Kolik dní potřeba pro doručení dopisu

Od: Datum: 10.12.13 19:24 odpovědí: 6 změna: 11.12.13 15:42

Dobrý den,

chci, aby kamarádce dopis ode mě jí přišel příští týden v pátek nebo o víkendu. Podle čeho se určuje, za jak dlouho to česká pošta tomu druhému pošle? Bydlí ode mě 500 metrů, schránka, kde to hodím, je od její poštovní schránky (jejího domu) tři kilometry. Platí vztah - čím menší vzdálenost mezi dvěma lidmi, tím dříve se to pošle, nebo má česká pošta specifický čas, za jak dlouho se to k tomu druhému dostane? Pokud ano, koli to je tedy dní? Děkuju.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: monty*
Datum: 10.12.13 19:30

Nevím přesně o co jde, ale není lepší to do té schránky hodit osobně? A většinou pošta doručí zásilku do bližšího místa dříve než do vzdálenějšího ale pravděpodobně to bude nejdříve druhý den. Jak to je s víkendy netuší, ale tip bych si, žě když to tam hodíte v pátek, tak kamarádce to doručí až v pondělí.

Pokud se pletu, ať mě někdo opraví :)

Ohodnoceno: 0x

Od: krychlicka
Datum: 10.12.13 19:36

Oni mají takovou schránku na klíček, do kterého se dostane jen pověřená osoba - tedy buď ona (její rodina) nebo pošťák, pošťačka.

Datum: 10.12.13 19:35

o víkendu ji to nedojde. Takže ho podejte ve čtvrtek večer, nebo ho hodte do schránky před zavíračkou posty, ale MUSI ji jěště vybrat. nejlepší je to podat na poště ve ctvrtek večer. pojede to na třídírnu ještě v noci a ráno by to mohlo být v roznášce. Jinak zákonná lhuta je ruzná, ale praxe je do druhého dne. Pokud nejde o dopis na podpis, a nepotřebujete aby to mělo razítko, a znáte poštačku, dejte ji cokoládu v hodnote znamky, at to tam az bude na rajonu vhodí :)

doplněno 10.12.13 19:38:

Oni mají takovou schránku na klíček, do kterého se dostane jen pověřená osoba - tedy buď ona (její rodina) nebo pošťák, pošťačka.

popros poštackunebo počkej až někdo bude schránky vybírat a požadej o vhození, pokud je to centrál

Ohodnoceno: 2x

Od: krychlicka
Datum: 10.12.13 19:45

Chodím ze školy asi kolem třetí hodiny, ještě jsem jakživ neviděla někoho házet poštu dovnitř - to bývávalo na základce, že jsem potkávala poštačku, na kterou jsem volala, jestli nemá něco pro naše příjmení. Spíš udělám to, co jste psal poprvé - hodím to do schránky ve čtvrtek večer, snad se to doručí fajn, nechci, aby to dostala až po svátcích, po Vánocích.

Děkuju.

Od: kami95
Datum: 11.12.13 14:22

Tak to tam hoď raději dřív..snad aby to došlo radši dřív než později ne?

Datum: 11.12.13 15:42

pokud se vhází dopis (pošta) do schránky, záleží na tom, kdy Česká pošta schránku vybírá, je, nebo mělo by to na ní být napsané. Většinou platí, že jeden den ČP dopis převezme, druhý den doručí adresátovi.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.