Jaký kroužek po školce pro 3-letou holčičku

Od: Datum: 18.11.13 14:48 odpovědí: 20 změna: 19.11.13 14:00
avatar

Milí rádcové, máme s manželem rozepři v nahlížení poškolkové aktivity naší dcery. Já říkám, že když je dcera ve školce do 15 hodin, tak stačí jeden kroužek týdně - chodí na takové cvičení - gymnastiku, ale né závodní. Jen tam prostě dělají kotrmelce a různé cviky.

Manžel chce, aby dcera chodila ještě na něco dalšího, prý aby byla v zápřahu. To se mi moc nezdá. Myslím, že je ve školce celý den a ráda si pak odpoledne odpočine.

Až jí bude tak 5, chci jí dát, ještě na klavír.

Myslíte, že by bylo vhodné jí ještě na něco dalšího teď přihlásit?

Jaký kroužek myslíte, že má pro 3-leté dítě smysl?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.11.13 14:59
avatar
Pokud vubec ve trech letech krouzek.tak jen jeden-muj nazor
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 18.11.13 15:11
avatar

Takže jedna-nula pro mě :). Myslím si to samé.

Od: ivik®
Datum: 18.11.13 15:12
avatar

Dobrý den, pokud se můžu Vaší dcery zastat,na 3leté dítě je pobyt ve školce do 15 hodin denně už i tak takový zápřah, že bych s tím počkala až bude starší.Dcera pracuje jako učitelka v MŠ a co mi říkala, tak je to na děti zátěž, když mají být celý den ve školce.Jsou tam i tací rodiče/matky/ , které jsou na MD a přesto dítě šoupnou do školky na celý den,třeba až do 16.30 h.Pak je otázka, proč si ty děti vůbec pořizují...Raději bych dcerku po školce vzala na procházku,povídala si s ní a užívala si toho jejího dětství,zkrátka byla s ní co nejvíce...U 3letého dítěte stejně ještě nevíte, co ho bude bavit.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pb®
Datum: 18.11.13 20:29

Nejsem proto, aby malé dítě bylo zavalené kroužky, ale nějak nemohu souhlasit s tím, že pobyt ve školce je zápřah. Možná jak pro jaké dítě a v jaké školce. Syn 2,5let začal chodit do firemního dětského kroužku, kde je 4x týdně přibližně 6,5 hodiny, ve středu jsme doma, abychom si pěkně rozpůlili týden. A že by z toho byl vyčerpaný? Ani náhodou. Ráno ho budím nejdříve v 7:30, v 9:00 jsme ve školce, kde dostane svačinu, pak jdou ven, oběd a spát. Vyzvedávám ho mezi 15-15:30 a kolikrát mi paní učitelky říkají, že ještě chtěl spát, tak ho klidně nechají. Takže ve školce tráví maximálně 4hodiny bdělého stavu. Ano státní a firemní školky se nedají v péči o děti srovnávat, nicméně i ve státní školce se po obědě spí a pokud tam není dítě už od rána, nestráví ve školce zas až tolik času.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 19.11.13 07:46
avatar

Pro pb od ivik: Právě to jsem měla na mysli, když tam je dítě třeba od půl sedmé do 15-16 h odpoledne, tak to zápřah je.Každý nemá to řtěstí vstávat ráno v 9 a pak mít dítě na 4 h ve školce.je spúousta matek, které jsou sami a nemají jinou možnost...Nevím, jakou práci máte , ale kdo si může půlit týden a být ve středu doma...Asi máte jiné životní podmínky než běžná většina žen a a otců...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 19.11.13 13:50

Jsem ještě na rodičáku a nastoupila jsem do práce o půl roku dříve na částečný úvazek, jako náhrada za dlouhodobě nemocnou kolegyni, bylo to velice narychlo. A právě díky tomu, že ještě pobírám rodičák, si mohu dovolit být na zkrácený úvazek. Je to příjemné pro mě i pro dítě. Protože nastoupit na plný úvazek ze dne na den po několika letech válení se doma, to by byl šok. Takhle si pomalu zvykáme zase na nějaký pracovní režim. A pro šéfa bylo také nesmírně příjemné, že jsem se vrátila, protože než by někoho sehnal, už by nebyl, kdo by toho nového člověka zaučil.

Právě že jsem si vědoma toho, že spousta lidí zkrátka musí pracovat na plný úvazek, proto mi přijde poněkud úsměvné, když říkáte, že děti jsou unavené z toho, že jsou ve školce do 15:00. I od těch půl sedmé je to nějakých 8,5hod a to je snad jen pro někoho, kdo má školku i práci u baráku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.13 14:00
avatar

To je pěkné, ale mám ve skolce i děti, co přichází mezi prvními o půl sedmé a odchází mezi posledními. Není to jen fyzická zátěž, i když vstávání o šesté ráno u čtyřletých dětí není nejlepší, ale i psychická - proč mám být ve školce sám první, proč jsem sám poslední, když šli všichni domů?

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 18.11.13 15:31
avatar

Moje vnučka bude mít příští rok v dubnu 4 roky a ani v MŠ ji nechtějí do všemožných kroužků (tanečky, angličtina, keramika, divadýlko...) vše je až pro předškolní děti. Chodí 1x týdně plavat a 1x týdně do Sokola- tříleté děti to mají spíš jako hru. Nemyslím si, že klavír od pěti let je vhodný, snad jen pokud je to dítě mimořádně nadané a i toto by mělo mít bezstarostné dětství. Manžel si léčí nějaký svůj komplex? Budu drzá, manžel je profesionální sportovec a pokud dítě nebude lepší než on tak je to špatně? Tříleté dítě je malé dítě, nechtějte po něm zázraky a neunavte ho hned na začátku. Blíží se zima co tak místo kroužků a povinností koupit brusle a lyže a učit dítě (při troše sněhu jde lyžovat někde za domem) tři roky je na učení tohoto tak akorát ale nečekejte, že z něj nutně musí být šampion. První bruslení vnučky trvalo 10 min a jak říkal děda déle obouvali brusle. Nechtěla jsem být zlá ale nemám ráda rodiče kteří by své dítě hned po narození strčili do nějakého kroužku aby od něj byl pokoj a ještě očekávají, že to bude příští mistr světa.

doplněno 18.11.13 16:16:

Přiznávám, že jsem se trochu bála, že tu ze svým názorem narazím, jsem ráda, že nejsem jediná, kdo si myslí,že na kroužky je čas.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.11.13 17:00
avatar

S tím klavírem od 5-ti let to berte prosím s rezervou. Mluvila jsem s ředitelem Hudební školy a ten říkal, že tam děti chodí od 5-ti let, že ten první rok si udělají takové "kolečko" po všech učebnách - zpěv, kytara, klavír, trumpeta :) atd. a hezky se tak se vším seznámí. Když to k tomu nebude, tak jí nutit nebudu. Určitě si ale dohlídnu na styl a obsah výuky. Mě osobně ve 12-ti letech odradily nudné a příliš složité etudy od hraní na klavír. Mamku jsem uprosila, abych mohla skončit. Nyní vím, že stačilo to jen se mnou rozebrat, co mi vadí a určitě by se to vyřešilo.

Vůbec drzá nejste - nejste daleko od pravdy. Manžel sice sportovec není, ale má neteř, která je pohybově velmi nadaná (narozdíl od naší dcery - ta se pohybuje jen pro radost), a ta neteř cvičí balet na závodní úrovni. Tak by chěl, aby naše dcera také závodila a hlavně aby nosila ty závodní oblečky :). Uznávám, že je to hezké a roztomilé, ale je to vykoupené ztrátou dětství. Navíc, jak jsem řekla, naše dcera je spíše v horším pohybovém průměru -s porovnáním s ostatními dětmi. Tento fakt ale manžel nebere. Říká, že o to musí cvičit víc. Pěkná blbost.

Docela mě těší, že všichni rádcové mají stejný náhled na věc jako já. Už si tak moc "nenornální" nepřipadám :).

Od: ivik®
Datum: 19.11.13 07:50
avatar

Pro lidus od ivik: Plně s Vámi souhlasím.Dospělí lidé mají v práci celodenní zápřah, natož pak dítě, které má v zařízení být i 8-9 h denně.A že rodiče chtějí po dětech někdy víc, než sami dokázali, to je pravda.Moje nadřízená v práci toto praktikovala na své dceři a dohnala ji až k pokusu o sebevraždu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.13 15:43
avatar

Žádný! Uvažovala bych jedině o plavání - holčička by se otužila a plavání se jí neztratí.

Zájmové kroužky až později, podle toho, co ji bude zajímat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.13 16:53
avatar

Na plavání chodila, byla tam 5x a z toho 3x onemocněla :(. Takže jsem jí odtud odhlásila. Tak spíž zase na jaře.

Datum: 18.11.13 15:46
avatar

Pro dítě ve 3 letech je nejlepší z kroužků pevný rodinný kruh. Myslím tím funkční a láskyplnou rodinu. Tam odkouká a naučí se od všeho trochu, ale toho nejdůležitějšího.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 18.11.13 16:28
avatar

Zlatá slova. To bohužel u nás nefunguje. Já řeknu hot a manžel schálně čehý. Vztah není ideální a nejsem schopna se s manželem vůbec skoro na ničem shodnout. To už asi nezměním - vybrala jsem si ho a teď to mám. Malou ale před nějakýma dalšíma aktivitama uchráním.

Datum: 18.11.13 16:00

Ve školce se jí dostane všeho - kreativnáho vyžití, pohybu, nějakého zpěvu, ...

Rozhodně žádnou angličtinu - je to moderní, ale podle mě k ničemu, ať se pořádně naučí vyslovovat česky (nejhorší je kombinace dítě s logopedickou vadou, která se v tomhle věku dá lehce řešit, které neumí pořádně vyslovovat česky je posláno rodiči na angličtinu)

Plavání ve školce taky bývá, ale až pro starší děti.

Rozhodně "ať má zápřah" je nesmysl. Takhle bude pořád nemocná a unavená. Navíc - jak dlouho tříleté dítě udrží pozornost i nějaký výtvarný kroužek by byl moc. Pokud chodí do školky tak konkakt s dětmi má.

Cvičení není špatné a podle mě stačí. Ať si taky užije doma hraček a rodiče ji někdy vidí.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 18.11.13 17:08
avatar

S tou Angličtinou s Vámi souhlasím. Aby se celou hodinu učila, že slon se řekne Elephant a v další hodině zase další slovíčko, tak to je k ničemu. Je to spíš takový společenský kroužek. Angličtinu jí pak nechám učit se klasicky ve škole a až bude mít po škole, tak pojede šupem aspoň na rok do ciziny. Já byla na rok jako au-pair v Anglii a krásně jsem se tam naučila.

Se zbytkem s Vámi souhlasím.

Datum: 18.11.13 16:11
avatar

Dítě v trvalém zápřahu, to není fajn. Dítě by mělo mít i i pár naprosto volných chvil jen pro sebe. Dělat si to, co se mu zlíbí. Organizování má přes den dost. ;) V některých Školičkách, Klubíčkách, Rodinkách, mí vají program na cvičení dítěte s rodičem. To je bezvadné a úžasné. Mívají metodicky zpracovanou celou dobu cvičení a děti si užívají s maminkami společnou činnost přítomnost a blízkost. Moc se mi to líbí.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 18.11.13 16:15

Zapřáhnout manžela, vždyť tří leté dítě je křehké a měli by jste se s ní radovat doma.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.11.13 17:21
avatar

Zdravím, souhlasím s těmi, kteří říkají "je na to brzy". Mám ve školce jednu holčičku, teď někdy měla 4 roky, a je ve školce od rána a odchází zpravidla poslední, bývá ve školce ke konci i půlhodinu sama, jako dnes. Když jsem před maminkou nadhodila, že už jsme spolu poslední, tak mi odsekla, že je přece škola do půl 4. To sice ano, ale těžko vysvětlíte takovému prckovi, proč je tam půlhodiny sám a ostatní šli dávno domů. Takže je ve školce prakticky celý den. A ještě kdyby měla chodit do kroužku, tak jí asi "hrábne".

Nechce manžel zavést kroužek proto, aby byl od dcery pokoj? To je teď bohužel moderní, nemyslím to smaozřejmě proti Vám. Dítě se "odloží" do kroužků, aby byl doma klid. "Zápřah" tříleté dítě rozhodně nepotřebuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.13 17:24
avatar

Taky myslím ,že toho má ve školce až až.

Manžel od dcery nechce mít pokoj určitě - spíš by nejraději "odložil" do nějakého kroužku mě :) :(.

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.