Žilní tromboza - jak dlouho bolí?

Od: Datum: 10.10.13 15:43 odpovědí: 17 změna: 05.03.15 21:19
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli jste někdo prodelal žilní trombozu a jaké byly vaše zkušenosti. Jak jste se dlouho lecili?
doplněno 10.10.13 16:03: A trvá tromboza i po odezneni bolestí?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.10.13 15:44

Má mamka byla na nemocenské asi půl roku

doplněno 10.10.13 16:03:

Celou dobu ne, jen ze začátku

doplněno 10.10.13 16:04:

Mělo to v lýtku a detralex bere di teď, měla přetrhaná vaziva u nohou a doktorka jí řekla, že s tím nesmí ani trochu hýbat - to ale bylo podle jiného doktora chyba

Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.10.13 15:46
A to měla celou dobu bolesti?
Datum: 10.10.13 15:48

Trombozu jsem řešila několikrát. Na ruce po zavádění stentu. Ve špitále mně ruku stáhli elastickým obvazem a dostávala jsem injekce. 3 dny. A pak 2x v oku. To jsem zalehla s kapačkami na očním. Taky 3 dny. ;) Bratr ve špitále, po úraze, na týden na lůžku s injekcemi. A oba bereme Warfarin. *plac*

doplněno 10.10.13 16:09:

Bratr to měl také v noze a bez stažení vůbec nemohl existovat. Na nemocenské byl mnohem déle. Říkal, že to byla pekelná bolest. Dokud sraženinu nerozpustili. V oku to nebolelo vůbec, jen mi vypadl kus zorného pole. Vyděsilo mně to.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.10.13 15:55
No já ji mám v noze. V lytku. V oku si to tedy nedokazu predstavit po tom jaké to jsou bolesti. A to jste z nemocnice šli hned do práce?
Datum: 10.10.13 16:37
A jak s tím byl dlouho doma?
Datum: 05.03.15 18:06

babkazov,,co vám dělá Varfarin,,já ho musela přestat brát

Datum: 10.10.13 17:06

Hlubokou žilní trombozu prodělal manžel, v nemocnici do břicha injekce cca 14 dní, doma varfarin v tabletách cca rok-dávka se upravovala podle výsledků, na neschopence cca měsíc. Docela často během toho roku u cévního lékaře, ultrazvuk a ještě i nějaké genetické testy kde cosi dědičného bylo a dcera pak mohla (nemusela ale šla) na testy zdarma. Dnes jak ho zabolí noha tak rychle štamprdle, bojí se, bojí, že umře.

doplněno 10.10.13 17:07:

Jo a nosil stahovací punčochu.

Datum: 10.10.13 17:51

Měla jsem trombozu již delší doba tomu, ale noha si to stále pamatuje. Pokud dlouho stojím, nebo ji zatěžuji, vždy mě tato postižená noha začne první bolet. Stahovací punčochy a lepší péče o postiženou končetinu se vždy vyplatí. Po léčbě mažte kostivalovou, konopnou, kaštanovou, měsíčkovou mastí apod. Vyzkoušejte, se kterou budete spokojenější. Já si občas koupím Heparoid krém, ten mě moc pomůže.

Datum: 11.10.13 15:24

A víte, že v končetinách je to tromboza, v hlavě mrtvička, v srdci infarkt, v plících embolie? Je to pořád krevní sraženina, která ucpala cévu. Průšvih až na půdu! Takže pánbuzaplať za lýtko, že?! *plac*

Datum: 05.03.15 19:18

babkazov,,já jsem měla slabou mozkovou příhodu ale mi nikde nenašli sraženinu na CT ,,ani na rentgenu plic,zkrátka nikde.Měla jsem nějakou divnou ruku i řeč.Anoha mi nějak šla dovnitř.Zajímavé,,že na příští den jsem již nic neměla. Nesnesla jsem Valfarin tekla mi stále krev odněkud.,pak mi trhali zuby a já myslela,že vykrvácím tak mi to šili.Tak ho neberu.Je to děsné svinstvo,

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.10.13 15:37

já jí měl 2krát po ůraze jednou po zlomenině nártu a ted nedávno po vyhřezlý plotýnce měl sem to v levý i pravý noze a POZOR na to neni to sranda ze začátku sem pokaždý skončil v nemocnici kde mi tejden píchali injekce na ředění krve do břicha 2 ráno 2 večer pak mi propustili dom a půlroku sem bral lék Warfarin

samotnou trombozu sem léčil 3 měsíce

osobně potvrzuju že to bolí a dost jak se ta noha neprokrvuje je to malér doporučuji si stím nehrát já to poprvý zanedbal a skončil na aru s oboustranou embolií plic prej kdyby mi přítelkyně nepřivezla ráno bych byl na prkně !

neni nad to se po ránu vzbudit nemoci se nadechnout a mít pocit že se někomu chce zpod vaší lopatky na zádech ven já si myslel že tam mám horníka :D

podruhý mi odvezli z práce s neuvěřitelnou bolestí levého lítka měl sem pocit že mi ho někdo rve za živa

Datum: 11.10.13 18:08
To jste mel trombozu v obou nohách najednou? To je možné?
Datum: 11.10.13 18:17

ne nejdřív v jedný a po 3 letech v další

Datum: 11.10.13 18:36
Tak to asi berete dlouhodobě léky na redeni krve, ne? Nebo Vam prokazali že máte sklon ke tvoření trombu?
Datum: 05.03.15 18:56

sklony nemám ted po roce sem byl na větší krevní kontrole a bez problému,prášky na ředění neberu jen si prej mám dávat pozor při ůrazech a doktorům to ihned hlásit

Od: lukasspoklicky*
Datum: 05.03.15 12:53

Babička měla trombózu při rakovině plic, ta noha vypadala strašně, byla oteklá, vydržela půl roku, než podledhla rakovině.

Datum: 05.03.15 21:19

Trochu pomáhá úprava stravy. Sklenka červeného vína, hrozny, 100% jabl. šťáva, ananas a některá koření

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.