Hubnutí vs rýže

Od: Datum: 18.01.14 22:38 odpovědí: 9 změna: 22.01.14 08:46
Ahoj, četl jsem o rýžové dietě.. jde o to že denně sníte max. 250g rýže..a to max.10 dnů.. mě se to zdá málo.. myslíte že kdybych jedl tu rýži měsíc a měl bych pohyb, tak bych zhubl alspon 15kg? Je mi 15, měřím 168cm a vážím 110kg.. Vím stydím se za to. Díky za jakékoliv rady.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: joule*
Datum: 18.01.14 22:50

to nepomůže. Není to zdravé, protože když jíš celý měsíc stejné jídlo, budeš ochuzený o některé látky, které tvé tělo potřebuje. Jez to, co běžně jíš (pokud to není příliš sladké nebo tučné), jen dbej na čas. Jez častěji, ale déle. Stačí se podívat na francouze - jedí oběd nejméně dvě hodiny a jsou štíhlí :) My češi do sebe naházíme 200 gramů jídla za 10 minut, takže se nám žaludek z ničeho nic roztáhne a pak ještě máme chuť na dezert... Zkus se pár dní přemáhat a sníst třeba jen čtvrtinu jídla a za čtvrt hodiny se k němu vrátit, sníst další čtvrtinu ;)

A nejez jen 3x denně, ale aspon 5x nebo i 8x... Správně by se mělo jíst alespoň jednou za 2 hodiny :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.14 22:51

1) rýže není až tak dietní, jak by se mohlo zdát

2) pokud bys jedl jen 250 rýže denně, je to dost málo - navíc pokud bys jedl jen to, nebudeš mít dostatek ostatních důležitých látek

3) volil bych spíš jinou dietu - např. ovoce, zelenina - a hlavně ten pohyb.

Jinak je fajn, že se svojí váhou chceš něco dělat - držím palce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hubnuti
Datum: 18.01.14 22:57

Doporučuji profesionálního dietologa,který vás zváží a určí stav tuku,svalů,případně dle krevních testů nastaví dietu tzv. na míru. Vyvarujte se vlastních laických experimentů. Nedoporučuji z vl. zkušenosti. Jednak to je stráta času,protože to prostě neumíte a hlavně si můžete pěkně "rozjet" metabolismus. Doporučil bych Vám některé,ale hned bych to tu schytal,že dělám reklamu. Pokud dáte do vyhledávače dietologická poradna,hubnutí,atd... najdete co potřebujete.

avatar
Upozornění od sys hejkal 19. 01. 2014 20:04:31
Doporučuji přečíst pravidla poradny!
Je povoleno: - P3 - doporučení firmy nebo výrobku, na základě zkušeností v odpovědi na otázku, se nevztahuje k bodu Z3.
Takže klidně doporučte výrobek, který třeba Vám pomohl...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.14 23:00
avatar

Víte kolik je 250 g rýže? Uvařený sáček rýže má téměř přesně 300 g. S tím byste dlouho nevydržel. Navíc mít hlad je možná stejně nezdravé jako se přejídat. Doporučuji hodně zeleniny, přidat pohyb - údajně 4 km nachozené denně je víc než 12 km uběhnutých. 4 km máte ujité za chvilku. Nebo kolo, plavání, prostě nesedět jen na zadku doufat, že kýžený úspěch v podobě úbytku váhy přijde sám. A 15 kg. shodit za měsíc určitě nedoporučuji. Ideální je tak 1 kg za dva týdny. Docela zajímavé rady o tom co kdy jíst jsou třeba v pořadu Zpátky na vrchol na Streamu. Je to spíš pro sportovce, ale pokud se budete řídit těmi radami, určitě to nebude na škodu. Přeji pevnou vůli

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.14 14:33
avatar

Tenhle problém by s Tebou měla nejspíš řešit Tvoje mamka. Má snahu ti pomoci?

Jíst v malých dávkách, ale často, nemá cenu sníst 2 x denně trochu rýže a pak mít hlad. Zažívání by mělo neustále pracovat, stačí třeba kousek ovoce či zeleniny mezi hlavními jídly, ale aby to prostě pořád fungovalo.

Z masa: hodně ryb, krůtí prsa, hovězí libové, králík. Není prý vhodné ani kuřecí, dříve tolik při dietách vychvalované. Nesmažit. Spíš maso dušené, vařené.

Přílohy: pouze rýže a těstoviny. Nejsou vhodné ani brambory.

Zeleniny hodně, syrová, ve formě salátů, dušená, vařená...Ovoce opatrně - třeba banány raději vůbec, ostatní rozumně. Klidně si dát 3 - 4 velké jahody, ale ne jich sníst 2 kila.

Pití: zelený a bílý čaj, minerálky - střídat značky, voda.

K tomu všemu samozřejmě dostatek vhodného pohybu.

Po jídle ze školní jídelny určitě nebudeš tloustnout, ale záleží na tom, jak doma vaří mamka. Asi se budemuset trochu přeorientovat. A hlavně obloukem obcházet ty mekdonaldy a jiné kalorické chýše. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.14 15:11
avatar

Ale ano, pokud budeš jíst jen rýži tak zhubneš, upozorním na to, že už třetí den ti poleze i ušima, zrovna tak jako ta slavná tukožroutská polévka. Zdravé hubnutí to rozhodně není. Je ti 15 let a máš 110kg tak to by chtělo dobrého dietologa a pohyb.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hubenour
Datum: 19.01.14 16:10

Tohle je oslovina. Jediné co bude fungovat, je trvale změnit způsob života. Jíst pestrou stavu, tak aby příjem byl o něco menší než výdej. Co nejvíc vytrvalostního pohybu (problém je, že tlusťoch se moc hýbat nemůže - např. pokud začne běhat tak si rychle zničí klouby v kolenou). Viz Cajthamlová a Jste to co jíte. Zhubnout 40 kilo je záležitost několika let.

Drastická dieta je nesmysl, jen si uškodíš, možná první měsíc zhubneš 15 kg, ale druhý měsíc přibereš 25.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.14 19:46
avatar

Nejenže to není zdravé jen jednotvárné jídlo, ale navíc rýže není dietní pokrm. Já taky zkoušela řadu diet a bylo to k ničemu, nyní jsem najela na jde to. Až do ´oběda včetně cokoliv, odpoledne žádné pečivo, jen mléčné výrobky, večer pouze maso, zeleninu, nikoliv sýr a nezapomenout něco sníst hodinu před spaním, to je důležité. A po každém jídle se dost napít.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.01.14 08:46
avatar
Je tady spousta dohadů a fám. Pokud rýži, tak ano, ale za předpokladu, ze si ji rozdělíš na oběd a večeři. Váží se zásadně v syrovém suchém stavu, když ji uvaříš, je te rýže pořad stejně, jen je v ní voda. Zásadní problém je v tom, ze rýže má poměrně vysoký glykemicky index, takže samotná je na hubnutí zcela nevhodná. Musíš přidat maso a hodně zeleniny. Bilkovina a vláknina vstrebavani sacharidu zpomaluje, takže do krve se nedostane naráz tolik sacharidu, tudíž není taková Inzulinova reakce. Jinak zásady hubnutí jsou zcela jiné nez je tvá představa. Musíš jist právě pořad, nesmíš mít pocit hladu, tedy každé dve az tři hodiny, zásadní je pravidelnost. A výběr jídla. Tedy vynechat živočišné tuky, jednoduché cukry v jakýmkoliv stavu, mouku a výrobky z ní, též bych minimalizoval mléčné výrobky. Musí prevahovat zasadita strava. Takže hlavně ovoce a zeleninu. Ja za dva měsíce shodil 12kg. Ze sportu je nejvhodnější chůze.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.