Boj ze žarlivostí

Od: Datum: 25.12.13 22:38 odpovědí: 6 změna: 28.12.13 07:45

Dobrý večer chci vás poprosit o radu já mám takový problém Já jsem hrozně žárlivý typ člověka! :( Nemůžete mi něco doporučit na to jestli se dá proti tomu nějak bojovat? Ano možná sem směsný v tom ale já mám úžasnou holku-jsme se poznali přes Facebook a nerad bych o ni přišel nebo dokonce ztratil to nechci! Ale já si furt myslím že někoho má nějakého jiného borce ale přitom můj Miláček nikoho nemá kromě mě(Doufám že nee!) A já jí vyčítám ze má někoho ale přitom má jenom mě! Jí to už poslední dobou sere...Nemůžu se toho zbavit té mojí žárlivosti co s tím? Poradíte mi prosím?..Děkuji a Nashledanou


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 25.12.13 22:42
avatar

Dobrý den, říkejte si neustále větu: "Je lepší mít krásnou i mladou a třeba se o ní s někým dělit, než starou i ošklivou jenom pro sebe." Mohlo by to pomoci vyrovnat se s problémem.

Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.12.13 22:46
avatar

Dobrý večer. Buď jí věříte, nebo pochybujete a podezíráte. Důvěra je ve vztahu důležitá a pokud nemáte k žárlivosti důvod, nechápu, proč si ničíte vztah s člověkem, kterého milujete a věříte, že i on Vás. Ubližujete sobě i jí. Naučte se ovládat a jak říkám, hlavně důvěřovat jí a především sám sobě. Protože žárlivost je jen nedostatek sebevědomí a pochybování o sobě samém...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 25.12.13 23:45
avatar
Pokud opravdu stojite zbavit se zarlivosti.vyhledejte psychoterapeuta a pracujte s nim na tom. U zarlivosti jde o nedostatek vlastniho sebevedomi (nejenom)
a chce to opravdu chtit se zbavit stareho vzorce chovani.coz stoji velke usili.protoze musite byt odhodlany skoncovat se svym strachem (se svym egem) a ti je opravdova drina.
Ale stoji za to (nejenom kvuli partnerovi.ale predevsim kvuli kvalite vaseho zivota)
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.12.13 16:34
avatar

Je potřeba zvýšit si sebevědomí. Prosím nezaměňovat s arogancí a s agresí. Vědět a znát svou hodnotu, nepředvádět se, neničit si vztah žárlivostí. Může se vám stát to, co se stalo mému muži. Když už žárlení, podezírání, špehování, urážení, bylo opravdu dost, tak jsem řekla, že když se mnou jedná jako s nevěrnou děvkou, předvedu mu to. Předvedla jsem a ihned odešla. Navždy! Chtěl to tak, měl to tak, ukázala jsem mu, jak vypadá to, co mi nesmyslně kladl za vinu. *hi* A víte co? Pravil, že mi odpouští a nevěří a prosil. Marně! Ještě se vás zeptám. Co uděláte, když zjistíte to, co si nesmyslně myslíte je pravda? Jste na to připravený? Ne! Že ne?! Tak přestaňte! *bum*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kami95
Datum: 27.12.13 15:26

Mám to samo a řeším to tak, že to radši držet v sobě, než tím obtěžovat ještě toho partnera..pokud víš, že je to jen ve tvé hlavě, je lepší si to nechat jen pro sebe a otravovat tím jen sebe, než obtěžovat sebe a ještě jako bonus i partnerku..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.13 07:45
avatar

Žárlivec dokáže rozbít jakýkoliv vztah. Nedá se s ním nastálo žít. Začne podezírat pošťáka, že s ním slečna promluvila, pokladního v obchodě, že se na ni usmál, nakonec třeba i kominíka či popeláře. Žárlivost je nemoc a takový člověk je skutečně nemocný. Přesto já si myslím, že je navíc i hňup.

Navíc psychologové tvrdí, že tím, jak svému protějšku podsouvá různé fiktivní nevěry, nakonec ho dovede k tomu, že skutečně k nevěře dojde. A má, co chtěl. S takovým člověkem se nedá žít.

Příklad: znala jsem manžele středních let, pán na paní neskutečně žárlil. Ona ho požádala, aby ji dovezl autem na nákup /neměla řidičák/. On, že ne, že má jinou práci. Ona vzala tašky a vyrazila tedy pěšky. O po chvíli vzal auto a vpozdálí za ni. Běda, když ji nějaký známý pozdravil, či s ní dokonce prohodil pár vět. Doma pak bylo boží dopuštění. Přitom ona mu nezavdávala žádnou příčinu.

Paní to dlouho snášela, pak je na její popud rozvedli. Ona má dneska klid, z něj se žlučovitý, pomlouvačný, nespokojený dědek.

Písnička Jakuba Smolíka:

Jen blázen žárlí, až umírá, dívku krásnou neuhlídá,

jen blázen neví, co ví celej dům, co každý přeje žárlicům.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.