Jak naučit dítě smrkání a vyplivování pasty

Od: Datum: 27.11.13 06:34 odpovědí: 5 změna: 04.12.13 14:51
avatar

Jak mám naučit dítě smrkat a vyplivovat zubní pastu? Už má 5let a pořád používáme nosní odsávačku a zuby čistíme jen mokrým kartáčkem, bez pasty - nechci aby to polykal, protože zase z toho zvrací.

Dík za tipy.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.11.13 08:08
avatar

smrkejte i jen preventivně, i když nemá rýmu, aby se to naučil. My to řešili: foukni nosem, šlo to dobře. Ze začátku účinnost nic moc, ale časem to bylo lepší. Odsávačka je super věc, ale myslím, že samotné dítě to raději udělá samo, když ví, že to fouknutí je alternativa.

Plivání jde i nejde (4 roky) při čištění spodního patra to polkne (asi mu to přijde dlouhé) a po vyčištění horního už to plivne a má radost, že může plivat *smich* To plivání taky můžete trénovat jen s vodou... ve vaně se to učí dobře, když na sebe vzájemně "plivete" vodu z vany je to legrace :-D

doplněno 27.11.13 08:10:

kdy to polyká při čištění zubů? Když má v puse kartáček? Nebo si vynutí jeho vyndání, aby mohl polknout? Pak bych zkrátil dobu, aby si mohl odplivnout dřív než to pak na poslední chvíli spolkne, protože ho tlačí čas.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.11.13 10:08
Pod toto se "podepisuji" . Vše trénovat formou hry předem. Odfukování papírku nosem ap. Pětileté dítě to rychle pochopí. Jen připomínám, že je nutné, vždy jednu nosní dírku držet a foukat druhou... ;)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.13 14:54
avatar

Vnučka bude mít 4 roky v dubnu, teprve letos v létě se naučila vyplivovat vodu-trénovala to při hře s dědou na dvoře a smrkat se ji podařilo až nedávno, vždy když jsem chtěla aby se vysmrkala, začala ječet, že má doma odsávačku a umí to sama. Pomohlo až to, že se ji řeklo, že brzy příjde čert a zeptá se, zda umí smrkat. Od sousedů dvouletá holčička krásně smrká, ptala jsem se jak ji to učili a bylo mi řečeno, že nijak, bojí se strašně vysavače a jak viděla odsávačku tak chtěla kapesník. Čistit zuby bez pasty není vůbec na škodu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.13 00:51
avatar

Rozhodně nenechejte dítě polykat zubní pastu s fluorem. Nadměrný příjem fluoridů může u dítěte způsobit až mentální retardaci.

http://www.vlastnihlavou.cz/v…jmu-fluoridu-na-lidsky-mozek/

Při čištění zubů si může trochu předklonit hlavu, potom nebude tolik pastu polykat.

Nosní odsávačka? Tak to za nás nebylo, tak jsme se museli naučit smrkat docela brzo. Co takhle mu prostě odsávačku nedát? Potom se bude muset naučit smrkat jako každý. Jak se říká - nouze naučila Dalibora housti :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.12.13 14:51

Při učení, jak dělají zvířátka, jsme u králíků foukali nosem, jakoby smrkal. Bral to jako zábavu, ale pak při rýmě se nám to hodilo. Nikdy jsem odsávačku nepotřebovala, přiložila jsem k nosu kapesník a zeptala se, jak dělá králík.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.