1x

Poradíte jak to mám řešit

Od: Datum: 05.01.14 14:19 odpovědí: 15 změna: 07.01.14 07:03

Dobrý den.Našla jsem na internetu vaše stránky a tak se na vás obracím s radou.Jsem sama se 4 dětma 11,8,3 a 1 rok.Bohužel jsem se ocitla v hrozné situaci bydlím vy bytě a majitelé jsou české dráhy.Bohužel mě neprodlouží nájemní smlouvu a já sem skoro na ulici.Paní z Českých drah nejdříve zavolala na odbor péče o dítě a tam jim oznámila že mě neprodlouží smlouvu.

Poté mě volaly z odboru péče o dítě zda vím co se děje a zda budu mít kam jít.Byla jsem překvapena protože kdyby mě nezavolaly tak z drah mě nikdo nedal vědět.Řekla jsem že se ovšem pokusím situaci vyřešit.Hledám bydlení jenže se 4 dětma to je prostě opravu těžké.Obvolávala jsem azilové domy snad všude.Bydlím v Královehradeckým kraji volala jsem do Hradce Králové,Trutnova,Mladá Boleslav a td...bohužel všude plno.Otec mích dětí není schopen mě pomoci ba naopak dostávám vše za vinu už jsem na dně.Moje rodina mě nepomuže skoušela jsem je prosit o pomoc ale prostě to prý nejde.
Na odboru péče o dítě mě bylo řečeno že pokud situaci nevyřeším tak mě seberou děti a umístí je do nějakého děckého domova.Já bez nich nemohu žít snažím se to řešit hledám byt aby jsme měly kde bydlet a děti měly zázemí.Jenže nejsem na tom moc dobře s penězi a tak se mě to nedaří.Nemohu už ani v noci spát honí se mě hlavou hrozné myšlenky a nevím kudy kam bojím se že přídu o své děti.Zklamala jsem jako matka a jsem si toho vědoma.Vím že mm hodně dětí na dnešní dobu,toho jsem si vědoma i následku a nechci o ně přít musíme zustat spolu.
Nemohu už ani v noci spát,nejde mě jíst a přemýšlím co mám dělat.Život se mě zhroutil během pár dnu s Českýma dráhama se dohodnout bohužel nedá.Zkoušela jsem snad už všechny možnosti a varianty.Prostě nevím jak dál věc řešit.Mohu vás poprosit o radu nebo pomoc jak to mám řešit co mám dělat?Moc vám děkuji za jakou koly radu či pomoc s pozdravem
Petra.B.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ivik®
Datum: 05.01.14 14:31

Dobrý den, pokuste se urychleně zeptat na pomoc v Občanské poradně, bývá v každém okr.městě nebo je i v měnších městech a tam by snad mohli pomoci a poradit.Dají bezplatně i právní rady a nebo se Vašeho případu rovnou ujmou.Zkuste hned zítra, nepíšete, kde bydlíte, tak zadejte do vyhledavače : Občanská poradna a jméno vašeho města nebo okr. města kde bydlíte a ono vám to najde, kde to je.Tam si vezměte s sebou občanku, doklady o výpovědi z bytu atd.

doplněno 05.01.14 14:51:

S tou televizí Nova a nebo Prima , to není taky špatný nápad.Kontakty ne ně najdete taky určitě na internetu.

Ohodnoceno: 1x

Od: bouskovacek*
Datum: 07.01.14 07:03

Dobrý den.Včera jsem se snažila něco vyřešit.V první řadě jsem šla na uřad kde pobírám rodičovský příspěvěk a přídavky.Snažila jsem se zjistit zda by jsem neměla nárok na nejakou hmotnou nouzi.Bohužel mě nic kloudného nezdělily protože jim vypadl sistém a tak nemohla zjistit nic.Odkázala mě na odbor péče o dítě,Kde mě zase nikdo neporadil,dostala jsem informace které jsem už věděla a zjistila.Nabídly mě aziloví dum (tak jsem si už volala) jenže je plno a to nejen v Hradci Králové.Zkoušela jsem volat Jíčín,Trutnov,Mladou Bouleslav a td...Když mě neproradily na odboru péče o dítě tak mě poslaly na charytu.Bohužel ani tam mě toho moc nezdělily protože azilové domy spadají pod charytu tak mě znovu poradily co už jsem slyšel jinde.Už nevím co mám dělat ze sociálky mě vyhrožují odebráním dětí a to já v životě nemužu připustit.Otec mích dětí mě vše za vinu nepracuje pobírá 3410 kč a bydlí u své matky která mu "velice dobře radí"Víživné mám podané na soudě a čekám na předvolání,kde mu snad bude něco stanoveno.S ČD se bohužel dohodnout nedá,skoušela jsem to dokonce jsem zjistila že už mají za mě náhradu do tohoto bytu ale to je neověřená informace...Na pronájem nemám protože chtějí všude kauce a to opravdu nemám.Snažím se ze všech sil postarat se o své děti ale prostě to bydlení nemohu sehnat.Jsem už na dně brouzdám celé noce na internetu volám na plno orhanyzací...ale prostě mě to příde že vám nikdo prostě nepomuže a musíte si poradit sama.Néznám už víchozí cestu jak se postarat o své děti.Kdyby vás ještě co koly napadlo budu ráda když mě to zdělíte.Moc děkuji Petra.

Datum: 05.01.14 14:33

V 1. řadě bych se zeptal co mají ČD za lubem s mojim bytem. Zkusil bych je ukecat, že jim nemovitost budu hlídat, opečovávat, nebo pro ně dělat jinou práci. To asi nepomůže, takže obvolat azylové domy i z větší vzdálenosti když práce a rodina vás na místě moc nedrží. Nebo to zkusit zavolat do TV Nova. Jinak už mě nic nenapadá.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.01.14 14:59

Snad máte s ČD nějakou smlouvu, kde je psáno, jak to s bytem je a jak je to s výpovědí nebo víte, kdy vám končí a jak je to s prodloužením. Nebo zjišťujete, že vám teď vám skončila?

Od: terka8667789
Datum: 05.01.14 15:11

Proč si nenajdete nějaký levný podnájem?

Datum: 05.01.14 15:31

Skončila mě nájemní smluva k poslednímu řínu bylo mě řečeno že mě jí prodlouží jenže se tak nestalo a den před štedrým dnem se to stalo.Zkusím vše co bude jenom možné i nemožné.Moc děkuji za vaše rady nechci přít o své děti budu bojovat do poslednído dechu.Moc děkuji.

Datum: 05.01.14 15:36

Všude chtějí kauce a když řeknu že mám 4 děti tak to je moc nepotěší a hlavně nejsem na tom finančně dobře a to je ten problém bytu jsem už obešla plno ale bohužel na ně nemám.

Datum: 05.01.14 16:33
Také bych zkusila sociální odbor města, občanskoprávní poradnu... Nezoufejte... Nic se nejí tak horké. Nikdo Vás nemůže vyhodit s dětmi na ulici, pokud si plníte své povinnosti. A stejně by drahám musel dát souhlas soud. Tím získáte čas. Pro stát je levnější Vám pomoci najít bydlení, než umístit čtyři děti do dětského domova. Každé město má tzv. sociální byty i když těch je málo a jsou většinou obsazené. A finančně je na tom zle většina obyvatel téhle země - to by musely být dětské domovy přeplněné. A i děti mají nějaká práva, například žít s matkou. Přeji hodně sil a brzké vyřešení této zlé situace.
doplněno 06.01.14 22:00: Nový občanský zákoník, který by
měl nabýt účinnosti 1. 1. 2014,
obnovování nájmu bytu přímo
ze zákona opět zavádí pro
případy, kdy nájemce pokračuje
v užívání bytu po dobu alespoň
tří měsíců po dni, kdy měl nájem
bytu skončit, pokud
pronajímatel v této době
písemně nevyzve nájemce, aby
byt opustil. Nájemce a
pronajímatel mohou ale
v nájemní smlouvě tuto
možnost automatického
obnovení nájmu bytu vyloučit.
doplněno 06.01.14 22:05: Z toho vyplývá, že pokud Vám dráhy do konce ledna nepošlou nic písemně, tak se nájem automaticky prodlužuje. A Vám přeci NIC nepřišlo. Vy užíváte byt v dobré víře, po ústním příslibu prodloužení. Proto bych asi dělala mrtvého brouka. Co si o tom myslí ostatní?
Ohodnoceno: 1x

Datum: 06.01.14 00:08

Tady nejde o výpověď nájemní smlouvy, ale o uplynutí sjednané doby. Smlouva na dobu určitou nezavazuje žádnou ze stran k jejímu pokračování (prodloužení) ani k uzavření smlouvy nové

doplněno 08.01.14 23:30:

Tak doufejme, že ČD tazatelku do konce ledna písemně nevyzvou, aby byt opustila.

Pro všechny případy bych ale radši hledala dál ...

Datum: 05.01.14 15:26

Dobrý den. Zkuste se obrátit na obec a pozeptat se, zda by třeba nebylo možné sehnat bydlení touto cestou. Co se týče Vašich dětí... Je to jistě situace, která je pro Vás bolavá, ale podívejte se na to z obou stran. I kdyby byly děti umístěné do dětského domova, berte to pouze jen jako dočasné řešení. Vy sama nejste schopná v současné době zajistit jim zázemí a postaráno o ně musí být. Dokud nenajdete bydlení a nepostavíte se na nohy, je toto pro děti tím lepším řešením. Vím, že je to pro Vás těžké, ale o děti přece nepřicházíte. Můžete je navštěvovat, přesvědčit se, že jsou v pořádku a budete mít sama více prostoru pro řešení své situace. Nejdříve se musíte postarat sama o sebe, abyste zvládla dále se starat o děti. Těžko se o tom píše, chtěla jsem jen říci, abyste nepropadala zoufalství, i kdyby se takováto věc přihodila.

Zkuste se obrátit i na Armádu spásy. Pokud jste skutečně v krizové situaci, sama s dětmi, pak věřím, že by se Vám pomoct snažili a řešení by se pro Vás našlo. V každém případě Vám poradí, jak se v takovéto situaci zachovat tak, aby to nadělalo co nejméně škody. Mrkněte do odkazu na pár info a zkuste hledat pomoc i tuto cestou:

http://www.armadaspasy.cz/por…ize/desatero-pro-zeny-v-tisni

Datum: 05.01.14 21:33

Zdravím, jen doplním, že věta "Otec mích dětí není schopen mě pomoci ba naopak dostávám vše za vinu už jsem na dně" - je sice pěkná, ale otec dětí má k dětem soudně vymahatelnou vyživovací povinnost. Pokud neplatí, ihned se obraťte na soud.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 06.01.14 00:16

Zajímalo by mne, proč ČD, jež přislíbily prodloužení smlouvy, změnily názor (nejde o služební byt, který ČD potřebují pro svého zaměstnance?).

Proč Vám nepomůže otec Vašich dětí, který má vyživovavací povinnost vůči dětem i vůči Vám (minimálně do 2 let nejmladšího dítěte)?

Mohl by Vám pomoci OSPOD (odbor sociálně právní ochrany dětí). Mám zkušenosti v Praze, kde OSPOD umí pomoci i se zařízením ubytování v azylovém domě.

Problémem by mohly být finance, ale s těmi by Vám měl pomoci otec dětí. Nechce-li Vám pomoci dobrovolně, bude zřejmě nutné jej žalovat, aby začal svou povinnost vůči dětem i vůči Vám plnit.

--- Zkuste doplnit pár informací, třeba společně na něco přijdeme.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 06.01.14 08:32

Pokud pán zplodil děti a to hned 4, má své povinnosti. Není to kocour, který obšťasní kočku a odejde si za jinou. Je to jednou táta. I když třeba nechce.

Tak ho koukejte skřípnout, ať se postará a platí. Na co stát a české dráhy? Ty děti nemáte ani se státem ani s českými drahami, ale s ním. Tak ať ten kujón koná.

Nezlobte se, že píši dost ostře, ale pokaždé mě to naštve, když si takový kosák užije, nadělá hejno dětí, pak frnkne a státe, starej se !

*bum* Jaga.

Datum: 06.01.14 12:08

Jinak už pět dní platí nový občanský zákoník, ve kterém jsou práva nájemníka posílena. Nevím přesně jak a taky neví, zda ho jde aplikovat na váš případ, ale stejně by možná stálo za to se v tomto směru poinformovat, alespoň na nějaké bezplatné poradně,

Jinak se omlouvám, pokud má rada je nesmyslná, i pokud jeduplicitní, nepročetl jsem celé vlákno.

Datum: 07.01.14 00:52

Tady podle mne bude problém v tom, že nájemní smlouva byla na dobu určitou, která už skončila. Majitel (ČD) smlouvu neprodloužil ani neuzavřel novou, takže tazatelka nyní v bytě bydlí bez právního podkladu. ČD budou moci argumentovat, že paní nevystěhovaly, že jí nechaly dostatek času najít si jiné bydlení ...

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.