Pokračovat v antikoncepci?

Od: Datum: 15.10.13 19:51 odpovědí: 5 změna: 30.10.13 10:48

Dobrý den,
mám takový dotaz.
Poslední dobou jsem náladová, podrážděná až agresivní. Když máme s přítelem výměnu názorů, jsem schopná mu vjet do vlasů, a když na mě sáhne, tak ho začnu škrábat a kousat. Vůbec nechápu, co se se mnou děje a strašně mě to děsí, ale v tom amoku nejsem schopná se sebou nic dělat.
Také mám absolutní odpor k sexu. Nevadí mi orální sex, ani se s přítelem mazlit nebo líbat. Ale jakmile zajede jen prstem dovnitř, nedej bože přirozením, tak je mi to úplně odporné a hned ho od sebe odtrhnu. Mám jediné štěstí, že je přítel trpělivý, a že jsem se mu s tímto problémem mohla svěřit. I když to nebylo jednoduché. Ale vím, že to takto nejde do nekonečna. Začala jsem přemýšlet co se se mnou děje, ale nejvíce to připisuju hormonální antikoncepci. Beru Katyu půl roku. A přibližně 2 měsíce zpět nastaly tyto problémy. V době, kdy mám menstruaci jsem úplně v pořádku, nic mě nerozhodí, mám chuť na sex, tak jako předtím, a o nějaké agresi ani památky.
Dnes mamka četla článek o hormonální antikoncepci. Dočetla se, jak je to škodlivé (věděla to už dávno, ale teď měla na papíře další informace, tak ji to nedalo) a jelikož jsem si zítra měla zajít do lékárny pro další balení HA, tak mi řekla, že si to nemám ani kupovat, a že se s přítelem máme chránit jinak. Mimochodem, je mi 17 a jsem z toho dost špatná, nechci být do konce života "frigidní" :( a už vůbec ne přijít o přítele. :(
Teď nevím, co dělat. Jestli opravdu vysadit prášky a používat například spermicidní gely, Poradila bych se o tom s doktorkou, ale objednala mě až na leden a tak dlouho nemůžu čekat.
Takže mé otázky jsou, jestli to může způsobovat ta antikoncepce, a jestli mám ty prášky vysadit a počkat na leden a kdyžtak poté nasadit jiné? Máte taky nějaké takové zkušenosti? Četla jsem spoustu diskuzí, ale konkrétně můj problém jsem nenašla.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: dobrman*
Datum: 15.10.13 20:05

Tak možné to asi je, hormony dokáží hodně, ale být Tebou, tak jdu ihned ke gynekologovi, určitě Tě vezme dřív než v lednu a domluv se tam. Třeba Ti jen změní antikoncepci.Pokud by ses takhle chovala dál, nemusel by přítel být tak trpělivý jako teď

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.13 20:28

Dejte na radu maminky a HA už nekupujte , přitelkyně kvuli tomu dostala trombozu a skončila na kapačkach v nemocnici, Když to přitelkyně začla brat taky jsme nevěděli jak škodlive to muže byt. Mimochdem doktorka ji to předepsala aniž by ji poslala na testy sraženlivosti.

Udajně gynekologové máj z toho taky profit a co myslíte předepsal by gynekolog třeba svym dětem HA? - ani nahodou.

Zkuste si pohledat na internetu víc, članku je o tom spousta

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.10.13 20:52
avatar
Nejraději bych napsala "a teď tu o červené kalkulace", ale nenapíšu.
Neslyšela jsem o nikom, kdo by takhle šílel po antikoncepci. To je spíš pro psychiatra. Antikoncepce působí i v pauze během menstruace, tak mi přijde dost nepravděpodobné, že během týdenní pauzy, by se mohl stav tak rapidně změnit k dobrému.
Taky nevěřím, že by Gynekolog neposkytl konzultaci ani po telefonu, co v takovém případě dělat a pokud řeknete, že máte akutní problém, ze by vás nevzal dřív než v lednu! A pokud ano, je to námět na změnu lékaře.
Třeba je to pro vás jen takové "placebo" a je všechno jen ve vaší hlavě. Antikoncepci klidně vysadte a chraňte se jinak, to je to nejmenší.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: monte
Datum: 15.10.13 21:08

Samozřejmě vám váš názor neberu, ale kdo si nezažije, tak asi ani nepochopí. Je to skutečně tak. Nikdy jsem tyto problémy neměla a naopak jsem byla úplně v pohodě, nic mě nerozhodilo a už vůbec jsem si nedovolila jen někomu malinko ublížit. Sama nechápu, co se se mnou děje. A nad změnou gynekoložky jsem nepřemýšlela. Až na tyto problémy jsem s ní spokojená a dlouho čekám, jelikož je u nás ve městě jen každý čtvrtek. A stejně, co tady tak čtu, tak ji nebudu potřebovat. Prášky vysadím i sama a další už nechci. Ale každopádně děkuji za rady. :)

Od: scorpio*
Datum: 30.10.13 10:48

Jen by mně zajímalo, když je vám teprve 17, kolik jste měla dlouhodobých vztahů a jak dlouho jste se svým současným přítelem. Ono totiž nemusí jít vůbec o problémy s antikoncepcí, ale prostě a pouze jen a jen o problémy ve vztahu. Spíše než antikoncepci bych takovéto chování vysvětlila nevyspělostí osobnosti a neznalostí sama sebe. Případně na sebe chcete upoutat větší pozornost, protože jste spolu již delší dobu a máte pocit, že vás přítel nechce či nemiluje "dostatečně".

Ohodnoceno: 0x
 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.