Litinová bábovka - údržba

Od: Datum: 23.01.14 19:56 odpovědí: 4 změna: 24.01.14 20:12

Dostal jsem krásnou starou formu na bábovku.Je ale litinová a má tendenci reznout.Nechal jsem ji vypískovat, umyl, vystříkal sprejem a výrobek nádhera.Jak ale formu ochránit před rzí.Má někdo recept.Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.01.14 20:00

Pokud ji používáš, tak po použití ji neumývat vodou (a už vůbec ne saponátem), ale vytřít a vydrbat papírem a solí. Není to moje zkušenost, ale někde jsem to četl.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.01.14 20:06

Vystříkal sprejem... jakým a proč. Pokud nádobu nemíníte používat k původnímu účelu, ošetřete ji nástřikem čirého laku na dokonale odmaštěný povrch. Ideální by byl lihový...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 24.01.14 19:47

No ná nevim, ale my jsme párkrát pekli v keramické formě a nebylo to nic moc. Navíc se často bábovka ve formě lepila. Není nad moderní formy ze silikonu nebo s nepřilnavým povrchem.

Datum: 24.01.14 20:12

zvando. Jak už tu někdo psal. Nedávat do vody, už vůbec nepoužívat jar apod. Před použitím trošku vymáznout máslem a vysypat moukou, po vyklopení upečené bábovky vytřít papírovým kapesníkem. Mám takovou formu po babičce - takže stáří dobrých sto let. Už je trošku otlučená, chybí jí jedno ucho. Ale v žádné "moderně" se tak nádherná bábovka neupeče.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.