Hormonální antikoncep. x nitroděložní tělísko

Od: Datum: 29.01.14 16:20 odpovědí: 5 změna: 30.01.14 08:48

Dobrý den všem,

mám závažný problém...Mám 2 děti mladšímu budou v dubnu 3 roky,od porodu mám problémy s chutí na sex :( a jsem šílené náladová,pak mě to šíleně mrzí. Užívám HA minisiston,četla jsem ,že to může být hlavně díky němu...Náladovost,výbošnoust,nechuť k sexu.Začala jsem přemýšlet o nitroděložním tělísku,ale teď nevím zda-li lepší obyč, nebo s tou nízkou dávkou hormonů? Děti už neplánujeme...Tedy aspoň v dohledné době.

Nerada bych o manžela přišla , myslí si,že když ho nechci , že mám někoho jiného,ale tak to vůbec není.

Prosím poraďte,děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.01.14 16:24
avatar

Zdravím, mrkněte po viganálním kroužku Nuvaring. Zavádí se na tři týdny, pak se vyndává. Velmi nízká dávka hormonů a šetří zažívání oproti klasickým práškům.

Osobně jsem velmi spokojená:).

doplněno 29.01.14 16:28:

Ježíš, samozřejmě vaginálním... nějak mi to uskočilo:D. Doktor mi kroužky doporučil kvůli častým zánětům a problémům s minulou HA.

doplněno 29.01.14 19:54:

To se mýlíte. V případě kroužku, tyčinky nebo tělíska se nezatěžuje právě žaludek trávící trakt, což mnohým ženám dělá zle a mívají pak problémy.

doplněno 29.01.14 19:56:

A ještě doplním zkušenosti svého gynekologa i známé lékarnice, že tento kroužek je pozitivně přijímám ženami, které s jinou HA měly potíže.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 29.01.14 19:51

Kroužek, náplast nebo tabletka, vše je hormonální antikoncepce se svými pozitivními i negativními účinky, jen léková forma je odlišná. Je jedno jestli se hormony vstřebají skrz sliznici ve střevě, vagíně nebo přes kůži. Pokud má tazatelka problém při užívání tabletek, kroužek jí nespasí. Jo kdyby jí vadil na žaludek, to by byla jiná, protože zažívací ústrojí opravdu neovlivňuje, ale to je vše. Obsah hormonů je srovnatelný s pilukami a kdo by chtěl hodně zapátrat tak zjistí, že dokonce jsou i pilulky s nižším obsahem, než zmíněný kroužek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.01.14 16:27
avatar

Martinaa mě předběhla o chviličku :-D A poraďte se hlavně se svým lékařem.

Jen si od toho neslibujte zázraky: takhle staré děti, to je to jsou důvody k náladovosti a nechuti k sexu samo o sobě. *smich*

doplněno 29.01.14 17:40:

Nemusí vám to být žinantní - myslím, že kromě psychiatrů už nikdo další tolik ženských nálad neřeší :-D Je lepší jí říct naplno, proč chcete antikoncepci změnit, než aby se domýšlela, a třeba špatně, jaké máte důvody - aby vás pak nenabádala k něčemu, co nechcete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: veruca
Datum: 29.01.14 16:44

Děkuji holky,

já se na to zeptám,mám poslední krabičku HA...Snad mi doktorka poradí,je mi to takové žinantní ji vykládat,jaké mám problémy atd... Prostě se cítím,šíleně trapně,ikdyž vím,že za to na 100% nemůžu :(

Od: myse®
Datum: 30.01.14 08:48
avatar

buďte v pohodě a klidně se ptejte - je to jejich práce!

za sebe doporučuji klasické tělísko bez hormonů - měla jsem ho hodně dlouho a naprosto bez problémů. Dnes ho už nepotřebuji, podstroupila jsem sterilizaci (to je taky řešení... pokud jste si jistá, že další děti nechcete nebo nemůžete mít)

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.