Je genciána jedovatá?

Od: Datum: 04.01.14 14:32 odpovědí: 6 změna: 04.01.14 17:47

Chtěla bych vědět, co vlastně obsahuje genciána, jestli je jedovatá. Mladší dcera ji "omylem" vypila. Nejednalo se o žádné veliké množství, prý asi tak velkou štamprli. Dělaly se starší dcerou blbiny. Nejedná se o žádné malé děti, je to jenom těžká puberta. Přiznaly se mik tomu až po delší době, když jsme probírali doma všechny možné lumpárny. Očividně všechno přežila, zasmáli jsme se, ale přece jenom mi to leží v hlavě.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.01.14 14:36

Jedovatý to zřejmě nebude - ale nějak nechápu ten ,,omyl´´ - to i jedinec s IQ zredukovaným pubertou na naprosté minimum snad pozná, že je to fialovej fujtajbl.

http://www.ulekare.cz/poradna…ekare/gencianova-violet-61788

Ohodnoceno: 0x

Od: kaskas*
Datum: 04.01.14 15:53

Mezi naši skoro nejoblíbenější hru patřil přechod bažinou. Běhali jsme přes slepé rameno řeky. První šel pes, ten to zvládnul, pak jsem byla na řadě já, protože jsem byla nejmenší. V podobném duchu probíhaly i naše ostatní hry. Bydleli jsme na samotě, kde byly 3 domky, klubko kluků a já se sestrou. Na holkách se asi podepsaly nějaké geny, protože měly od mala spostu geniálních nápadů. Všechno musely vyzkoušet. Nejhorší byla populární mechanika pro děti. Z toho byly vážně hotové. Tahle věc se stala v létě, když jsme odjeli s manželem na 10 dnů na rekreaci (prvně) a holky zůstaly doma se zvířaty (kůň, kozy, slepice..) Naštěstí všichni přežili. Dohlídnout na ně měl nejstarší syn, který už několik let pracoval. Řekl mi jen, že podruhé už je hlídat nebude, nebo jen na moji zodpovědnost. Nevyrořeli jsme a dům stál na svém místě. Přesto to byla naše jediná dovolená. Bylo to fajn.

Datum: 04.01.14 14:42

Nevěřte všemu, co vám holky nakukají. Kdyby si dcera dala štamprli genciánové violeti, tak bude mít celou pusu 14 dní fialovou od ucha k uchu a ze zubů by to nesmyla nejmíň měsíc. Ostatně zkuste si nabrat paňáka do pusy a vyplivnout. Uvidíte sama.

Od: ivik®
Datum: 04.01.14 14:56

Můžete být v klidu, dřív se miminkům genciálkou desinfikovala pusinka,opravdu ta fialová barva drží jako čert a myslím, že byste to na dcerách poznali...

Datum: 04.01.14 15:49

Původně to byla barva malířů (ne pokojů!)ale také se používá v lékařství a lze ji koupit v lékárnách.Po požití se nic neděje ,mimo fialové dutiny ústní tak cirka měsíc!

Datum: 04.01.14 17:47
Taky pamatuju doby, kdy se tím natíraly miminům dásně, takže asi o žádné jedovatosti nemůže být řeč.
Navíc ani to že byste to na nich museli poznat není tak jisté. Myslím že než to zaschne, dá se to umýt lihem. Jestli slečny po genciáně pokračovaly v degustaci možná by stálo za to zkontrolovat zásoby slivovice :-D

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.