Menstruační kalíšek Luno nebo Lunette?

Od: Datum: 08.11.13 16:48 odpovědí: 4 změna: 21.11.13 10:50

Ahoj, je mi 15 a chci si koupit menstruační kalíšek, protože vložky a nyní i tampony jsou podle mě neekologické a cenově náročné a bla bla bla ... je toho moc ;). Jsem ještě panna, myslíte si, že je pro mě vhodnější Luno nebo ten Lunette nebo snad jiný? Tampony používám normálně, někdy jdou zavést upé šíleně snad, někdy trochu hůř, ale jinak v pho, takže myslím, že ten kalíšek do sebe dám ;) Všechno jsem si k tomu hledala ale i tak potřebuji radu ušitou na míru ;)) Doma ani ve škole nemám u záchodu umyvadlo a tak ho nemůžu vyplachovat, jedině večer ve sprše. 1 . Mám to umývat v tý spše (jen jednou denně) bio intimním mýdlem? četla jsem o tom, ale tam psali o nějakém spešl gelu za dvě stovky a nebo nějakým jemným mýdlu, tak myslím, že by to šlo i tím intim. .

2. Další otázka, jestli stačí, že ten kalíšek nebudu na záchodě vyplachovat vodou, ale jen vlhčenými ubrousky? (Např. také v té škole). 3. Když jdu třeba ze záchoda do sprchy a kalíšek mám vlastně už ze sebe vyndaný (wc a koupelnu máme odděleně, přes kuchyň), mám si ho otřít tím ubrouskem a dát normálně do ruky nebo kapsy a pak v koupelně umejt? a 4. můžu ho položit na pračku? nebo do vany nebo kam oddložit? a 5.Můžu si ho zavést ve vaně? není to divné?

A hlavně - jak to vyvařovat? Bydlím s bráchou a mamkou, takže vyvařovat na sporáku? *smich* to asi ne ... (Mikrovlnku nemáme) 6. Co třeba ohřát v konvici vodu na to, aby vřela a pak to nalít do hrnku a do toho kalíšek a nechat to tam 5 minut? Jak to mám pak vyndat? Mám tu vodu vylít a vzít ten kalíšek rukama? Nebo co mám dělat?.

Poslední otázka - Používáte kalíšek na noc? Nebo ne? Děkuji holky moc za pomoc *pusa*

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: kami95
Datum: 08.11.13 17:11

Četla jsem, že si ženský stěžovaly, že dokud se to nenaučíš správě zavádět, tak ti to protíká okolo těma mezerama, jak se to dobře nepřisaje, a nedovedu si předtsavit jak to jako panna zavedeš..já teda panna nejsem ale i tak bych se toho bála, a toho vytahování ještě víc, když je to tam nějak přisáté..nevím no..

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.11.13 18:01

No, neznám nikoho, kdo by si to pochvaloval. Někoho to tlačí (ai špatné zavedení)

ad otázka dvě: Vlhčené ubrousky jsou neekologické! Takže ty rozhodně nepoužívat.

ad otázka tři: Utírat ho vlhčeným ubrouzkem je neekologické, takže jen umýt vodou.

ad otázka čtyři: Polož si ho kam chceš.

ad otázka pět: Můžeš a divné to není.

ad otázka šest: v mikrovlnce bych to fakt nedělala. V rychlovarce nedosáhneš 100°C, tedy dosáhneš, ale jn ekdyž to "cvakne" pak už to hned klesá.

Od: terte
Datum: 08.11.13 18:47

Děkuji za rady ;).

Od: betyna*
Datum: 21.11.13 10:50

Já myslím, že ty svoje dotazy moc hrotíte, i když chápu, že máte obavy. Jde o to, že kalíšek můžete mi zavedený až 12 hod. Tzn. ráno před odchodem z domova zavedu, večer ve sprše vyndám. Pochopitelně záleží i na síle krvácení. Na vytření kalíšku stačí i toaletní papír. Já to tak dělám. S vyvařováním mám také problém. Vyvařovala jsem silikonové dudlíky a vím, jak po čase vypadají. Takže pro mne uváděná životnost kalíšku není argument. Vybrala jsem si raději Softcup. 1 kalíšek = 1 menstruace. A v pohodě. Ale každá jsme jiná, univerzální řešení neexistuje.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.