Potrat-kdy otěhotnět

Od: Datum: 19.12.13 18:28 odpovědí: 5 změna: 20.12.13 14:10

Ahoj,mám dotaz.Před měsícem moje přítelkyně otěhotněla,bohužel předevčírem potratila.My jsme se na mimčo těšili,ale poté co teď potratila jsme se rozhodli,že to necháme až za dlouho.Může teď otěhotnět během sexu nebo nemůže?Doktor jí teď HA nenapsal.Děkuji za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.12.13 18:38
avatar

Zdravím, ano, je to možné a v případě neužívání ochrany dokonce velmi pravděpodobné.

doplněno 19.12.13 19:12:

Oproti Naoko jsem našla, že mnozí odborníci ženy od brzkého otěhotnění po prodělaném potratu nezrazují, pokud začne žena normálně menstruovat a vše je v pořádku (žádný zánět, komplikace apod.), má podle skotských odborníků dítě počaté v půlroce od potratu více šancí, že se potrat nebude opakovat (je otázkou, nakolik je skotský výzkum relevantní a kde najít klíčové odkazy).

Obecně se dříve doporučoval půlrok, kdy žena neměla otěhotnět, dnes to již není pravidlem. Záleží však na idividuálním stavu každé ženy a také na názoru jejího gynekologa, zda je v pořádku čípek, děloha, prostě všechno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: naoko
Datum: 19.12.13 19:05

Samozřejmě že nesmí teď otěhotnět ! Má šetinedělí i když šlo o potrat. A´t se zeptá lékaře, aepodle mého příští dítě neplánujte dřív jak za rok, aby si oranizmus odočnul.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kami95
Datum: 19.12.13 20:22

Když pominu to, že by jste teď sex mít vůbec neměli tak ano, může otěhotnět..a pokud jí doktor nebude chtít HA napsat aby se tělo uklidnilo od hormonů, tak to nějakou dobu vydržte s kondomy..je to lepší i z otázky hygieny, když je po potratu a je velmi náchylná na infekci..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.13 11:03

Potraty v prvních týdnech těhotenství jsou běžné a mnohdy o nich žena ani neví, protože se projevují jen jako silnější menstruace. Tímto způsobem se tělo "trénuje" a někomu to holt nevyjde na první pokus. Vzhledem k tomu, že se nejedná o nic zvláštního, tělo jinak zdravé ženy se se situací poměrně rychle srovná, nicméně - když už jste si této události vědomi - se doporučuje nechat proběhnout 3 cykly i v případě, že nejsou další komplikace. V reálu bych ale ani na tomto netrval. Podmínkou je akorát to, že nejsou jiné problémy. Nemá smysl čekat déle, dokonce se říká, že v takovém případě je pravděpodobnost otěhotnění vyšší kvůli přítomnosti hormonů v tělě z nedávno ukončeného těhotenství.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.13 14:10
avatar

Mně doporučila gynekoložka po potratu počkat s dalším těhotenstvím aspoň půl roku. Zadařilo se nám ovšem už za tři měsíce.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.