Nosní mandle

Od: Datum: 15.12.13 20:31 odpovědí: 7 změna: 17.12.13 02:19
avatar

Minulý týden jsem byla s 5ti letým synem na ušním propichovat jedno ucho - zánět středního ucha. Další kontrolu budeme mít 9.1. a to chce doktorka řešit nosní mandle, dát je odstranit. Mě jako děcku je dávali taky pryč, pamatuji si, jak jsem s tím ležela v nemocnici, ale já jsem v noci nemohla spát, dusila jsem se a tak proto mi je odstranily, ale můj Štěpánek pěkně spinká celou noc, sice chrápe, ale spí, nebudí se. Slyšela jsem, že ty děti, co je mají pryč, jsou pak více nemocné a mají narušenou imunitu, ty mandle jsou něco jako filtr. Můžu nesouhlasit s odstraněním? Díky za tipy. R.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: dobrman*
Datum: 15.12.13 20:37

Nesouhlasit samozřejmě můžete.

K odstranění většinou přistupují v případech, kdy jsou děti hodně nemocné, huhňají apod. Synovi je také odstranili, ale chrápal v noci dál a že by míň marodil, to bych taky neřekla. To je moje zkušenost.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.12.13 21:00

My jsme to taky řešili cca v 5 letech. Ale nemocný příliš nebýval, tak jsme dali na radu známých a nenechali jsme to řezat, i když naše dětská doktorka naléhala. Teď je mu 14 a vše se bez problémů upravilo samo.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.12.13 21:05
avatar

Mandle jsou důležité žlázy s vnitřní sekrecí. Pokud je v těle nějaký zánět, první kdo s ním bojuje jsou právě mandle. Když jsou problémy s mandlemi, chce to řešit příčinu. Většinou stačí změna životosprávy, to znamená odstranit příčinu, se kterou mandle bojují. Často bývá příčinou problémů s mandlemi velké překyselení organizmu a tím pádem vznik živné půdy pro rozvoj bakterií a virů - čím kyselejší prostředí, tím rychleji se množí. Odstranění mandlí nic neřeší, je to naprostá hloupost. Tímto zákrokem první obranná hráz proti zánětům přestane existovat a dojde k prokazatelnému zhoršení imunity. Tento zákrok má zhruba stejnou logiku, jako kdyby někoho začalo bolet koleno a doktor by mu navrhnul uříznutí celé nohy. Problém by se tím stejně nevyřešil - konkrétně problémy s koleny jsou často důsledkem oslabení ledvin.

Je to pouze na Vás, doktorka nemůže rozhodovat o Vašem dítěti. Radil bych na doktorku nedat a nenechat se od ní ukecat - zřejmě jen chce dohodit někomu tento zbytečný, ale pojišťovnou dobře placený zákrok. Uznávám, že to zní trochu divně, ale pokud nejsou žádné akutní zdravotní problémy spojené s madlemi, které by přímo ohrožovaly zdraví dítěte, je její doporučení podivné. Btw. chtělo by to vědět, co Váš syn pravidelně konzumuje/pije, jsem si jistý, že právě tam je někde zakopaný pes.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.12.13 21:11
avatar

To máte nesporně pravdu, nicméně důležitá kontrainformace je ta, že pokud jsou mandle často zachycené infekcí, kterou se opakově nedaří léčit, tak tuto infekci roznáší dál po těle - proto se v mnoha případech rozhodne io jejich odstranění.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.13 02:19
avatarPropíchnutí bylo úplně poprvé. Neřeknu, kdyby to bylo už víckrát a zánět se pořát vracel. Všem děkuji za názory. R.

Datum: 15.12.13 21:31
avatar

Je to vaše dítě a jste zodpovědná za jeho zdraví, Já bych to svému dítěti neudělal. Mandle jsou brána proti vstupu infekce do těla. Pokud je opravdu nutné je odstranit, chtěl bych to slyšet alespoň od 2-3 odborníků.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.12.13 08:38
avatar

Vnouček měl velmi často angíny a záněty středního ucha. A to až tak, že byla snížena slyšitelnost. Po zralé úvaze byla s ním dcera v Třinci, kde mu nosní mandli odstranili. A v narkoze mu odstranili i obrovské množství (jak pravil doktor) šurvajzu z ouška. Od té doby je zdravý, angínu neměl a zánět v oušku také vůbec neměl. A to jsou už skoro 4 roky. Opravdu měl v té mandli ložisko zánětu. ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.