cítím divně...

Datum: 16.02.14 22:54

Rada dobrá, ale třeba já to mám do Korunní vlakem 350 km. A řekl bych, že pisatel také nebude poblíž, jinak by se takto neptal... ;)

Datum: 16.02.14 23:01

Snad by bylo vhodnější uvést místo bydliště tazatele. Než jíst Sushi vyrobené ze surovin koupených s supermarketech, to si snad raději udělejte kotletku na houbách s rýží.

Od: ppetr
Datum: 17.02.14 09:39

poblíž Šumperka, takže i třeba větší město Olomouc je hodně z ruky. Proto mě zajímá jestli se to dá koupit v marketu nebo jedině přes internet.

Datum: 17.02.14 10:18

Já nakupuji něco zde : http://www.levnesushi.cz/

Ale třeba čerstvý losos z Lídlu /k nám ho vozí ve čtvrtek/ nemá chybu a je i cenově dostupný /tuším 350 za kg/

Viděl jsem spoustu přípravků i v Tescu. Třeba Wasabi nebo řasy bych tam klidně koupil, ale rýže je lepší kvalitní.

Od: klidek*
Datum: 17.02.14 16:23

ve větších supermarketech typu Tesco nebo Kaufland seženete na sushi většinou ten základ - sójovku (ty nejlevnější v plastu nebrat), wasabi, nakládaný zázvor. Balicí podložku, misky, hůlky - to je lepší nakoupit přes net nebo ve speciálních obchodech. Ale u sushi jsou to hlavní KVALITNÍ suroviny - v supermarketu rozhodně nebrat ryby, ale ani okurku nebo avokádo. Mimochodem doporučuju nekupovat hotovou předpřipravenou sushi rýži, ale připravit si ji doma čerstvou, stojí to za to.

Datum: 19.02.14 20:17

Možná jsem se spletl a nakupuji zde. Teď se mi to zpřeházelo přeinstalací...

http://www.zijemelevne.cz/potraviny/sushi/

Od: ppetr
Datum: 24.02.14 07:53

jistě se podívám a něco vyberu, děkuji

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.