Jak naučit holku jíst maso?

Od: Datum: 15.12.13 15:27 odpovědí: 24 změna: 20.10.15 16:06

Nemáte někdo zkušenosti jak mladého vegetariána naučit na maso? Určitě už to někdo zkoušel, povedlo se? Nechci aby měla zdravotní problémy. Přestalo ho jíst jen tak z hecu (sázka nebo co..) a od té doby se drží asi už rok. díky za nápady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: doenwqiuod
Datum: 15.12.13 15:33

Nejjednodušší je nafackovat, a ona to masíčko papat bude. Bóže můj, jakýpak crcání se děťákem. Horší je, že když nejí maso, nemá obvykle menstruaci a celkově organismus strádá. Feťáka taky musí nechat padnou na dno a pak mu pomoci násilím. Cukrování se v tomto nepomáhá. Tedy tvrdá ruka a prostě jít maso bude. Jen nazapomeňte, že po roční odstávce nejde začít s řízky. Zvyknout si pro tělo zpět na maso trvá týdny a musí začít postupně s dobře stravitelným masem, i tak se můžou dostavit nevolnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.13 19:43
avatar
nafackovat... tak to je geniální rada pro další soužití mezi matkou a dcerou nejspíš v pubertálním (nebo postpubertálním) věku...
doplněno 17.12.13 19:45: nebo otcem a dcerou - taky dobrý
Ohodnoceno: 0x
 
Od: aa
Datum: 19.10.15 18:08

Kdyby sis to po sobě přečetl, tak ti dojde, že meleš kraviny.

Proč si asi musí lidské trávicí ústrojí zvykat na konzumaci masa? Protože pro něj není normální se přežírat mrtvolama! Dej psovi po půl roce maso a on bude v pohodě, dej ho po půl roku člověku a doblije se...

A ty blbosti se strádáním máš od prababičky z 19. století nebo odkud? Nauč se přemýšlet a zjišťovat si informace než něco napíšeš.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: broke
Datum: 15.12.13 15:43

Pokud nedrží nějaké drastické diety, ale řídí se pouze vegetariánskou stravou, neviděla bych na tom nic špatného. Bílkoviny může člověk načerpat i z jiných zdrojů. I když vás můj tip nejspíš nepotěší, zkuste si nastudovat něco o vegetariánství trošku víc do hloubky, ne jen co člověk slyší a tak nějak podvědomě ví. Zkuste se jí pochopit a hlavně si s ní o tom promluvte. Určitě nesouhlasím s nafackováním a s tím, že by měla padat na dno, kolik vegetariánů žije normální život. Mimochodem, v dnešní době těžko říct jestli maso,které jíme nějaké to maso vůbec obsahuje :/ pěkný den :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.13 15:45
avatar

Dávat kvalitní dobré maso, které není příliš těžké. Já třeba doma prakticky maso nejím, protože mi nechutná. Miluju hovězí, miluju ryby.. jenže to tady nikomu "nejede" (furt jen samé vepřové).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zgugzzu
Datum: 15.12.13 15:49

Vegetariáni jistě žijí svým životem, rozdíl je děvče ve vývoji a dospělý člověk, asi nemáte moc ponětí, že?. S tím nafackováním - to je jediné a okamžitě účinné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.13 16:21
avatar
"Nechci aby měla zdravotní problémy "... Tak proč ji to maso nutíš?
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.12.13 16:29
avatar

Nijak, neres to, dokud ji to neublizuje.

Sama dojde do faze ze bud to maso zacne jist, nebo se z ni stane mozna i vegan. Kazdopadne nasilim tohle nevyresis ani nahodou.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.12.13 16:50
avatar

JJ. Pokud si vtloukla do palice že je vegetarián tak se masa nikdy nedotkne, a facky apod taky nepomůžou. Znám z okolí - slyšel jsem o tom :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hhhh
Datum: 15.12.13 17:34

Heh, než sama pochopí, že má jíst maso, už u ní nastanou nezvrané změny a poškození zdraví.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kami95
Datum: 15.12.13 17:34

Nech ji tak a buď rád, že to nejí..není přece důvod ji nutit, když sama nechce, nebo ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.13 08:49
avatar

Když měla takové a podobné období má dcera, nepřemlouvala jsem ji. Jen jsem zapomněla na kredenci maso i s pekáčkem. A vedle pytlík s chlebem. Neodolala. :D Ale jestli jí maso nechutná, má to v sobě, tak neuděláte nic. Pár takových dětí jsem ve školce zažila. Prostě maso nejedly. A neudělali jsme nic. Ani ve školce, ani rodiče a prarodiče. ;) Můj 5ti letý vnouček nejí ovoce. Nikdy v puse neměl jahodu, meloun, meruňku. Prostě nic. Vlastně ve školce se podařilo dostat do něho tenounký díleček jablíčka. Jí jen banány. On se jen podívá, rozhodne se a nedá to do pusy! A věřte, že jsme vyzkoušeli úplně, ale úplně všechno. *zed* V pátek ho natáhlo, protože ve vánočce, namazené Nutelou, byla rozinka! Naprosto nechápu! Ale je to tak.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.12.13 11:29
avatar

A co až sem dá dotaz vaše dívka? Jak odnaučit kluka jíst maso? Ne, nejsem vegetarián ale jistě holka neumře, pokud maso nejí. Sama jsem maso nejedla, když jsem byla na první návštěvě u manželových rodičů, udělali řízky, bylo mi hloupé říkat ne a tak jsem to zhltala a oni mysleli, že mi chutná a přidali mi, zkuste to, já od té doby maso jím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.13 10:19
avatar

Lidi co doporučují fackovat bych vysadil na mount everestu a tam bych je nutil dýchat!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lukino*
Datum: 01.01.14 20:34

pokud ho nejí nenutil bych,osobně se mu také vyhýbám,a to že jí něco chybí?Na to aby sme spracovali maso v zažívání je třeba vitamín D a ten se bere z kostí,a jasně že sluníčka,ale pokud je málo slunka,hrozí řídnutí kostí,což je otázka jestli je toto dobré a zdravé,a pokud se jí masa hodně,může vzniknout i dna a ledviny také mohou mít potíže,ono de o to jestli ho nechce jíst a nebo má problém s jeho strávením,a to by bylo třeba rozlišit,tedy podle mne

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.01.14 21:10

tak on je rozdíl mezi "nejíst maso" - což ano, může být časem problém a je rozdíl mezi "být vegetarián", tedy jíst vyváženou vegetariánskou stravu. na té není nic špatného a i v nemocnici si ji můžete zvolit mezi dietami, pokud vám normální dieta nevyhovuje *nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.01.14 21:41

Ahoj,

záleží opravdu na tom, jestli už je dospělá (po vývinu) nebo nikoliv. Pokud nikoliv, rozhodně bych se poradila s dětským lékařem, určitě s tím má zkušenosti (v dnešní době) a jeho rada by také měla být návštěva psychologa. Protože pokud je odpor k masu zakódován, pomůže jen psychoterapie.

Záleží také na tom, proč po sázce zůstala vegetariánkou. Třeba zjistila, že je jí lehčeji, resp. když snědla naposledy maso, mohlo jí být těžko, což se nyní neobjevuje.

Rozhodně bych vegetariánství nezakazovala, ale zjistila bych, co nejvíce informací a snažila se jí kontrolovat, jestli je vegetariánský jídelníček pestrý tak, jak má být. Domluva s lékařem by měla hodně pomoci a nemusíte tam chodit s ní, stačí, abyste se k lékaři na poradu dostavili bez vegetariánky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.01.14 22:25
avatar
Z pohledu vegetarianky- nenutte ji do masa.kdyz nechce. Je potreba mit vyvazeny jidelnicek.napr.hodne lustenin...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.14 09:11
avatar

dobrý den, také bych ji nenutila, ale pokusila bych se vařit pro celou rodinu víc luštěnin apod. náhradních zdrojů bílkovin (chce si to nastudovat) - možná to i ostatním jen prospěje... a maso spíš bílé a lehká úprava, třeba jí to časem zláká...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: loretta*
Datum: 12.01.14 10:26

Víte, já si myslím, že kdyby jí to maso chybělo, resp. tělu chybělo, tak si o něj řekne sama. Chuť je horší než hlad Já třeba taky nejím maso, nechutná mi. Vepřové vůbec, občas kuřecí, králik (ale to fakt jen cca 1x do měsíce), z hovězího snad jen vývar. Moje babička nesnáší mlíko, jogurt apod. Ani jako malá holka to neměla ráda. Dneska má 81 a nemyslím, že by jí nějak chybělo. A jste si si jistá, že to je z hecu nebo sázky? Třeba to tak začalo, ale ted jí to vyhovuje. Maso tělo docela dlouho tráví, tak třeba se cítí lépe. Každý nejsme stejní. Ale pokud si přesto myslíte, že by měla maso jíst, že jí nějak chybí (ač si myslím, že to tak asi být nemusí), tak se dohodněte, že by mohla občas sníst třeba ten vývar, pomazánku z rybek nebo aspon trochu masa tak cca 1x za 14 dní. Ale pokud uvidíte, že jí to fakt nechutná (mi se třeba zdá, že mi to v té puse roste), tak jí to nenuťte.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 12.01.14 10:47

Ono by to chtělo zjistit proč maso nejí. Třeba proto že ve velkochovech jsou podmínky jaké jsou. Co zkusit maso domácí? To už dnes není problém. My se taky snažíme kupovat maso jen u sedláka. Mám známou bývalou vegetariánku, nejedla maso přes 10 let. Pak se ztratili někde v Pákistánu či kde, a aby neumřeli hlady maso jíst musela. Od té doby maso jí, ale musí vědět jak třeba to prasátko žije. Pak si koupí půlku, hodí to mrazáku a je to. Ryby má od mého známého rybáře. A v poho. A hlavně maso by se asi nemělo jíst v takové míře jako dnes. Zeptejte se Vaší babičky kdy se za jejího dětství jedlo maso. V neděli. Protože žereme každý den kilo vepřového máme nejvíc rakoviny tlustého střeva a konečníku na světě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: germy
Datum: 19.10.15 18:51

Nejím maso od dvanácti let. Nyní je mi 22. Maso jsem přestala jíst kvůli zvířatům. Postupně jsem se dopracovala k veganství. Začala jsem se zajímat také o svoji životosprávu a zdraví. Nyní úspěšně studuji medicínu a nepamatuji si, kdy jsem naposledy byla nemocná. Nenuťte ji k ničemu, co sama nechce. Začněte se trochu zajímat o zdravou výživu o potřebné složky potravy pro tělo. Klidně si zjistěte, pro uklidnění, co tvrdí třeba WHO (World Health Organization) - že vegetariánství i veganství je zdravotně nezávadné v jakémkoli věku. Nebuďte zabedněný a zkuste se v tomto odvětví trochu vzdělat. Přeji hezký den. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stir
Datum: 20.10.15 16:06

Dobrý den.

Maso nejíte proto, že je ze živého tvora? Protože neživé jsou kameny, písek, ...

Vnoučata mi řekly, že to jim nedošlo. A bylo po vegetariánství. Děkuji.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zzzlatokopka*
Datum: 19.10.15 19:16

Nenutit, nenutit, nenutit!

Zhnusíte jí to a nebude ho už jíst vůbec. Nemocný z toho nikdo není

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.