Vůně vanilkového lusku

Od: Datum: 18.10.13 20:08 odpovědí: 4 změna: 18.10.13 20:26

Dneska jsem měla poprvé možnost přivonět si k vanilkovému lusku.Očekávala jsem sladkou vůni,jako vůně vánočního cukroví.Ale když jsem k lusku přivoněla,to co mi vlítlo do nosu mě zarazilo.Byla to silná vůně,ostřejší,vůbec ne sladká.Kamarádka měla též domácí vanilkový cukr a voněl stejně jako ten lusk.Vůbec mi to nevonělo.Vážně vanilkový lusk nevoní sladce?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.10.13 20:13

Vaniklové lusky se fermentují ( což je hlídané zahnívání / lidově řečeno ), takže buďte ráda, že jste je necítila při výrobě, a používá se jen vnitřek, ale ta vůně je dost odlišná od té umělé, syntetické.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.10.13 20:17

ukulele vážně se používá jen vnitřek? Kamarádka v tom cukru měla celý lusk i s tím vnitřkem.

Datum: 18.10.13 20:24

koukáte se někdy na tv, na vaření? tam ten lusk rozříznou a ostrým nožem vyškrábnou ta pidi jadýrka s tím vnitřkem, ano, používá se jen vnitřek

doplněno 18.10.13 20:28:

http://www.vanilkove-lusky.cz/2009/11/creme-brulee/

Vanilku podélně rozkrojíme a hranou nože vyškrábeme obsah lusku. Lusk i jeho obsah přidáme k vařící se smetaně.

ten lusk se dává aby se vyvařil, ale jí je jen vnitřek, jako přísada, jinak tu slupku vyndaváme

Datum: 18.10.13 20:26

Ano, používá se jen vnitřek seškrábnutý třeba hranou lžičky. Ale zbytek lze vložit do moučkového cukru, který převezmě šmrnc vanilky po nějakém čase také. Do cukru lze uložit i lusk celý, neotevřený, ale provonění bude trvat podstatně déle. Pokud nespěcháte, stojí to za to a v dobře uzavřené nádobě vydrží cukr s vanilkou velmi dlouho...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.