OSVČ - mohu využít školní družinu?

Od: Datum: 17.10.13 08:51 odpovědí: 2 změna: 17.10.13 11:21

Dobrý den,jsem na MD,zároveň provozuji jako OSVČ maličký obchůdek a na VZP jsem vedena jako matka v domácnosti starající se o tři děti do 15 let.Potřebovala bych vědět,zda mohu jako matka v domácnosti využít pro prostředního syna školní družinu (1 hodinu v poledne,kdy jako přespolní čekáme na staršího syna do 13.00) Moc děkuji za odpověď,Míša


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 17.10.13 09:31

Já bych se zeptala přímo ve škole (družině). Pokud nebudou mít přeplněno, tak nevydím důvod, proč Vám nevyhovět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.13 11:21

tak otázka je velmi zmatená a těžko si z ní vzít, co je vlastně pravda. pokud jste na VZP vedena jako matka pečující o děti do 15 let, tak nemůžete zároveň podnikat - aby za vás byl plátcem pojistého stát, tak je tam zároveň podmínka, že nesmíte mít příjem z podnikání nebo zaměstnání. ale je možné, že tak přihlášená nejste, že jste jenom myslela, že pro vás z toho důvodu neplatí minimální vyměřovací základ, což je OK - podmínky stejné, ale nehlásí se to na pojišťovnu, akorát se to vyplňuje v přehledu mezi měsíci, po které neplatil MVZ.

to, že jste na MD, znamená co? jste zaměstnaná a čerpáte mateřskou dovolenou, tedy volno v zaměstnání v rozsahu 28 týdnů v době před a po porodu? jste na rodičovské dovolené, tedy čerpáte volno u zaměstnavatele do maximálně tří let věku dítěte? nebo zaměstnaná nejste, ale pobíráte peněžitou pomoc v mateřství nebo rodičovský příspěvek? pokud platí jedna z těchto tří variant, tak na VZP nesmíte být nahlášená jako pečující rodič, ale jako rodič na MD-RD nebo čerpající PPM-RP. tyhle důvody mají při přihlašování přednost před důvodem celodenní péče o děti.

pokud byste byla vedena jako rodič na MD-RD nebo rodič pobírající MD-RD, tak prostřední dítě klidně do družiny může a nic tomu nebrání.

pokud jste vedena jako osoba pečující o alespoň jedno dítě do sedmi let nebo alespoň dvě děti do patnácti let, tak pokud je nejmladšímu méně, jak sedm let, tak prostřední dítě do družiny taky může. pokud by nejmladšímu dítěti bylo nad sedm let, tak prostřední dítě do družiny nemůže, protože podmínky celodenní péče musí být splněny u obou a nesmí tedy docházet do družiny.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.