Zdravotní problém - máte radu?

Od: Datum: 30.10.13 08:30 odpovědí: 16 změna: 30.10.13 17:40

Dobrý den,

je mi 17 a už je to 55 den od prvního dne mé poslední menstruace. U gynekologa jsem nebyla ještě nikdy, bojím se tam jít. Myslíte si, ženy hlavně, že je teď ta pravá chvíle tam jít?

Nevím, jestli s tím souvisí i jiné příznaky jako bolest v podbřišku, již několik dní se probouzím se studeným potem a poté s bolestí hlavy.

Nevíte někdo, co by to mohlo být? Jak si menstruaci vyvolat? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.10.13 08:41
avatar

Dobrý den,nejsem sice žena,ale pokud nepomůže vana horké vody,šel bych k lékaři.Dříve či později ke svému gynekologovi stejně půjdete a je lépe dříve než později. překonejte strach,vemte sebou přítele pokud máte. Když už nic,alespoň budete vědět že jste v pořádku. honza.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 30.10.13 08:46

Ahoj Kláro. Ano, teď je ta pravá chvíle na gynekologii zajít. Je ti už 17, máš problémy, není důvod návštěvu odkládat. A návštěvy gynekologa se neboj, není důvod. Je to lékař, jako každý jiný. Z vlastní zkušenosti - já mám daleko větší strach z návštěvy zubaře. Držím palce, seber odvahu a objednej se. Budeš mít jistotu, že jsi v pořádku.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: rnk*
Datum: 30.10.13 08:54

A co sex? Byl?

doplněno 30.10.13 09:25:

Pak nezbývá než jít ke gynekologovi. Předem ho upozorněte že jste panna.

doplněno 30.10.13 12:00:

To o tom panenství je důležité říct proto, aby ti tam nestrkal své (lékařské) nástroje a tak tě neodpanil. I takové případy jsou. Později bys toho mohla litovat.

doplněno 30.10.13 13:16:

Tak když jsi to dělala, ale ne s mužem, tak na otázku zda jsi panna odpovíš ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zoufalaklara
Datum: 30.10.13 09:16

Nebyl jště nikdy. (ano, já vím, měla sjem to tam napsat... těhotná být nemůžu. :) )

Od: zoufalaklara
Datum: 30.10.13 17:33

děkuji! :)

Datum: 30.10.13 10:45
avatar

"Myslíte si, ženy hlavně, že je teď ta pravá chvíle tam jít?"
Ne, teď není ta pravá chvíle. Ta byla už před měsícem.
doplněno 30.10.13 10:46:

sakra co tam zase dělá ten odkaz?! *sok*

doplněno 30.10.13 11:10:

*hi* No dobře, už jsem zticha.

avatar
Upozornění od sys clayman 30. 10. 2013 10:59:39
klení ještě nikdy nic neopravilo ani nezachránilo. Jeví se tedy jako naprosto zbytečné!
Ohodnoceno: 0x
 
Od: miriamka
Datum: 30.10.13 10:57

Já bych se ještě zeptala, pokud jsi v poslední době nedržela diety a výrazně nehubla? : ) .. Gynekologii k smrti nesnáším - i proto, že já mám pana gynekologa, ale zatnout zuby, zavřít oči a dá se to přežít :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zoufalaklara
Datum: 30.10.13 10:59

Nezhubla jsem, váhu si udržuji stále a výkyvy jsou maximálně v řádu jednoho dvou kilogramů.

Datum: 30.10.13 11:08
avatar

Máme radu.. Šupem na gyndu! Může to být cokoliv, třeba ti jen píchnou vyvolávací injekci a pak už to bude dobré.

Jaký máš vztah s mamkou? Nemůžeš jí poprosit, aby tam s tebou šla? Já byla na podobné věci "dospělá" natolik, že jsem podobné věci řešila sama, ale třeba ségru všude doprovázela mamka...

Určitě máš ve svém okolí kamarádky, které na prohlídky chodí. Sex je zákonem povolený od 15ti let, takže si spousta dívek nechává v té době psát antikoncepci a to bez lékaře nejde.. Mohly by ti poradit, se kterým doktorem jsou spokojené. I když je docela dobré, jít ke stejnému jako mamka (i když já to tak třeba nemám).

Ten můj, si mě pokaždé když tam přijdu, posadí vedle sebe na židli a zeptá se mě jak se mám a zda mám nějaké problémy. Během toho povídání zapomínám, že jsem u lékaře, je hrozně fajn a to je to starý primář. Ber to tak, že s gynekologem se budeš v životě potkávat nejčastěji, spousta žen si se svým lékařem tyká a je to takový "kámoš" ;)

Je to pro něj práce, chodí k němu každý den spousta žen od mladičkých až po babičky, už viděl/a ledasco.

Bát se opravdu nemusíš. Klidně řekni, že jdeš k němu poprvé a že jsi ještě panna. A až se budeš objednávat - řekni, že máš akutní problém, ať tě objednají přednostně.

Ber to jako takový další krok k "dospělosti" ;)

doplněno 30.10.13 11:19:

Lékař k tomu, aby tě prohlédl, podpis rodičů nepotřebuje!

Ale pokud spolu máte dobrý vztah, budeš klidnější, že jí máš s sebou.. Můžeš se jí zkusit zeptat, jaké to bylo, když šla poprvé ona a jestli to řekla své mamince..

Já jsem šla na gynekologii prvně sama, když mi bylo 15 a rodiče o tom ještě dlouho neměli ponětí..

Nemusí to být vůbec nic! Může to být zánět, cysta..to se přeléčí prášky nebo injekcí/cemi a bude zase dobře ;)

doplněno 30.10.13 13:47:

Tak oprava.. Jsem ráda, že tenhle zákon mě minul!

Od 1.4.2012 musí všechny dívky od 15.-18.let přijít na vyšetření s rodičem ( zákonným zástupcem), aby podepsal souhlas s vyšetřením a případnou léčbou - je to dle nového zákona o zdravotnických službách.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zoufalaklara
Datum: 30.10.13 11:13

S mámou tam budu muset jít tak jako tak - musí cosi podepsat, že mě, jako mladší 18 let, můžou prohlížet a tak. Asi jí to budu muset říct, že tam chci, sama bych tam šla klidně už dřív, ale je mi trapné to mamce říkat a mluvit o tom, zubař je opravdu horší než gynda, myslím, uvidíme...

Spíš se teď víc bojím tam jít ne kvůli vyšetření, ale kvůli tomu, co mi může být. Bojím se, co mi řekne za verdikt...

Datum: 30.10.13 11:29

Hele neboj se to mámě říct, je to normální - každá žena chodí (nebo by měla chodit) ke gynekologovi. Spousta holek chodí ta, kde jejich máma, na začátek to můžeš zkusit tam, když ti nebude vyhovovat, můžeš jít jinam. Do 18 let musí mamka souhlasit (a neboj, ona bude) a taky se dozví, co ti je (a toho se taky neboj). Od 18 let je na tobě, koho napíšeš, že chceš aby mu byly sděleny tvoje výsledky/diagnoza apod. Je vhodné tam nechat mamlu, dokud u ní žiješ a živí tě. Pak si tam můžeš dát třeba přítele.

To, že se tam bojíš poprvé jít je normální, to skoro každá ;) I když gynekolog má zuby, tak se neboj, že by tě kouskl.

Dnešní medicína je ta tom tak, že se nemusíš bát, že by si neměla mít možnost mít v budoucnu třeba děti.

Ale opravdu to chce jít ke gynekolovi co nejdřív, on tě třeba může objednat za 3 týdny, což už je dost dlouho. Proto říct, že máš problém a spěchá to. Oni mají i ordinační doby bez objednání (přece nikdo nemůže čekat na potvzení těhotenství, chtěného či nechtěného, tří týdny od podezdření).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: makyna*
Datum: 30.10.13 11:15

Zdravím, nejsem sice doktorka, ale z vlastní zkušenosti doporučuji navštívit gynekologa. Pokud máte menstruaci pravidelnou a teď máte zpoždění, aniž by došlo k pohlavnímu styku, je lepší tam jít. Není to příjemné pro žádnou z nás, ale je to doktor jako každý jiný, ví co má dělat a bude se snažit vám pomoci. Není dobré tyto problémy odkládat, i kdyžto nemusí být nic vážného, může jít třeba jen o hormonální změnu vyvolanou stresem, ale také nemusí...Je lepší toto konzultovat s lékařem a předejít tak pozdějším vážným zdravotním problémům. Nebojte se, neublíží vám. Odhodlejte se a běžte, jde přece o Vaše zdraví. Držím pěstí :)

Ohodnoceno: 2x
 

 

Od: zoufalaklara
Datum: 30.10.13 11:21

Nemohla by mi prosím některá žena napsat, jak probíhá návště gynekologa? Jestli si vzpomenete, jak probíhá ta první, budu vděčná nejvíc, ale abych věděla asoň co očekávat i do budoucna. Děkuji! :)

Datum: 30.10.13 11:36

Objednáš se nebo tam příjdeš. Až příjdeš na řadu sestra tě zavolá.

Dá ti k vyplnění několik papírů o tobě (jméno, adressa, pojišťovna, ..), tvém zdravotním stavu (alergie, zdravotní obtíže, ...), o tom, zda si měla někdy pohlavní styk (nelži, za žádnou odpověď se nemusíš stydět, závisí na tom, jak tě může vyšetřit), potvrzení o souhlasu s vyšetřením (tvém i maminky). Pak provede vstupní vyšetření. Ty se půjdeš svléknout od pasu dolů. Je dobré si vzít sukni nebo šaty, pak si sundáš jen kalhotky a sukni vyhrneš a nebudeš muset chodit po ordinaci nahá (pokud ti to nedělá dobře). Dokror/ka tě vyšetří na gynekologickém křesle. A výsledky ti buď řekne hned (pokud je to možné) nebo tu řejne, že si máš pro ně přijít za X dní nebo zavolat. Případně tě může vyšetřit ultrazvukem (nebo tě na něj pošle, pokud ho nemá v ordinaci), není to nejpříjemnější (zvlášť pokud nemáš ráda když ti někdo šahá na bricho), ale nebolí to.

Na závěr teda asi nedostaneš obrázek a bonbon, což tě doufám neodradí ;)

doplněno 30.10.13 11:39:

A pokud nechceš, aby byla maminka při vyšetření v ordinaci, řekni jí to (třeba dopředu doma s důvodem, že se stydíš a není ti to příjemné) a ona zůstane v místnustce před ordinací, kde je sestra (pokud je tak ordinace udělaná) nebo v čekárně a pak ji sestra zavolá po vyšetření.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zoufalaklara
Datum: 30.10.13 12:55

A můžu se proísm zeptat, co tam mám napsat, když pohlavní styk jsem neměla, ale panenskou blánu už také nemám? Nechci, aby mě vyšetřovala konečníkem, prý se to tak dělá... Když to není nutné, v podstatě jsem to jen nedělala s opravdovým mužem...

Datum: 30.10.13 17:40

JAký máš důvod, že nechceš aby tě vyšetřoval konečníkem?

A pokud si neměla pohlavní styk (i když i panenskou blánu si přišla jinak) piš ne.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.