Vztahový čtverec

Od: Datum: 07.12.13 17:17 odpovědí: 4 změna: 09.12.13 17:34

Ahojte ... dostal jsem se do situace s kterou si nevím rady ...

začal jsem chodit s jednou holkou a všechno bylo super jenomže byla brzy po rozchodu a tak jsme se po hádce ( kterou jsme z části zavinili oba ale mohla za to její neschonost se rozhodnout ) dohodli že si budeme dál psát a budeme v kontaktu ale nebudeme se scházet dokud si to v hlavě neporovná jestli chce mě nebo bývalého ( tohle bylo jediné řešení které šlo "vyjednat" )

no jenomže je to ještě 1 která je spíš kamarádka i proto že je jí 13 a ta si našla tedka nějakýho kluka a i když jí rodiče bojkotují tak ho chce ...jenomže on jí moc vážně nebere ale to si nejsem jistý

a tedka jádro problému... moje "holka" je moc fajn a miluju ji ale je trochu blázen a po tom co si prožila může být nestálá ale s tou kamarádkou si zase rozumím, je hezká milá věří mi atd. a jako holka by byla rozhodně lepší jenže chce někoho jinýho zatím

a já ted nevím co dělat ... s mou holkou je to nejisté a kamarádka by ještě 2 roky potřebovala než s ní budu chodit ( nejde mi o sex ale spíš o to aby trochu vyzrála )

napadjí mě věci jako sabotovat mé kamarádce vztah a udržovat svůj a za nějaký ten čas si vybrat jenomže to může být vše jinak ... mám v tom hrozný chaos a potřeboval bych aby mi někdo řekl že to a to je blbost to nedělej ... díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.12.13 22:49
avatar

Milý Marku, to vše patří k Tvému věku, k hledání vlastní identity a vlastního názoru na svět, na mezilidské vztahy a chceš-li tak i lásky.

Sám se zmiňuješ o chaosu, z něj se nedostaneš jinak, než vlastním rozumovým a citovým dozráváním. Nechej věci tak jak jsou - to zrání pokračuje u všech a třeba se za čas budeš sám divit, jaké jsi měl nyní starosti. Je-li ta první, starší slečna co k čemu a všechno si v hlavě přebere, možná Ti to dá najevo. Když nikoli, na pilu netlač.

Prožíval jsem od jistého věku také různé myšlenky na lásku, někdy byla i nějaká kratičká schůzka do ztracena. Vážné starosti s vážnými známostmi přicházejí opravdu až když je na ně čas - a i tehdy si je každý musí vyřešit a rozhodnout už sám. Je to jeho život, jeho štěstí nebo i neštěstí, nikdo to z něj nesejme. Když si mladý člověk nedopřeje ten čas na vlastní zrání a všechno chce hned, pak mu to někde může chybět a možná také někoho učiní zbytečně nešťastným (na krátko či na dlouho).

Tak všechno dobré

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.12.13 16:30
avatar

Než cokoliv uděláš, zapřemýšlej, jak by bylo tobě, kdyby ti někdo udělal totéž, na co se chystáš. Co nechceš sám, nedělej druhému/druhé.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.13 02:55
avatar

Chceš-li být za "hajzlíka", kterého nebudou brát vážně ani holky ani kamarádi, chutě do toho! Copaj tobě nic neříkají poctivost, hrdost a/nebo čest?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.13 17:34

Znám citát, který na tento případ sedne jako p*del na hrnec

"Never allow someone to be your priority while allowing yourself to be their option.”

doplněno 09.12.13 17:35:

zapomněl jsem dodat, že autorem je Mark Twain

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.