Nepotřebuji nej kamarádku- jsem divná?

Od: Datum: 31.10.13 17:27 odpovědí: 7 změna: 31.10.13 19:04

Co jsem cca 17 let vdaná, úplně mi stačí děti, manžel(ten je můj nej přítel) a běžní přátelé, příbuzní. Za svobodna jsem věčně měla nějakou stálou "nejlepší" kamarádku. Jedna z nich se nyní mi snaží vmanipulovat zpět náš vztah, je svobodná a nudí se. Jenže já na ni už nemám čas a ani chuť. Jak to máte vy? Mám se cítit vinna, že mi stačí už jen manžel a nepotřebuji vedle něj ještě jeden "supervztah".


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: tominek*
Datum: 31.10.13 17:35

Ahoj můj názor je že někdy je dobré za někým zajít na kafe a popovídat si každému vyzhovuje něco jiného

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.10.13 17:41
avatar

Nejsi divná, jsi šťastná. Nej... kamarádky mají jednu hodně špatnou vlastnost. Snaží se šířit a vnucovat jenom ten svůj správný názor, svůj pohled na všechno. Strkají nos do soukromí druhého a často se jim povede toto soukromí rozvrátit.Nevím, jestli je za tím jejich určitá osamělost nebo závist, že druhému to funguje. Nepouštěj do vašeho vztahu nikoho dalšího.

Ohodnoceno: 6x
 
Datum: 31.10.13 17:42
avatar

Lidi jako Vy mě rozčilují, napíšou zajimavou otazku, která mě donutí vstát z vedlejšího pokoje a dojít k PC, abych Vám odpověděl :))

Ale teď Vážně. NEJSTE divná. Vlastně JSTE divná. Ale podle mně NE. Jde totiž o to jak se na situaci díváte VY a ne jak se na to dívá okolní sociokulturní prostředí. Víte, když vy jste v partnerství šťastná a spokojená, jste prostě divná. Já to mám doma uplně stejné. Jsem s ženou už 24 let, z toho 18 v manželství. Plná důvěra, nikdy si nelžeme a nelhali, kamarádi na celý život. A když se Vám k tomu povedou i děti, se kterými máte dobrý vztah a NIKDY Vam nelžou, protože by se styděli sami před sebou, tak si řekněte sama. Jste divná? Mě je ukradené, že ostatní říkají, že tomu nevěří a že jsme divní. Ale oni jen závidí. A teď ke kamarádce. Myslíte, že ta kamaradka je super kamaradka, které můžete 100% věřit a svěřit ji všechna tajemství? No nevím. To je raději svěřím své ženě. Opravdu do harmonického vztahu se nepotřebuje namontovat SUPER kamarádka. Ale teď je na pováženou, proč nemít jen obyčejnou kamarádku? Jen tak, na pokec, na odreagování? Samozřejmě to musí být oboustranné. Pouze pokud chcete a máte čas i Vy i Ona. Jinak to není kamarádství ale otrava.

Z mé strany tedy DIVNA rozhodně nejste. Bohužel pro 95% obyvatelstva divní budeme. Ale já to přežiju. A co Vy?

doplněno 31.10.13 17:43:

ladinpraha® *palec* *palec* *palec*

doplněno 31.10.13 18:06:

wamp® *palec* *palec* *palec* Přesně jak píšete

Ohodnoceno: 3x
 
Od: wamp®
Datum: 31.10.13 18:04
avatar

Fidonet:*palec*Lépe bych to neřekla,jsem na tom v podstatě stejněKamarádky,které se tváří jako kamarádky ,nejsou kamarádky.Ony pouze závidí,když je člověk šťastný a spokojený ve svém zázemí a vehementně se snaží každý dobrý vztah zničit:(Smutné,leč pravdivé!Dejte si pozor na ty rádoby kamarádky,také by se mohlo stát,že Váš manžel nebude už Váš,nýbrž její*cert*

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 31.10.13 18:22
avatar

Mám dvě kamarádky od MŠ, stýkáme se celé rodiny, i naši manželé a děti jsou kamarádi i když už rozhodně ne ti nejlepší. O kamarádku co jsem ji neviděla několik let nestojím. Divná podle mě nejste i já si s mužem dobře popovídám a některé věci neříkám ani těm nej kamarádkám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.13 18:34
avatar

Ono záleží také na tom, co si kdo pod pojmem "nej kamarádka" představuje. Určitě to není žena, o které píšete, že se Vám snaží cokoli vmanipulovat, či-li vnutit. Nej kamarádka by to byla, kdyby tady pro Vás byla vždy, když jí budete Vy sama potřebovat a když Vy sama budete o její přítomnost stát. Bez toho, aby se ona vnucovala Vám a vtírala se Vám do soukromí a do rodiny, když o to nestojíte. I kamarádství musí být chtěné z obou stran...Pokud jste takto naprosto spokojená a v životě Vám jiný člověk nechybí, nevidím důvod, proč si do svého života zatahovat kohokoliv jiného. Záleží jen na každém z nás koho si do svého života pustíme, ale vždy by to měl být člověk ke kterému máme úctu, důvěru, cítíme se v jeho přítomnosti dobře a jsme si jisti tím, že naši důvěru nezneužije a nezklame nás při první možné příležitosti...Takové lidi opravdu nebrat...Přeji Vám, ať Vám Vaše spokojenost vydrží hodně dlouho.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: arwi®
Datum: 31.10.13 19:04

Asi se vám nebude moje odpověd líbit,ale už hodně žen litovalo,že kvúli manželovi se vykašlaly i na svoje oravdu dobré kamarádky a když jim pak třeba jejich super manžel utekl za mladší,pozdě litovaly,že nemají nikoho,kdo by je povzbudil a pomohl.A jestli to byla vaše nejlepší kamarádka a je ted sama a je jí smutno,proč jí nechcete pomoct a občas s ní strávit nějaký čas?Nejste trochu sobecká?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.