2 roky toužím po jednom muži

Od: Datum: 30.01.14 21:01 odpovědí: 12 změna: 08.02.14 00:35

Dobrý večer,

mám následující problém a ráda bych znala názor zkušenějších:

Myslela jsem si, že s přítelem budu na pořád, jenže mi do života vstoupil někdo jiný. Občas se s dotyčným zkontaktujeme a já nemohu na něj přestat myslet, myslím na něj skoro pořád, on to nijak nebere, o mých citech neví. Budu se snažit to zkrátit. Já vím, že s tím druhým by to nebylo dobrý, na vztah se nehodí a byl by to krok do velké nejistoty, moc mu hlavně nevěřím. Chci na něj zapomenout ale nejde to, chci se věnovat příteli ale to taky na plno nejde, když myslím furt na jiného. A někdo třetí nepřipadá v úvahu, snad by to bylo možná vysvobození, nevím. Poraďte, jak by jste se zachovali vy v mojí situaci? Já už si připadám jak blázen a nerada bych někomu ublížila. Po 4 letech s přítelem si teď připadám jak malé děcko, které neví co by... Mám taky dost silný pocit, že kdyby ten druhý na něco přistoupil, opět bych se stáhla zpět a byla bych ráda za to, co mám. Jsem asi i hroznej sobec.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.01.14 21:12
avatar

Tento svůj vnitřní boj musíte vyřešit sama. Bohužel to dopadne tak, že vždy budete litovat svého rozhodnutí... Vaši situaci Vám opravdu nezávidím. Řešení ale opravdu máte jen ve svých rukou. Volte tedy s rozvahou! Hodně štěstí! *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.14 21:15

Jeden malý kluk ze sousedctví měl hezké kolo, které mu vyhovovalo a na kterém rád jezdil. U kamaráda jednou viděl kolo lepší, barevnější, značkovější, ale vzásadě to stejné, které měl doma...Svého otce dlouho prosil a psychycky vydíral, aby mu vysněné kolo zakoupil. Jelikož se otec nedal, ten malý, milý kluk dokonce kolo svému kamarádovi ukradl a od otce dostal samozřejmě nafackováno. Nicméně měsíce plynuly, touha nepolevovala a klučina kolo dostal. Hned druhý den si na něm příšerně rozbil hubu a když se kluk oklepal, kolo nechtěl a dožadoval se navrácení svého starého, dobrého kola.

Já vím, že to není rada, ale je to pravda a je to ze života.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 30.01.14 21:32
avatar

Dobrý den. Pokud svého přítele milujete a jste ve vztahu spokojená, pak si ho neničte a pracujte na tom, aby fungoval a byli jste ve vztahu spokojeni oba dva. Pokud Vás to táhne k jinému, ke komu navíc nemáte důvěru, zapomeňte na něj. Nezrazujte toho, koho máte ráda a ani sama sebe. Zkuste si udělat pořádek sama v sobě, co chcete, po čem toužíte, atd. Zda chcete vztah, nebo jen úlet..? Ale pozor, nevyužívejte svého přítele a nezneužívejte jeho citů...Není žádná Vaše nouzovka, zaslouží si Vás jistě mít celou a ne se o Vás dělit. Pokud na to máte jiný názor, pak se snažte chovat čestně...Někdy se člověk musí umět zkrátka rozhodnout a často nemůže mít to, co by chtěl..Popřemýšlejte o tom...Je to Váš život a jaký si ho uděláte, takový ho budete mít.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: martin1965*
Datum: 30.01.14 21:40

Pro muže obyčejně platilo - K---a proti vodě utahne tři lodě.U žen to bude asi podobné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.14 21:57
avatar

Na toho druhého se vykašlete. Většina ženských si naivně myslí, že chlapa předělá, což je blbost. Takže pokud se mu nedá věřit dnes, nebude se mu dát věřit nikdy. Nemá cenu bourat funkční vztah a pouštět se do budování vztahu, který do budoucna nemůže fungovat. To už raději hledat někoho úplně jiného. Na druhou stranu je normální, že chceme to co je nám částečně neznámé, láká nás to. Objevování nového je lidská přirozenost. Máme naštěstí mozek, takže se nemusíme všemi takovými nesmyslnými tužbami zabývat. Btw. taky jsem už dávno chtěl jednu holku, protože prostě pro mě byla "slečna dokonalá". Když jsem ji potom pořádně poznal, bylo to trpké zklamání. Jinak řečeno, hezké jsou sny, které se nesplní. Splněný, původně krásný sen se často změní na noční můru.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 30.01.14 22:01
avatar

Takže to zkusme rozmotat. Jste s přítelem, ale myslíte na jiného. Pročpak asi? Co vám ve vztahu s přítelem chybí? Protože toto bude asi jádro pudla. Pokud byste byla ve vztahu úplně spokojená, tak na druhého moc myslit nebudete. A co vás láká na tom druhém? Zakázané ovoce? Nebo vás pálí dobré bydlo? Co s chlapem, který vás nechce? Možná byste ho dostala do postele, ale co pak? S přítelem už chodíte 4 roky, možná, že na vás přišla nějaká vztahová krize. Kam se váš vztah posouvá? Bydlíte spolu? Plánujete společnou budoucnost? Nebo jen tak vedle sebe přežíváte? Berte to tak, že i ve vztahu přicházejí období nudy, zamilovanost upadá... nastává realita všedního života. Ale toto by vás potkalo s kýmkoliv, i s tím pověstným princem z pohádky.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nikc®
Datum: 30.01.14 22:30

A co se na toho druhýho úplně vykašlat a nekomunikovat s ním? Proč se s ním kontaktujete, když mu nevěříte?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.14 08:05

Zkuste si o problému promluvit se svým přítelem. Určitě se k nějakému řešení společně prokoušete.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.14 21:24
avatar

No to by tomu nasadila korunu. Bude vykládat svému příteli, který chudák nic netuší, že je zamilovaná do jiného chlapa. To by se nemuseli k žádnému řešení prokousávat, protože pokud by se její stávající jejím sdělením rozčílil, taky by ji mohl o chrup připravit tím, že by jí vysolil pár facek.

Můj názor na věc je ten, že když už to trvá dva roky a pouze z mé strany, mlčela bych. není důvod se o něco pokoušet. Kdyby měl ten druhý zájem, tak by už dávno mezi Vámi k něčemu došlo, neboť jak je vidět, neodmítla byste ho. Nechte to plavat a nic si nepředstavujte v růžových barvách. Ono je pořád lepší držet milého vrabčáka v hrsti, než chtít holuba, který sedí na střeše a nejeví zájem...

doplněno 31.01.14 21:35:

A sobec nejste. Máte jednoduše oprávněný strach, že byste si rozbila kvůli jedné noci, která se také nemusí vůůůbec odehrávat tak, jak si to Vy ve své fantazii představujete, hezký vztah s člověkem, který Vás má rád a Vy zřejmě jeho. Radím okamžité "přešaltování" mysli, dívat se na toho člověka s nadhledem a vědomím, že přece Vy máte toho svého, na kterého spolehnutí je.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: canpoliee*
Datum: 05.02.14 14:44

Děkuji za odpovědi. Abych to uvedla na pravou míru:

Oni dva se dobře znají, takže proč je to všechno asi tak zamotané. Jak jsem psala, ten druhý o mých citech a pocitech nic neví, jen se občas zkontaktujeme ve stylu: jak se máš, co děláš... Nepsala jsem nic o tom, že by jinak nejevil zájem, co by se stalo pak, je věco druhá. Je ale pravda že předtím nás to k sobě velmi táhlo.

Od: ramona
Datum: 05.02.14 16:12

To není můj případ mě nechce nikdo ...tedy žádný chlap@

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 08.02.14 00:35

Mě jich chce zas několik a nevím, kterýho vybrat...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.