Pece o dite - kdy rozhoduje samo?

Od: Datum: 21.11.12 18:08 odpovědí: 2 změna: 21.11.12 18:22

Dobry den, je naka vekova hranice kdy se muze dite samo rozhodnout skym chce bydlet (žít)? jestly s otcem nebo s matkou_ diky za odpoved.


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 21.11.12 18:13
 
avatar

Pokud je mně známo,věková hranice dětí čítá 12let,od té doby se děti mohou rozhodnout sami*cteni*

 
Datum: 21.11.12 18:22
 
avatar

Dobrý den. Zákon o rodině § 31 (3) říká, že:

Dítě, které je schopno s ohledem na stupeň svého vývoje vytvořit si vlastní názor a posoudit dosah opatření jeho se týkajících, má právo obdržet potřebné informace a svobodně se vyjadřovat ke všem rozhodnutím rodičů týkajících se podstatných záležitostí jeho osoby a být slyšeno v každém řízení, v němž se o takových záležitostech rozhoduje.
Žádná pevná věková hranice tedy stanovena není. Záleží vždy na konkrétních okolnostech případu, na záležitosti, o kterou se jedná a na osobnosti a vyspělosti dítěte. Jednoznačně tedy věkovou hranici určit nelze.
 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.