Jak ušít tričko

Od: Datum: 30.12.13 18:37 odpovědí: 11 změna: 03.01.14 13:39

Dobrý den, mám doma šicí stroj, šít s ním umím, ale jen ty stehy, nikdy nevím jak na střihy... Na internetu jsem hledala nějaký střih pro dámské tričko, ale našla jsem stěží pánské nebo dětské.

Chci nějaké, co není úplně volné a nemá úplně obrovské rukávy, ale zároveň nechci bez rukávů. Děkuji!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.12.13 20:03

Kupte si časopis Burda. Mají ho v každé trafice, vychází jednou za měsíc. Tam najdete stoprocentně střih na tričko a v několika velikostech. A najdete tam i jiné střihy, které se Vám určitě zalíbí. Hledání ve střihách se bude zdát zpočátku složité, ale stačí se tomu chvilku věnovat a pochopíte.

Ohodnoceno: 2x

Od: ramona
Datum: 01.01.14 15:35

Pozor ...Burda má jiné číslování velikostí...jednou jsem si šila kostýmek a musela jsem to celé rzpáreat a zmenšit podle mé míry a bylo to nesnadné ...

Ohodnoceno: 0x

Od: mirka1
Datum: 03.01.14 13:39

I začínající švadlenka ví, že musí před každým šitím nejdřív sebe, nebo na koho šije a střih přeměřit.

Od: buss®
Datum: 30.12.13 21:01

Nevěřím, že by střihy nebyly na intu ..http://surfinie.blog.cz/1105/…ley-setu-tricka-tilka-kalhoty

m-sewing

Datum: 30.12.13 23:37

To jsou střihy pro Kena a pro Barbínu. Jestli tazatelka nemá zkušenosti s konstrukcí a zvětšováním střihů, nebudou jí k ničemu.

Datum: 30.12.13 21:12

Použijte triko co máte doma. Dejte si ho na sebe bočními švy a obkreslete přední půlku dílu a zadní půlku dílu,látka musí být dvojitá. Zkuste si to na papíru

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.12.13 21:57

No tímto způsobem to nepůjde. Vím o čem mluvím. Zkazí látku. Tričko má rukávy, nikdy ho neobkreslíte dobře. to by musela být sakra machr, aby se jí podařilo obkreslit průramky. Podle jejího dotazu je v šití naprostá začátečnice. A ani zkušená švadlena by ty tokto nedělala. Je zde jiná možnost, tričko celé rozpárat a pak teprve podle něho udělat na papír střih. Ale stejně to nebude nic moc, protože tričko je nošením a praním zdeformované a musela by mít alespoň základní znalosti v šití. Já vím, jde jenom o tričko, ale předpokládám, žechce mít slušně ušité a padnoucí triko. Docela ráda bych viděla jak to dopadne...

Ohodnoceno: 4x

Datum: 30.12.13 23:31

Souhlasím se Susymon, takhle se to nepodaří. Navíc musí být zadní díl o něco širší než přední, což se z ušitého trička špatně "trefuje".

Myslím, že pro začínající švadlenu je to dost náročný úkol. Šití z úpletu už chce nějakou zkušenost a všít správně rukávovou hlavici do průramku může být problém i pro zkušené.

Pokud se do toho chcete pustit, doporučím i já časopis Burdu, případně Neue Mode (ještě jsem v nich "nepotkala" střih, který by neseděl, stačí jen vybrat správnou velikost).

Datum: 31.12.13 17:14

Halenka je z látky. Tričko je z úpletu, maka, žerzeje nebo jak se tomu správně říká a ušít tohle, to chce seřízený stroj a zkušenost. Jolie, vyzkoušejte nejprve na starém tričku, ušít rovný šev a do půlkruhu. Vyzkoušejte, jestli to vy a váš stroj budete umět. Ani já, ani můj stroj to neumíme. Umíme pracovat jen s látkou. A to máme hodně velkou praxi s šitím, hlavně na děti, za éry komančů, kdy nic nebylo. :D

Ohodnoceno: 1x

Od: somitka*
Datum: 02.01.14 19:58

Našla jsem něco na YT ,

myslím, že to zvládneš.

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.