Kolik máte dioptrických brýlí?

Od: Datum: 30.01.14 12:32 odpovědí: 16 změna: 30.01.14 21:05
avatar

Mám doma jedny dioptrické brýle, používám je hlavně u počítače a ke čtení. Dostal jsem je teprve nedávno, dřív jsem měl zrak v pořádku.

Chci se zeptat, kolik máte doma dioptrických brýlí? Hodí se určitě dvoje - ale nemáte jich víc? Například nějaké sváteční, zkrátka podle mód,y, podle toho, co máte na sebe..

Myslím si, že stačí dvoje za těch 2000 Kč jedny. Pro případ, že by se jedny rozbily.

A co říkáte na brýle na čtení z knihkupectví a ze samoobsluh?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.01.14 12:54
avatar

brýle mám čtvery. Ty hlavní mám z optiky. Stály skoro 5000,-, protože jsem si nechal vnutit zaručeně kvalitní a odolné obroučky a zaručeně kvalitní a odolné čočky. Když jdu ven, pak po kapsách nosím brýle koupené za pár stovek v drogerii a dělají mi tutéž službu. Rozdíl nepoznám.

Tak si myslím, že jestli potřebujete jen brýle na čtení, pak vám ty z drogerie budou stačit taky.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.01.14 13:04
avatar

Nemám na čtení ale na dálku. Mám jedny co používám pořád a druhé náhradní co nepoužívám nikdy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.14 13:04
avatar

Tak jsem to spočítal a je jich 15 /slovy patnáct/. Jedny v práci za cca 8 000 ty jinam nenosím, zůstávají trvale na pracovišti. Jedny doma na PC, pak v každé bundě jedny, abych je pořád venku nehledal a nezapomínal a různě po bytě zbytek. Žena nadává, ale nějak se to schumelilo, že je jich tolik. A to mám ještě v šuplíku několikatery lorňony, ale po těch mě bolí nos, ty nenosím. Vždy když nějaké brýle odejdou, tak si časem koupím jiné-dokonalejší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.14 13:16
avatar

Brýle nosím od ZŠ a řeknu vám, že si na každé nové dost dlouho zvykám, jak sedí na nose, kolem uší a na velikost skel v neposlední řadě i na to, jak pasují k účesu a vůbec na to jak vypadám. Nosím stále jedny a pro případ, že se rozbijí mám v šuplíku ty před nima a stejně když se rozbijí ty co nosím, jdu do optiky a koupím nové co si na ně opět musím zvyknout ale pak je ráno nasadím na nos a sundám před spaním. Brýle ze supermarketu nejsou vůbec špatné, pokud máte na každé oko stejně dioptrie a nepotřebujete např. cylindr (říká to moje oční lékařka). Manžel má na čtení 1,5-tzv. sváteční z optiky a na šroubování v dílně o půl dioptrie silnější ze supermarketu-je spokojený.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.14 13:25

Mám jedny samozabarvovací brýle s trifokálními skly za 25 000 a jedny náhradní obroučky, protože se mi už 2x stalo, že jsem si ty brýle položil na pohovku a jak potom nic nevidím, tak jsem si je rozsedl. Potom je zajímavá práce poloslepý montovat ty skla do nových obrouček...:(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 30.01.14 13:35

Jedny starší na čtení, jedny starší k TV, jedny předchozí vozím v autě, když jsem je měl mít. Nyní za 7000 k počitadlu a na čtení, pak jsem si říkal, že jsem za to mohl na operaci ..., ale oko se zhoršuje, každé jiné.Jinak je nenosím a je to poznat, občas hlava bolííí. Joo, ještě jedny na statečku na čtení.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: babina*
Datum: 30.01.14 13:51
Tak mám 3 brýle.Jedny zabarvovací,obyčejné a sluneční.Měla jsem jich víc,ale musela jsem si pořídit nové,protože se mi věkem zlepšily dioptrie,dřív jsem měla 4,5 a 4.Zlepšily se mi oči o 2 dioptrie na jednom a o 1,5 d.na druhém.Čili něco předělat,2 nové.Na blízko vidím dobře,brýle nosím na tenké šňůrce na krku,protože je jinak furt hledám.Protože do blízka vidím dobře bez brýlí,pořád jsem si je sundávala a hledala,proto ty šňůrky.Dřív jsem nosila takové obyčejné nehezké,až mi jednou snacha, když jsem jí ukazovala nové boty,řekla,"že boty mám pěkné,ale brýle hrozné a lidi dřív než boty vidí brýle",tak od té doby mám i brýle pěkné.Měla pravdu.A nebyly levné,ale je to vlastně na obličeji a vidět,tak jsem si našetřila na hezké.Tak jen doufám,že se mi opět oči nezmění,abych nemusela skla měnit.Babi
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.14 13:55
avatar

Hotové brýle ze stánku a pod. mají jednu nevýhodu, že jsou "univerzální" a neberou ohled na nějaké vedlejší vady, jako třeba astigmatismus nebo nestejný počet dioptrií na očích. Pokud s tímto problém nemáte, proč ne, ale stejně bych je používal jen jako pomocné brýle krátkodobě. Na večerní čtení knížky bych si je raději nebral, ale co já vím, na nákup v samoobsluze kklidně.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.01.14 14:57

Brýle mám asi čtvery. Jedny drahé, které nosím téměř furt. Druhé záložní které jsem si po třech letech vyzkoušel, jak v nich vypadám a už jsou zase ve futrálu. Třetí nějaké, přes které už skoro nic nevidím a čtvrté nejstarší mám už jenom na svařování - a podle toho taky vypadají.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.14 15:10
avatar
Jak suše poznamenal syn, když jsem nervózně hledal nějaké brýle : Brejle bez brejli se těžko hledaj...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.14 15:17

Záleží na očích. Pokud máte "stařeckou vetchozrakost", čili zadřený autofokus, potřebujete jedny na jemnou práci na vzdálenost 20 - 30 cm. Potom jedny na čtení na 25 - 40 cm. Pak jedny na počítač na 60 - 80 cm. Pokud máte štěstí a bez brýlí máte zaostřeno na 5 metrů až nekonečno, s těmi třemi vystačíte. Pokud ne, pak ještě aspoň jedny na dálku, na řízení do auta.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.14 16:05
avatar

:-D Já mám doma čtvery brýle. Jedny v kuchyni, které používám i na šití. Druhé v obýváku u knížky a novin. Třetí u počítače, protože s těmi na čtení na obrazovku, která je dále, nevidím. A čtvrté, takové vietnamské dráťáky na šňůce, pověšené u hodinek. Ty mám do obchodu, když chci vidět, co je na etiketě. Kdybych je rozbila, žádná škoda. :-D A hlídám se, abych je nechala v té místnosti, kam patří, nepřenášela je. Nesnáším hledání brýlí!

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 30.01.14 16:23
avatar

Jedny mám na PC,ty jsou z drogerie a mám je nejraději,jedny mám na TV a ty nejdražší od lékaře v šuplíku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 30.01.14 17:25
avatar

Mám jedny a nosím je pořád, pokud nejsem doma (doma je nepotřebuju). Mám je spoustu let, napsal mi je doktor a jsou z optiky. Nejsou už vůbec moderní, ale nosím je kvůli očím a ne kvůli módě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 30.01.14 20:31
avatar

Dvoje na dálku, jedny (za 8000, samozatmavovací antireflexní) používám někdy za snížené viditelnosti nebo prudkého slunce v autě, druhé standardní si někdy beru doma na sledování TV, pokud mne zaujme třeba film s titulky nebo hledám něco na teletextu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martin1965*
Datum: 30.01.14 21:05

Já mám zase umělý čočky RESTOR, protože jsem měl šedý zákal,od té doby brýle nepotřebuju.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.