Předporodní kurz-zkušenosti

Od: Datum: 19.01.14 13:42 odpovědí: 6 změna: 19.01.14 17:03

Zdravím, prosila bych maminky, které mají zkušenosti s předporodním kurzem, jestli by mi mohly napsat, jaké výhody kurz má. Myslím jednorázový kurz, většinou bývá na hodinu, na dvě. Vím, že do těhotenské průkazky Vám pak doktor zapíše, že jste kurz absolvovaly a pak máte slevu, když chcete někoho u porodu.

Ale má otázka míří tam, jestli to má ještě nějaké výhody a jestli máte některá zkušenostis tím, co všechno se na kurzu dělá.

Prosím vlastní zkušenosti, díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kukik*
Datum: 19.01.14 16:14

nooo...asi takhle, kurz se mi líbil, bylo fajn vidět i jiné maminy, jak funí do schodů (a nejenom já :-D), slyšet, že problémy, které jsem měla já měly i jiné, tudíž je to tedy normální... ale co se týče užitečnosti k porodu - ta byla nulová. Každý člověk je individualita, každý reaguje jinak, tzn. že i porod probíhá jinak - a přiznejme si, tabulkově 1 z 1000?Mám známou a ta měla s manželem nastudovanésnad všechny chytré knihy, pročtené snad všechny existující internetové diskuze a ejhle...když došlo na jejich porod, nic nebylo, jak si naštudovali, vyskytly se menší komplikace a je to tak strašně vykolejilo, že už nikdy žádné další dítě nechtějí ( a že je to už 10let!)

Takže za mě - neuškodí, ale neočekávejte zázrak...je to popovídání, jak dítě prochází porodními cestami, pask nám pouštěli video z naší nemky, pak jsme si zacvičili i s manželi na gymmíčích a šli dom...kdybych tam nebyla, o nic jsem nepřišla - ale bylo to v mé době povinné pro účast otce u porodu... :(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: temovika*
Datum: 19.01.14 16:21

Moc děkuji za odpověď.

Já právě přemýšlím, že bych v úterý k nám zašla, prohlédnout si porodní sály, abych věděla předem, co mě čeká a nemine

Od: kukik*
Datum: 19.01.14 16:29

rozumné rozhodnutí, dnes bych udělala to samé, na kurz bych nešla, ale zašla bych na porodnici, požádala o "exkurzi", skoukla hekárny a pozeptala se, co s sebou, abych měla všechen komfort (CD s oblíbenou hudbou, colu - pokud ji u vás povolují, ale za mě fajn - dofá rychle energii), masážní oleje atd...prostě se na všechno vyptat a tím bych celou !oficiální! přípravu k porodu ukončila )

Ohodnoceno: 0x
 
Od: temovika*
Datum: 19.01.14 16:34

Ona ta prohlídka je právě součást toho kurzu, tak právě přemýšlím, zda tam jít, ale zase mě to láká, vidět místo, kde se tráví první doba porodní, jak vypadají pokoje a nadstandarty, poznat lékaře a sestry, nevím, jestli je včetně toho i nějaké cvičení na míčích, či tak.

Od: kukik*
Datum: 19.01.14 17:00

v tom případě bych se do nemky stavila a zeptala se, zda to tam můžu okouknout...neřeknou ne, jdou jim za to peníze :-D

mmch, za obyčejný porod, který je úplně BEZ komplikací, inkasuje nemka kolem 20-25tis. :-o ...tudíž byli by sami proti sobě :-D

jo, a za zeptání se nic nedá - líná huba, holý neštěstí - to jsou dvě pořekadla, kterýma se snažím řídit a mooockrát mi zachránila kůži ...takže hodně štěstí ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: temovika*
Datum: 19.01.14 17:03

Super, díky za názor!

Každopádně děkuji

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.