Pěstovat vztah bez budoucnosti?

Od: Datum: 05.12.13 16:18 odpovědí: 10 změna: 05.12.13 22:04

Má vůbec nějakej smysl pěstovat vztah dál, když vím že v budoucnosti příjde zádrhel, který bude znamenat rozchod? Z mého pohledu bych to přirovnala např k tomu, že sem stoprocentě přesvědčená ,že chci děti, zatímco partner je neplodný. Jedná ovšem "jen" o to, že přítel chce po studiích nadobro opustit ČR . Já ne. Ale přece mu nechci bránit, a určitě s ním nikam nepojedu. Kdykoliv to s ním řeším, říká jen, to je zadlouho teď to neřešme. Tak co s tím?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: foo*
Datum: 05.12.13 16:26

Stalo se mi něco podobného. Přítelkyně chtěla po škole odjet z ČR ale já ne, i tak jsem s ní zůstal a k rozchodu nakonec pak stejně došlo.. jen z úplně jiného důvodu. Je jen na Váš zdali s ním chcete stále být, ale pokud jste si 100% jistá že to dál nemá cenu, pak nemá cenu to zbytečně natahovat.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 05.12.13 16:45
avatar

Vidím to podobně jako foo. Pokud chce přítel po studiích odejít, co s takovým vztahem? Raději se porozhlédněte po nějakém perspektivnějším příteli, který vás bude mít rád tak, že by vás neopustil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.12.13 16:47
avatar

Pokud již nyní víte, že přítel má jiné plány a priority než Vy, pak záleží na tom, co chcete Vy. Vztah, který má budoucnost a tím pádem tento ukončit, nebo vztah, ve kterém víte, že je Vám hezky nyní, užít si to pěkné a budoucnost prostě neřešit dopředu...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 05.12.13 17:08

Po rozumné dohodě bych vztah ukončila, proč pěstovat něco- co nemá budoucnost a víte to oba.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.12.13 17:10
avatar

Pokud takhle mluví, tak buď vás zatím chce jen využívat, nebo si myslí že vy nebo on časem ze svého stanoviska ustoupíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: madla*
Datum: 05.12.13 17:29

Jestli máte partera ráda a je vám s ním dobře, užívejte si s ním každý den, řešte to až to nastane. Ono se může stát, že si to rozmyslí, nebo ho to přestane samo bavit, nikdy nevíte co se stane za rok za dva.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.12.13 17:58
avatar

Ahoj-

- proč se ptáš, když si současně - a správně.! odpovídáš.? žádná odpověď, ani žádná rada Ti Tvého přítele nenahradí - a s jeho postojem se musíš smířit - leda bys s ním chtěla jeho život sdílet. Ale - nebude to žádná "sranda" - to mi věř.

- V této souvislosti mne nějak napadá píseň Karla Gotta (omlouvám se, jsem už starší ročník) - "kdyby sis oči vyplakala - a jako moře byl Tvůj žal - nikomu tím nepomůžeš, život půjde dál... atd,,"

- Omlouvám se za tykání a zdravím. Marcela.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 05.12.13 18:10
avatar

Nac stahovat kalhoty, kdyz brod je jeste daleko.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kami95
Datum: 05.12.13 18:32

Třeba nikam nakonec neodjede..a pokud ano, zeptala bych se ho, když ti říká že tě miluje, proč tě tu chce nechat? A stejnou otázku si polož ty..myslíš, že je to partner se kterým by jsi chtěla být po zbytek života když nejsi ochotna se kvuli němu stěhovat?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.12.13 22:04
avatar

položte si otázku co vám tento vztah dává a co bere. Nakonec rozhodnutí je stejně na vás. :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.