Mohu si vzít vzorky krémů do letadla?

Od: Datum: 07.02.14 21:43 odpovědí: 8 změna: 11.02.14 15:45

Hezký večer,

jelikož letím podruhé v životě a tentokrát jen s kabinovým zavazadlem, mám na Vás prosbu o pomoc.. Nevíte, jak to funguje s přepravou kosmetiky na palubu letadla? Vím, že si mohu vzít max 10 lahviček do objemu 100 ml, parfém by předpokládám neprošel, že? Jen by mě zajímalo zda si mohu přibalit i vzorečky krému či make-upu či jiné kosmetiky? Dejme tomu 20 ks takovýchto vzorečků? Myslíte že mi to projde když budu mít ještě 10 větších ks (kolem 50ml) jiné kosmetiky?

Předem mockrát děkuji za odpovědi..

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.02.14 21:53

Dobrý večer Martino.

Nejlepší bude, když se obrátíte přímo na leteckou společnost, se kterou máte letět - ti by Vám měli říct přesné informace, kolik si toho na palubu můžete vzít.

Ohodnoceno: 2x

Od: jsjs
Datum: 07.02.14 21:53

To vám vyhodí... všechno co je tekuté. jelení luj, rtěnku to jo.. lesk na rty mi nevyhodili , ale makup asi vyhodí, vzhledem k tomu, že opalováky vyhazují... musela byste si koupit asi na letišti takový ten pytlík přímo na tekutiny. jinak být vámi bych si nic nebrala, nechtěla bych riskovat, že o to příjdu. přeji krááásný let. :)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.02.14 21:58

Neprojde. Můžete mít i krémy, parfémy...jen 100ml balení a max je 10 ks, v uzavíratelném plastovém průhledném sáčku (na letišti k dispozici) který vyložíte na pás ke kontrole. Na palubu vám víc nevezmou a nesmlouvají. Vyhodí to do koše. Nezajímá je že je to pasta na zuby nebo krém. Ani to nezkoušejte, přijdete o to. Jediná možnost je kufr co je v zavazadlovém prostoru. Pokud nemáte, je to smůla...nevyvezete to.

doplněno 07.02.14 22:04:

Ještě doplním, můžete vézt max 1 litr, takže když to bude např: 8 x 100ml a 4x 50ml tak se vejdete...

Ohodnoceno: 2x

Od: martinka1111111
Datum: 07.02.14 22:05

Děkuji všem za odpovědi, já letím až v březnu, ale už si chci vše připravit.. :) Já já to tedy nějak vymyslím ať se vejdu do těch 10 ks kosmetiky bez vzorečků.. ještě se tak hloupě zeptám, mohu mít něco, např. parfém ve skleněné lahvičce nebo vše do plastu?

Datum: 07.02.14 22:12

Děkuji za doplňení, jéé, tak to jste mě potěšila, já mám právě většinou maličké lahvičky, těch 50 ml, tak to si místo vzorků koupím vždy menší balení krému a projde to, jupííí.. :) Děkuji, děkujiii! :)

Od: ruze®
Datum: 10.02.14 15:12

Proč to brát sebou na palubu?Dejte to do kufru a budete mít po problému,ten se veze v zavaz.prostoru a není co řešit.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.02.14 21:56

Děkuji za Vaši reakci.. Já právě tentokrát beru jen kabinové zavazadlo, tak je to takové složitější s tím co vzít a nevzít.. :D

Datum: 11.02.14 15:45

zde info platné od 1.2.2014:

Informace o změnách v kontrole tekutin na Letišti Václava Havla Praha
Vážení obchodní partneři,
rád bych Vás informoval, že od 31. ledna 2014 dojde v souladu s nařízením Evropské komise na všech letištích v rámci Evropské unie k dílčí změně v kontrole přepravovaných tekutin, aerosolů a gelů.
První oblastí, které se tato změna týká, je zboží tekutého, gelového či aerosolového charakteru prodávaného v letištních obchodech. Toto zboží musí být vždy uloženo společně s účtenkou do příslušného průhledného obalu – tzv. STEBu, tak jak tomu bylo dosud. Změna spočívá v tom, že každý tento obal musí mít označení letiště, na kterém si cestující dané zboží koupil. V případě, že cestující s tímto zbožím přestupuje, pak je musí předložit během bezpečnostní kontroly k detekční zkoušce speciálním skenerem. Touto kontrolou projde i zboží pořízené na letišti v Praze, a to v případě, že od jeho nákupu uběhlo více než tři hodiny.
Druhou oblastí dotčenou změnou bezpečnostních opatření je přeprava dětské stravy a léků v podobě tekutiny, gelu či aerosolu na palubě letadla v kabinovém zavazadle. Tyto věci v objemu nad 100 ml budou kontrolovány bez výjimky pomocí již zmíněných speciálních skenerů. V Terminálu 2, kde je centrální bezpečnostní kontrola, bude označen jako „Medical line“ prostor určený pro kontrolu dětské stravy a léků nad 100 ml. V Terminále 1 budou skenery ve všech odletových čekárnách, dále budou k dispozici na přestupu.
Důležitým faktem je, že ostatní omezení v přepravě tekutin a gelů v kabinových zavazadlech zůstávají zachována. Stejně jako dosud mohou cestující přepravovat v kabinovém zavazadle běžné tekutiny, aerosoly a gely jen v nádobách o objemu maximálně 100 ml, uložené v jednom průhledném plastovém sáčku o objemu max. 1 litr, který lze opakovaně uzavřít. Před bezpečnostní kontrolou vnášených věcí i nadále platí povinnost veškeré tekutiny, aerosoly a gely vyjmout z kabinového zavazadla a předložit je k samostatné kontrole. Pokud přesáhnou limit objemu 100 ml na jeden kus či sáčku maximálně 1 l, nebo je cestující po upozornění nepředloží k samostatné kontrole mimo zavazadlo, jsou podle legislativy zakázanými předměty a jejich přeprava nebude povolena.
Letiště Praha je na výše uvedené změny plně připraveno a bude je realizovat od 31. 1. 2014. V případě, že budete mít k uvedené problematice jakékoli dotazy, prosím, zašlete je na e-mailovou adresu: martina.vonasekstrejcovska@prg.aero.
S pozdravem,
Jiří Vyskoč
ředitel Leteckého obchodu

Ohodnoceno: 1x

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.