Nechci mít zítra o kilo navíc, mám se najíst?

Od: Datum: 08.02.14 15:02 odpovědí: 13 změna: 10.02.14 21:16

Ahoj, snažím se zhubnout. Už mám krásných 68 kg. Já vím, to není krásný, ale já jsem na sebe pyšná, ze 75 kg, je to podle mě dobré. Hubla jsem tak, že jsem nejedla, jen oběd denně, a když jsem ve škole, tak housku a doma oběd a pak nic. No, ale včera jsem měla ovocný salát, spala jsemu kamarádky a tam jsem měla energeťák a 2 toasty. Ráno rohlík a půl se salámem (9:40), když jsem přišla domů, dala jsem si ovocný salát (11:50), jenže mamka pak udělala šunkofleky, tak jsem je snědla (12:50), 4 kostičky čokolády, a 5 takovýchto sušenek : https://www.google.cz/search?q=mix+%C4%8Dokol%C3%A1dov%C3%BDch+su%C5%A1enek&espv=210&es_sm=122&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=ijf2UuDuHebB7AbTroHABA&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1366&bih=600#q=waffel+mischung&tbm=isch ------------- a zrovna čokoládových. Ateď přemýšlím, abych se zítra neprobudila a váha neukazovala, kolik nechci. Chtěla bych mít zítra pořád stejně, už nechci 69 kg...:( Takže teď přemýšlím, mám si dnes ještě něco dát? Nebo už držet půst. Třeba sváču a véču, když už jsem dnes jíst začla, ale já opravdu nechci, mít zítra 69 kg, fakt mám strach. Jak to mám tedy udělat? Děkuji moc moc moc ... :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.02.14 15:33
avatar

Hladověním určitě ničemu nepomůžeš. Jestli chceš mít lepší pocit, dej si večer nějakou zeleninu, aby si neměla hlad. Za den kilogram určitě nepřibereš

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.14 15:40

Kolik ti je?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 08.02.14 15:42
avatar

Co to je proboha za otázku?Promiň,ale katastrofální dotaz*sok*Za prvé,ty nejíš normálně,nýbrž hladovíš,proto hubneš.Ale,to je jen na začátku,pak se dostaví povětšinou to,že se váha zastaví úplně.Máš veliký nedostatek vitamínů a minerálů.které tvé tělo potřebuje.Hubnutí je především v hlavě-tam si to musíš srovnat,co jíst,kdy jíst,jak jíst.A také-o pohybu-bez cvičení to nejde*hej*Tvůj jídelníček je přímo hrozný-rohlíky,housky-neee-bílá mouka,energeťáky-kvantum kalorií,sušenky,čokoláda,šunkofleky,atd.,atd.*blee*Je v prvé řadě třeba zařadit co nejvíce ovoce a zeleniny,kvalitní pitný režim-čistá voda,vlákninu a bílkoviny.No a o tom to je...

doplněno 09.02.14 12:50:

Štírečku:děkuji*hi*Ale,volno si neberte,zatím jsem pouze podplukovník:-D

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 08.02.14 22:38
avatar
Wamp dobré ;)! Beru si volno!
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.14 15:53
avatar

Kilo nahoru nebo dolů nehraje roli - taky záleží na tom, kdy se vážíš, jestli před tím, než jdeš na záchod nebo až potom.

Vykašli se na kontrolu, jez normální jídlo, hýbej se a buď v pohodě. Odpočítáváním jídla a kalorií nebo joulů si akorát přivodíš stres.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.02.14 15:56
avatar

Potom cos snědla si dej 5 km běh a bude to OK. A příště si dej radši červenou papriku, zajez to okurkou a když tě bude zase honit mlsná, napij se vody a sněz jedny rybičky v tomatě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.14 17:11
avatar

Hladověním si vypěstuješ leda tak jojo efekt. 4 kila dolů, 5 kilo nahoru...

Jíst PRAVIDELNĚ, 5 - 6 X denně menší porce, aby vnitřnosti pořád pracovaly. Tuk se hromadí, když člověk hladoví, tělo si dělá zásoby na případné chvíle nouze.

Jíst hodně zeleniny, zvláště čerstvé, také saláty a vhodné ovoce. Ne moc banánů. Hodně se přitom pohybovat. A když tě zase někdy přepadne "žravá", jít si zacvičit či zaběhat a bude to pryč.

Ale s tím hladověním děláš tu nejhorší chybu, kterou udělat můžeš. Uprav si jídelníček na více menších porcí a bude to v pořádku. Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.02.14 22:37
avatar
S tvým přístupem bych se bál dne, kdy se normálně najím
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.14 23:40
avatar

Není důležitý kolik přesně vážíš, záleží spíš na tom, jakou máš celkově postavu. Znám holky, které nejsou zrovna hubené a přesto jsou velmi atraktivní, protože nevypadají jako válec. Pokud budeš mít úzký pas, klidně můžeš mít trochu víc kilo a ničemu to vadit nebude.

Pokud jíš nezdravě, celé hubnutí je nanic, protože si akorát poškozuješ orgány. Všimni si jedné věci - někteří lidé můžou jíst na první pohled cokoliv a pořád vypadají dobře, netloustnou, mají hezkou postavu, zdravou barvu a to třeba ani moc nesportují. Na první pohled vypadají prostě "zdravě". Jak budeš vypadat navenek, to záleží především na tom, jak budeš vypadat uvnitř. Pokud budeš mít oslabené vnitřní orgány, můžeš třeba hladovět po zbytek života a stejně to bude nanic. Někde sice zhubneš, ale stejně se ti bude ukládat tuk třeba do pnaumatiky kolem pasu, což je třeba příznak oslabených ledvin, budeš mít třeba kruhy pod očima, ekzémy. Budeš mít nekvalitní průsvitnou kůži, slabé vlasy, budeš unavená, protože ti začne chybět železo, zinek, vápník, prostě všechno. Celé tělo bude fungovat v "nouzovém režimu". Začneš mít problémy s tlakem, možná dostaneš cukrovku nebo jiné autoimunitní onemocnění.

Takže si přestaň hlídat každé deko a začni myslet. Nepřejídej se, ale jez pravidelně. Ráno třeba chleba s něčím zeleným, v poledne vydatný oběd, pokud možno ne nic smaženého, večer třeba občas jogurt, nějakou obilnou kaši, zbytek od oběda, zelný salát. Nepřeháněj to s lilkovitými rostlinami (papriky, rajčata, atd), obsahují solanin, který je škodlivý. Hodně omez, nebo zcela vypusť cukr a vše obsahující hodně cukru, jako třeba různé coly, energeťáky. Cukr blokuje trávení. Uzeniny, kořeněné, pálivé pokrmy, to vše je také nezdravé vzhledem k vysokému obsahu konzervantů, dochucovadel, barviv. Občasným sportem taky nic nepokazíš, ale nezapomeň, že pokud chceš od těla nějaké výkony, musíš ho zásobovat dostatkem živin.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 10.02.14 15:19
avatar

Ve střevech a žaludku můžeš mít klidně i 2 kila natrávených potravin,tak jaké pak kilo nahoru?Moc se pozoruješ a hlídáš.Nejde o to ubrat jídlo na minimum,ale spíše přidat více pohybu,aby se ti neztrácela svalová hmota.Jinak JO JO efeft jako vyšitý tě nemine!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.02.14 18:25
avatar

Kilo nahoru... kilo čeho? Předpokládám, že nechceš mít navíc kilo špeku. Abys přibrala kilo špeku, musela bys navíc (nad rámec toho, co jíš normálně) pozřít 7.000 kcal, v kJ je to 29.400. Přičemž např. 1 rohlík má 100 kcal, tj. 420 kJ. Takže Tvoje starost je úplně zbytečná.

Když se natláskáš sladkým, tělo zadrží vodu, aby se buňky nezadusily přemírou cukru (laicky řečeno), proto pak vážíš víc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.14 19:02
avatar

No. Odpovědí už tu máš dost, přesto mám nutkání něco doplnit. Absolvovala jsem přednášku o nutriční výživě v nemocnici, tudíž snad vím, o čem mluvím. Hlavní na celém dni je snídaně. A ta by měla být sladká. Potřebuješ energii a ta ze získává kde? Ano, ze sacharidů. Takže ke snídani klidně ten banán, housku s medem, klidně dvě, vločky s ovocem, oslazený čaj, v podstatě, co chceš, jen čokoláda a podobné vyloženě sladkosti by nebyly ideál. Zbytek dne už tu byl popsán, jen jsem chtěla doplnit, ať se nevykašleš na ty cukry, jsou ze všeho nejdůležitější. A hlavně nehladov, protože hladovněním se zpomaluje metabolismus - a pak se nemůžeš divit, že nehubneš, když orgány nemají co dělat a taky leniví. A úplně nakonec nám dala paní doktorka parádní radu, která se mi hrozně líbí : "Jíst je potřeba pravidelně, pestře atd., ale hlavně, KDYŽ VÁM TO CHUTNÁ!" Protože uznej sama, jakmile do sebe budeš cpát salát, salát a zas jen salát, nemůže už ti to chutnat, a pak to celé jídlo je naprosto a úplně k ničemu.

Zdravím! :)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.02.14 21:16
avatar
Ono ty orgány ani tak neleniví, ony prostě nedokážou pracovat bez energie a co je horší, bez minerálů a vitamínů. Takže musí pracovat úsporně. Organismus je dokonalá biochemicka elektrárna, takže se dokáže přizpůsobit aktuálním podmínkám. Krátkodobý deficit zvládne bez větší újmy, regenerace je docela rychlá, ovšem když se něco zadře, člověk pak skončí na jipce, ani o tom nevi. V lepším případě neví, ze umřel, v horším případě má doživotní následky.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.