Zdobení čokoládou

Od: Datum: 13.01.14 16:06 odpovědí: 9 změna: 19.01.14 18:49

Prosím o radu, chci na linecké kolečko namalovat čokoládou obličej, tak aby se nerozpustil při pokojové teplotě. Na vánoční cukroví přidám do čok. na vař. kousíček stoprocentního tuku a pak cukroví polévám. Ovšem toto bude pro děti a nechci, aby byly upatlané. Myslíte, že mám čokoládu rozpustit ve vodní lázni bez přidání tuku a pak detaily "domalovat"? Myslela jsem, že bych použila nový čistý školní štětec,děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: dako®
Datum: 13.01.14 21:55

Rozpusťte si ve vodní lázni čokoládu na vaření s kouskem másla, pak dejte do silikonového sáčku se zdobičkou na perníčky, nebo jestli nemáte, tak stačí mikretonový sáček ,udělejte maličkou dirku a namalujte tak na kolečko obličej. Nechte ztuhnout a určitě se vám při pokojové teplotě nerozehřeje. Se štětcem na malování jsem to nikdy nezkoušela, tak nevím jak by to s ním šlo. Zkusit to můžete .

Ohodnoceno: 0x

Od: jar®
Datum: 14.01.14 16:24

Pokud chcete obrys obličeje, tak stačí poleva na dorty rozpustit, ustříhnout růžek na malou dirku a můžete hned malovat obrysy. Po ztuhnutí se nerozpustí a můžete jí mít i v pokojové teplotě, Pokud chcete malovat obličej jako plochu, tak určtitě rozpustit čokoládu a čistým štětcem, nebo mašlovačkou natřít linecké cukroví. Jen to asi nebude úplně hladké.

Od: liduli
Datum: 14.01.14 17:57

Děkuji oběma poradkyním, právě jsem dokončila zdobení, rozpustila jsem čokoládu s troškou másla a zdobičkou na perníčky jsem nakreslila obličejíčky, docela se to povedlo. Ovšem teď mám další starost, jak je uskladnit pro převoz, asi je proložím pečícím papírem, je to cca 30 ks průměr 7cm.

Od: zabu
Datum: 15.01.14 13:52

Papír ne. Kdyby se náhodou přilepil, jde blbě dolů. Použijte potravinářskou fólii.

Datum: 15.01.14 22:11

Taky používám potravinářskou folii. Do krabičky dám jednu vrstvu cukroví, pak zakryju potr. folií a na to další vrstvu.

Datum: 16.01.14 19:15

Já teda opravdu vyzkoušela o vánocích tu fólii a zdobení se mi na ni přilepilo, protože těsně přilnulo k cukroví. Pak jsem prokládala papírem na pečení, který má jednu stranu takovou lesklou a nic se nepřilepilo, a to jsem dávala po několika vrstvách do krabice. Ale cukroví musí být samozřejmě úplně studené a ozdoby zaschlé.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.01.14 21:44

Tak, nazdobená kolečka jsem nechala přes noc v chladnu. Do vhodné krabičky jsem je naskládala nastojato do dvou řad a každou dvojici proložila proužky peč. papíru a vložila do chladničky. Zítra je čeká převoz vlakem na místo určení, pak se ozvu jak to dopadlo. Ještě jednou děkuji za rady :)

Datum: 16.01.14 21:51

Jo,jo, napište jak to dopadlo. Určitě je dovezete v pořádku. Tak ať se líbí a chutnají *palec*

Datum: 19.01.14 18:49

Hlásím, že linecká kolečka i zdobení na nich přežila vše, dnes jsme je vložili do celofánových sáčků a v úterý je vnouček přinese kamarádům do mš na oslavu svých narozenin (do té doby přečkají v chladničce, pro jistotu). Peč. pap .se osvědčil. Zdravím, L.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.