Jak odstranit skvrnu od oleje

Od: Datum: 15.02.14 10:07 odpovědí: 4 změna: 18.02.14 21:00

Moc prosím o radu. Neštastným způsobem jsem si zašpinila bundu od stolního oleje. Ihned jsem ji vyprala, ale skvrna drží stále.Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.02.14 10:23
avatar

Mastné skvrny
Mastné skvrny patří k nejčastějším. Čerstvé a menší mastné skvrny na vlněných tkaninách lze většinou odstranit teplou vodou s pracím práškem, případně můžeme použít benzínový čistič nebo 3% čpavek se solí. Podobně odstraníme mastnotu z pletenin _ naneseme na ně prášek na praní smíchaný na kašičku s vodou. Čpavek pak vymyjeme octovou vodou. Ještě čerstvé mastné skvrny lze také posypat škrobovou moučkou a nechat ji 10 minut působit, pak setřeme a vykartáčujeme. Obdobně použijeme mletou křídu. Zaschlé mastné skvrny vyčistíme benzínem, pak teprve posypeme škrobovou moučkou, a po zaschnutí vykartáčujeme.
Mastnou skvrnu podle jiného receptu nejdříve vyžehlíme mezi 2-3 vrstvami savého papíru, část se vpije, zbytek vyčistíme benzínem. Savý papír je při čištění mastných skvrn účinný, ale spotřebuje se ho poměrně velké množství _ musí se přikládat po nasáknutí mastnotou opět čistý. Nebo můžeme flek posypat solí a třít savým papírem. Sůl opakovaně vyměníme, dokud skvrna nezmizí. A nebo skvrnu potřeme bílým mýdlem rozpuštěným v benzínu v poměru 1:10 a po hodině směs smýt čistým benzínem.

Zdroj: http://www.prodamy.cz/naucte-…devu-1-dil.html#ixzz2tNgNAHFK

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.14 10:40
avatar

Používám to co mám doma, obyčejné věci. Teprve když nepomůžou může se dočistit něčím silnějším. Nejraději používám obyčejné mýdlo, nebo marseillské, nebo s jelenem, to ale moc lidí doma nemá. Takže trochu navlhčit a namydlit, nechat chvilku působit, trochu smýt nános oleje a mýdla a opakovat, třeba třikrát. Nebo stejný způsob, ale použít jar přímo z lahvičky. Mám vyzkoušeno, že jak se dá skvrna přímo do pračky, tak se nějak vsákne a pak se obtížně odstraňuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.14 10:52
avatar

Podložím skvrnu starým hadrem a svrchu ji čistím benzinem na čištění. Namydlím jádrovým mýdlem, opláchnu. Pak do pračky. Nejlepší bylo Čikuli, to už dnes neseženete protože ho čichali feťáci. Škoda ! To samé toluen.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.14 21:00
avatar

Rad je spousta, bohužel z mé zkušenosti, nepomůže nic, vyhodit a nebo nalepit nějaký obrázek, pokud nejde o triko či kalkhoty, tak se nedánidělat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.