Jak vyprat deku-beránka?

Od: Datum: 14.01.14 21:09 odpovědí: 10 změna: 15.01.14 18:40

Zdravíčko a pěkný večer všem, už nějakou dobu mám doma deku, beránka http://www.lozniobchod.cz/ber…ovlakna-fialova-P1110010.html, teď v zimě ji mám místo prostěradla, a už je taková zpláclá, jako kdyby "uválená".

Jak ji vyprat, aby byla zase jako nová? Půjde to vůbec? Má někdo zkušenosti?

Děkuji:)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 14.01.14 21:17

Taky spím v ovečce ;.) , peru na 30°C ve speciálním tekutém prášku, název nevím (nejsem doma, ale je to něco na vlnu), bez ždímání, nechám vytéct a oschnout na šňůře nad vanou. Deky nevykazují známky poškození !

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.01.14 21:25

Jojo, mám pokoj nad průjezdem, takže v beránkovi je pěkně teplo:)

Děkuji za tip*palec*, na dece totiž není žádné značení.

Datum: 14.01.14 21:32

Já tam nějakou cedulku mám, ale zatím jsem ji nezkoumal, vím o ní jen proto, že se mi občas navlékne na palec u nohy

Ohodnoceno: 1x

Od: ben®
Datum: 14.01.14 21:18

Dobrý den, no, asi to není nic objevného, ale našel jsem toto - citace: "Mikrovláknové deky je vhodné prát v pračce, po vyprání rychle uschnou." Předpokládám, že to není informace šokující. Zdravím!

http://www.lozniobchod.cz/pro…dukty/deky-z-mikrovlakna.html

doplněno 14.01.14 21:21:

Ten odkaz jsem nějak "zvojtil", či co. Tak nic.

doplněno 14.01.14 21:29:

Myslím, že je rozdíl v praní pravého beránka a v praní "jako" beránka. Vy máte "jako" beránka, tak by to mohlo být jedno, resp. zůstal bych do 40ti stupňů.

doplněno 14.01.14 21:33:

No, nechtěl jsem to napsat naplno - zkrátka, je to jen "umělina". Pral bych to jako záclony, ale neždímal.

doplněno 14.01.14 21:34:

hop - děkuji. To je ono.

doplněno 14.01.14 21:40:

martinaa - a jinak, ona ta citová pouta k věcem patří k těm poutům a citům z nejkrásnějších .

Také si je vytvářím a někde na půdě bude ještě můj první medvídek. Ale, už si ho do postele neberu.

doplněno 14.01.14 21:46:

martinaa - to je fakt. Ale, když jsem psal, že už si do postele medvídka neberu, tak mám nyní zase obavu, že za pár let (až přijde ten Němec, který starším lidem schovává věci) se bude méďa hodit.

Datum: 14.01.14 21:26

Bene, naprosto mě to šokovalo*smich*, ale spíš hledám tip, na kolik stupňů, a zda se opravdu pěkně vypere do relativně původního stavu:).

doplněno 14.01.14 21:31:

Tak pravý to 100% nebude, to je jasný.. těmi 40° jsem si nebyla moc jistá, abych si ji nezničila (mám k ní citové pouto;)).

doplněno 14.01.14 21:35:

Děkuji, vidíte, jako záclony, to mě nenapadlo.

doplněno 14.01.14 21:42:

Prvního medvídka mám také schovaného. Je to panda, jmenuje se Míša a místo očí už má dva knoflíky *houpy*, sentimentalita je někdy strašná věc*smich*

Datum: 14.01.14 21:29

@ben správný odkaz je asi tenhle, ale zkušeností tam moc nerní... ;)

doplněno 14.01.14 21:30:

*není

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.01.14 11:06

Tuto deku peru v pračce, program vlna, akorát nechávám ještě jednou přemáchat. Dávala jsem nějaký Norit nebo co to bylo na jemné prádlo, ale teď ji peru v Perwolu a kapku aviváže do posledního máchání. Deka je jako nová. Kdyby to šlo a ona mohla uschnout na vzduchu, ve větru, tak je to ideální. Ale nejde to, stejně bude krásná, když uschne v místnosti. ;)

Datum: 15.01.14 16:25

Děkuji, bože, to je starostí s jednou dekou...*smich*. U nás je zatím hnusně, takže usušení venku prozatím nemožné:(

Datum: 15.01.14 18:37

U "nás" radši ani v létě, nerad bych o ovečky přišel!

Ohodnoceno: 0x

Od: mahan
Datum: 15.01.14 18:40

Také mám deku z beránka a peru ji v pračce na 30°C používám tekutý prášek který obsahuje lanolin tak mě to poradila prodavačka a je opravdu pořád pěkná mám ji už asi 10 let.

Ohodnoceno: 0x

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.