Jsou všichni výživoví poradci na draka?

Od: Datum: 18.10.13 19:45 odpovědí: 9 změna: 21.10.13 15:40

Zdravím, chci se zeptat, jaký je váš názor na výživové (nutriční) poradce? či zkušenost s nimi? Jsou opravdu všichni na draka, tak jak čtu ve většině diskuzích?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.10.13 19:50

Mě to stálo 550 Kč a rady horší než na netu. Už tam nejdu.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.10.13 20:04

uvědomte si, jak dobrý kšeft je radit proti obezitě. Lidi na takové rady slyší a jsou schopní utratit majlant, jen aby se dozvěděli, že žijí zdravě.

Proto vám radím: Jezte to, co přiroda lidem dala už kdysi dávno v pravěku. Obiloviny, zeleninu, ovoce a občas kousek masa kvůli proteinu.

Dobrou chuť.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.10.13 20:14

Proč na draka? Vždyť si solidně vydělávají - jak vidět, vždy se najde pár lidí ochotných pustit vindru. Ostatně už i ,,šmejdi´´ se prý přeučují z prodeje hrnců, dek a pod na podobné ,,poradenství ´´

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.10.13 20:17

Je to poradenství jako každé jiné, tak proč si nezaplatit? Jenže asi kvalita stále nic moc.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.10.13 20:23

Třeba vyšetření u doktora Havlíčka (jste to co jíte apod.) by mohlo k něčemu bejt, ale opravdu to neni levná záležitost. A taky se na to dlouho čeká.

Datum: 18.10.13 20:26
Určitě ne, jen musíte hledat. Je to stejné jako v jiných profesích.
Jsou masérky, které masírují po nějakém kurzu a jsou jiné, které jsou vystudované rehabilitační sestry. Stejně tak je to u výživových poradců nebo třeba kadeřníků, finančních poradců a pod.
Bohužel ty tzv. rychlokvašky, dělají špatné jméno těm, kteří to opravdu umí. A co já vím, třeba jen u nás v práci se k těm co umí, dostanou po čase už jen známí, protože jsou velmi žádaní.

Datum: 20.10.13 09:41

Právě, že názorů je na to spousta.. každopádně se mi líbí, co napsala coklit, že tak jako i v jiných službách jsou poradci a poradci, někteří to dělají dobře a jiné zase jen pro prachy a stojí to za prd a dělají špatné jméno těm, kteří jsou dobří.. včera jsem se ve škole bavila se spolužačkou a její sestra dělá poradkyni, tak jsem se zarazila, ale pak z ní vylezlo, že je sestra zdravotní sestra a že pracuje jako poradkyně přímo v nemocnici, tito např. budou určitě stát za to :) jinak jak mě toto téma začalo poslendí dobou zajímat, našla jsem informace o tom, že by měl být pro poradce nový školící program, kde budou mít více školení, budou z toho mít výstupy v podobě kreditů, podobně jako na výšce a kdo to nezvládne, tak to nemůže dělat... to by mohlo vést ke zkvalitnění poradenství ne?

Datum: 20.10.13 23:18

Musíte si dávat pozor na názvy profesí - protože výživového poradce může dělat někdo, kdo si zaplatil víkendové kurzy, které si klidně mohla pořádat nějaká soukromá společnost a on pak musí propagovat její výrobky. V takovém případě je vážně na draka a bude štond Vám tvrdit, že zhubnete pitím kafe nebo že máte držet dietu podle krevních skupin a podobné nesmysly. Naproti tomu nutriční terapeut je odborník, který se vzdělával v řádném studiu na VŠ nebo VOŠ (takže i má titul - minimálně DiS. nebo Bc.). To bude zřejmě případ sestry Vaší známé. V takového člověka bych měla hned větší důvěru. Dnes se bohužel s poradci všeho druhu roztrhl pytel a všichni všemu rozumí (jenže mnohdy jako koza petrželi :D)...

Datum: 21.10.13 15:40

:) taky jsem se nechala zlakat. Vse co mi rekla, najdu na netu. Zbytecne a drahë. Je to stejne na vas a hlavne na pevne vuli :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.